reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Anemia i zelazo

twardy - na prawdę współczuję! mam tylko nadzieję, że zastrzyki Ci pomogły i zarówno Ty jak i Maluszek byliście zdrowi
veronica - mi też lekarz przepisał hemofer i biorę go 2 razy dziennie po 1 tabletce.
 
reklama
twardy - na prawdę współczuję! mam tylko nadzieję, że zastrzyki Ci pomogły i zarówno Ty jak i Maluszek byliście zdrowi
veronica - mi też lekarz przepisał hemofer i biorę go 2 razy dziennie po 1 tabletce.

2 razy dziennie? hmm dziwnie bo ja mam zapisane zeby brac 3 razy dziennie... to chyba zalezy od lekarza i stanu anemi...tak mi sie wydaje.... bo w szpitalu tez dawali mi 2 razy dziennie a jak wrocilam do domu to moja pani gin kazala mi brac wlasnie 3.
 
nie pomogly mi zastrzyki bo miałam tylko pare razy bo zapominały.Naszczescie pare razy ale to i tak zrobiło robote na nodze.NO i doddatkowo brałam hemofer.PO cesarece mialam dalej niskie wiec do domu mi dali pudełko hemoferu,nie wziełam ani jednej tabletki.w szpitalu miałam 3 rzy dziennie plus 2 razy zastrzyki
 
Ja mam 13.3 i tak caly czas. nie jem zadnych tabletek ani suplementow.
Jakos m sie udje. grunt to dobzre jesc. To co chyba wazne jesli chodzi o zelazo to ze nie przyswaja sie dbrze czy to z tabletek czy z jedzenia jesli nie jemy go z czyms kwasnym i ze spor iloscia witaminy C.
Ja zawsze jak zajdam szpinak to zjadma potem a to omarancze albo cos innego jako zrodlo kwasniego i witaminy c. jem tez duzo soczewicy , ktora ma duzo zelaza.
Ale ja wogole to proponuje zorbic badanie na zawartosc zelaza. bo mozna miec wysoki poziom a sie okazuje ze to brak kwasu foliowego lub witaminy B12 jest odpowiedzlany za anamie. hemglobina i krwinki czerwone moga byc produkowana tylko w obecnosci tyc dwoch czynnikow. zatem czasem wystrczy wziasc cos innego, uzupelnic jeden z nich. Ja bym poszla i zorbila test na zawartosc zelaza, kwasu foliowego i witaminy b12 we krwi. I wtedy bym wiedzial za czym stoja. dodam jeszcze ze im wiecje bierze sie suplementow tym gorzej przysajaj mineraly i witaminy nasz organizm. takze lepij poszukac lepszych zrodel jedzenia niz lykac kolejna chemie ( mowi wam to chemik). Do tego czesc menralow zle sie wchlania w obecnosci incyh i stad czesto nie ma wogole sensu brac kompleksowech tabletek bo jedne skladnik skutecznie zapobiega wchlanianiu drugiego. Powodzenia :)
 
ja też brałam chelaferr i jestem mega zadowolona! wysokie przyswajanie - porównywalne z produktami pochodzenia zwierzęcego, nie miałam skutków ubocznych no i to, że jedna tabletka dziennie wystarczy to na prawdę duży plus!
 
Robiłam dzisiaj badanie krwi i hemoglobina wyszła mi 11,7, gdzie norma jest od 12. Niby nie jest źle, ale z drugiej strony to dopiero początek i wolałabym, żeby była nieco wyszła;-) Czy znacie jakieś naturalne sposoby aby ją zwiększyć? Od jutra zaczynam pić soczek z buraków :-)
 
dieta, dieta, dieta :-)

poszukaj sobie w necie informacji co należy jesc aby zwiększyc ilosc zelaza w organiźmie.
Chociaz z tego co pamiętam ja miałam troszkę niższą hemoglobinę w ciązy a kiedy okresliłam sobie poziom żelaza w krwi miałam idealny. Ważna w badaniu krwi jest nie tylko hemoglobina ale tez MCH oraz MCV i tutaj zerknij sobie w necie ale one okreslają czy zelazo czy witamina B12 jest Tobie potrzebna.
Ja przy niższej hemoglobinie oba parametry miałam w normie a o ile dobrze pamiętam hemoglobinę mialam na podobnym poziomie do Ciebie i nie spadała mi w trakcie trwania ciązy bardziej.

Zawartość żelaza w różnych produktach (mg/100g produktu)

wątroba wieprzowa - 18,7
wątroba wołowa - 9,4
fasola biała - 6,9
płatki owsiane - 3,9
wołowina, polędwica - 3,1
cielęcina, łopatka - 2,9
 
reklama
Na dzien dobry odpada watroba, ze wzgl. na zawartosc wit. A, ktorej i tak a diecie mamy sporo, a na ktora w ciazy nalezy bardzo uwazac, zeby jej nie bylo za duzo. Czerwone buraczki sa doskonale i sprawdzilam je na sobie, tylko to trzeba w duzych ilosciach wciagac. Sprawdzal mi sie sok w kartonie - smaczny i mozna na litry.
 
Do góry