reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ananasowe staraczki - dziewczyny z udanych cyklów ... i nie tylko 😁☺️❤️

reklama
Nie wiem czy można wkleić tu Wam książkę w pdf ze względu na prawa autorskie. Ale jest do pobrania za darmo z tego linku :
www.1000dni.pl
Ciekawa stronka tam znalazłam kalkulatory ciążowe i tego nieszczęsnego wapna.
Bez wchodzenia w cokolwiek zjeżdżacie na sam dół strony i tam są darmowe poradniki do pobrania rekomendowane przez Instytut matki i dziecka
Ja już czytam ☺
Tak to wygląda :
Zobacz załącznik 1119476
Czytam o tym wapniu i nie jem nic z wymienionych rzeczy 😂 ciekawe jak teraz wapn bedzie u mnie wygladac bo pamietam ze jeszcze rok temu mialam w ogole ponad norme i wlasnie lekarka zwrocila na to uwage a ja nie wiem skąd to tak...🤔 jakas samowystarczalna jestem chyba 😂😂😂
 
Długo się starasz? 😁
4 cykle typowego starania, a 3 takie na luzie (czyli nie sprawdzałam dokładnie kiedy owu itp) czyli razem 7 cykli, żadnego zabezpieczenia. Tab nigdy nie brałam, prezerwatyw nie uzywamy.
Dla mnie to juz dlugi czas jest, myślałam zawsze ze szybko zajde, raz dwa i buum, a tutaj wyszlo zupełnie inaczej.
Wiem ze niektóre kobiety kilka lat sie staraja.

Ale dla mnie ten moj czas to juz duzo 😊
 
Wystarczy że masz policystyczny jajnik i już stwierdzają pcos
U mnie znowu było tak że dwa lata temu podczas wizyty na którą przyszłam z infekcją okazało się że mam cytuję "lekko policystyczny jajnik" jakoś nie miało to wtedy do mnie znaczenia bo byliśmy w trakcie kupowania mieszkania i o dziecku się nie myślało więc przepisał mi anty i kazał brać przez 3 msc. Mimo wszystko i tak mnie zastanawia ten jajnik bo czytając w necie objawy to nie mam ani jednego z wszystkich wymienionych. Jedynie czego jestem pewna że będę miała problemy z tarczycą zawsze każdy lekarz zwracał mi na to uwagę i kazał się badać ale ja z tych co nie lubią ani chodzić do lekarza ani się badać a już nie wspomnę o braniu tabletek [emoji28] a teraz jakbym w końcu chciała coś z tym zrobić to dupa! [emoji2358] Do @ zostało mi 3 dni, dziwne rzeczy działy się ze mną po owulacji ale nie biorę już nic pod uwagę i nie wkręcam sobie [emoji23]
 
Czytam o tym wapniu i nie jem nic z wymienionych rzeczy 😂 ciekawe jak teraz wapn bedzie u mnie wygladac bo pamietam ze jeszcze rok temu mialam w ogole ponad norme i wlasnie lekarka zwrocila na to uwage a ja nie wiem skąd to tak...🤔 jakas samowystarczalna jestem chyba 😂😂😂
A wejdź na tej stronie w kalkulator wapnia i oblicz ile Ci pokazuje spożycie dzienne w mg? Tak z ciekawości 😁 bo ja przez to doła złapałam. Powinno być 1500 mg w ciąży, a mi pokazuje 200 😳😱 jogurtów, serków, maślanek, kefirów nie lubię 🙄 masło mi obojętne, rzadko kiedy używam, to jedynie 3 plastry sera żółtego zostaje 😏
 
A wejdź na tej stronie w kalkulator wapnia i oblicz ile Ci pokazuje spożycie dzienne w mg? Tak z ciekawości 😁 bo ja przez to doła złapałam. Powinno być 1500 mg w ciąży, a mi pokazuje 200 😳😱 jogurtów, serków, maślanek, kefirów nie lubię 🙄 masło mi obojętne, rzadko kiedy używam, to jedynie 3 plastry sera żółtego zostaje 😏
Z dzis...
 

