reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Anemia i zelazo

Na samym początku chciałem wszystkich, przywitać.:-)

Jesteśmy z małżonką w 31 tygodniu ciąży, i pojawił się zonk. Mianowicie przy robieniu morfologii hemoglobina od trzech miesięcy jest na poziomie 9,2-9,7 natomiast żelazo jest w normie 65. I trochę się martwię co może być tego przyczyną.

Wiecie coś na ten temat, dodam, że było już w szpitalu podawane żelazo domięśniowo.
 
reklama
Jest miejsce na tym forum- pytania do eksperta. Sprobujcie tam. Niewiele pomagajac dodam, ze ja tez mam niska hemoglobine (ok.10, ostatnie badanie krwi ok.32tc), ale p.dr powiedziala, ze to dlatego, ze zwieksza sie sama objetosc krwi (tak jakby dolac wody do zupy) i to taka troche "udawana" anemia. I dala preparat z zelazem w tabletkach. Ale dopytajcie dla uspokojenia eksperta/lekarza. Lepiej zadac 10 pytan za duzo, niz o to jedno za malo. :) Pozdrawiam!
 
Dziewczyny czy któraś z Was też to ma? Co polecił Wam lekarz? Czy odczuwacie jakieś problemy/niedogodności z tym związane?
Mi został przepisany "Hemofer" i biorę go od środy. Jedyne zmiany jakie zauważyłam to bardzo ciemny stolec:sorry2:
 
Mi poleciała ostatnio bardzo hemoglobina w dół: z ostatniej morfologii wyszła , a dwa tygodnie wcześniej była 12,2.
Lekarz przepisał mi Tardyferon.
Generalnie niedużą niedokrwistością na tym etapie ciąży nie ma się co martwić- zwiększyła nam się w organiźmie objętość krwi i nie nadąża produkcja czerwonych krwinek. Dzidzia ma się dobrze, a my odczywamy tego skutki właśnie w postaci niedokrwistości.
A kupka zabarwiona na ciemno to właśnie skutek uboczny przyjmowania żelaza ;)
 
hemofer z witamina c najlepiej brać.ja bralam hemofer 3 razy dizennie i nic nie pomógł.Potem były zastrzyki;/
 
dzięki i dobrze, że mówicie o tej witaminie c.
nie zazdroszczę zastrzyków;/ osobiście dostaję palpitacji jak widzę igłę którą mi mają wbić;/
 
ja mam siniaka szerokosci reki i dlugosci troszke dluzszej.Tak własnie zaszła reakcja skóry z zelazem.Mam juz to ponad rok.z 9 miesiacy i to nigdy nie zginie .Nie polecam zelaza w zastrzykach czesto zostaja slady
 
reklama
najlepsze jest zelazo w tabletkach :)
ja mam anemie od kiedy sknczylam 25 tc (obecnie jestem w 34) i lekarz mi zapisal Hemofer, to sa tabletki z zelazem tyle ze naa recepte :) ale zawsze warto zapytac o nie lekarza :) mi bardzo pomogly :) juz po mieisacu mialam wszystko w norrmie ale mimo to lekarz kaze mi je brac do konca ciazy zeby byc pewnym ze wszystko jest ok .
 
Do góry