Załączniki

  • Screenshot_20200513-193200_Chrome.jpg
    Screenshot_20200513-193200_Chrome.jpg
    172,4 KB · Wyświetleń: 66
Spokojnie ten przyrost jest wystarczający. Nic się nie martw
Cześć, pozwolę sobie do Was dołączyć :) byłam jakiś czas na staraczkach, ale bardziej podczytywałam niż się udzielałam. W końcu po prawie półtora roku udało się i nam :) Według OM dzisiaj 5+3. Beta z przedwczoraj 507, beta z dzisiaj 904, prolaktyna 23, progesteron 30,6. Przyrost nie jakiś ogromny ale według normy. Mam wrodzoną wadę macicy, która utrudnia zajście, utrzymanie i donoszenie ciąży, więc mam dużego stresa. Pobolewa mnie czasami brzuch, czasem na środku, czasem z prawej strony. Ciążowych objawów za bardzo nie mam. Dajcie znać jak to jest z tym przyrostem bety.
 
Ło matko. Może ten kalkulator jakiś z czapy 😱 mi pokazywał 200 i już miałam doła i myśli, że będę musiała 2 litry mleka pić 🤮
Ciekawe
No mowilam ze ja zadnych serow, mlek, jogurtow, pieczywa prawie wcale (ma przewaznie mleko w proszku), jajek bo tez zle reaguje. Jem jakies roslinne zamienniki ale to tez raczej zadko. No ale nie przejmuje sie tym jakos bo wapn mam bardzo wysoki.
 
reklama
@MamaBuni u mnie tsh to 18-20zl także nie ma tragedii, progesteron 24zl i to muszę zbadać ponownie 25 maja i czekam na ten dzień obecnie bardziej niż na zrobienie testu, bo możliwe, że testowanie będzie bezsensowne 😔 a ja głupia testów ciążowych zrobiłam każdego cyklu po 3 i ryczałam zawsze 🤦‍♀️

Ale koniec tych smutków, ciężarówki napiszcie jakieś swoje objawy itd, uwielbiam to czytać 🥰🍍🍍🍍
To ja jakąś inną jestem bo oprócz powoekszonych piersi, wzdec i ciągłego spania to nie wiem że w ciąży jestem:D
Ale tak mnie obsypalo syfami że wszędzie mam:/ już patrzeć na siebie nie moge ;( na twarzy, na szyi na poiersiach, na plecach :( uuuuuh jeszcze odrost na głowie okropny A tu trzeba się jeszcze trochę wstrzymać z farbowaniem. Dziś 9+4 także jeszcze z miesiac nie pofarbuje ;(

A mi się taki płaczek włączył w tym tygodniu, że masakra. Nawet mi się płakać chce jak widze ptaszki cierkające w TV 🤦‍♀️
Troszkę dzisiaj plamiłam, trochę się stresuję bo jakoś nie mam na nic dziś apetytu, a do tej pory jadłam wszystko, aż mi się uszy trzęsły.
Trochę się zdołowałam bo przeczytałam, że kobiety w ciąży mają zwiększone zapotrzebowanie na wapń, a ja kompletnie nie lubię nabiału i jak weszłam w kalkulatory to się okazało, że jem może 15% zapotrzebowania :( Teraz będę piła 2 litry mleka dziennie do 🤮😭
Z chłopem się pokłóciłam bo się okazało, że mam przegląd auta do soboty tylko. I on, że czemu tego nie pilnuje i teraz na szybko załatwiać, a on do pracy jeszcze chodzi to będzie ciężko. No i się oczywiście popłakałam bo co mnie teraz obchodzi jakiś głupi samochód - ja tu pilnuje czy beta nie spada, a jego dziecko nie obchodzi tylko samochód. No tragedia 😭
Czekam na wyniki bety
Bo faceci na swój sposób przerabiaja wszystko. Nie złość się bardzo na chłopa:)

Laski kupiłam sobie dziś dwa biustonosze :) W końcu na reszcie w dobrej promocji i mój rozmiar!!! Jeeej 75 I :) na szczęście babeczka mówiła że J też mają jakby mi bardzo miseczka skoczyla w górę to będą miała co założyć na siebie :)
Ale ja mówię to już są doniczki na tasiemkach A nie biustonosze 🙈
 
Do góry