reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dzięki za odpowiedź. Mi amnio wypada w 15+3 mam nadzieję,że to nie za wcześnie. Najgorsze jest to ,że co lekarz to inne zdanie. Na prenatalnych usłyszałam,że wyniki tragiczne . A lekarz prowadzący,żeby się nie przejmować tym ryzykiem,bo to tylko matematyka i statystyka. Że amnio odradza. Kiedy Ci wypada ten 16 tydzień? Długo musisz czekać?
Za 2 tygodnie. Ale czekam czy mój będzie miał już umowę z nfz czy nie. Jak nie to będę dopiero się umawiała w innym miejscu
 
reklama
Czyli nic nam nie pozostaje jak czekać. Życzę Ci wszystkiego najlepszego.
A jak wyszły pozostałe markery na USG, zastawka i kość nosowa ? NT masz w normie, jedyne co to krew ci zamieszała. Będzie dobrze musisz być dobrej myśli u mnie ryzyko było więcej niż 1:4.

1:19 to matematycznie 94,7% szans na zdrowe dziecko. Wiem że ciężko o tym nie myśleć ale jak najdzie cię strach myśl że masz prawie 95% szans że dziecko jest zdrowe.
 
A jak wyszły pozostałe markery na USG, zastawka i kość nosowa ? NT masz w normie, jedyne co to krew ci zamieszała. Będzie dobrze musisz być dobrej myśli u mnie ryzyko było więcej niż 1:4.

1:19 to matematycznie 94,7% szans na zdrowe dziecko. Wiem że ciężko o tym nie myśleć ale jak najdzie cię strach myśl że masz prawie 95% szans że dziecko jest zdrowe.
Kość nosowa: obecna. Przepływ w zastawce trojdzielnej: prawidłowy. Krew zrobiła ogromne zamieszanie. Skąd aż tak wysoka beta? Lekarz prowadzący twierdzi ,że to hormony i mają to do siebie,że szaleją. Ale jakoś mnie to nie przekonalo. Poza tym tyle jest przypadków ,że przy prawidłowym USG i tak wychodzą wady, że szkoda gadać. Dziękuję Ci za to co napisałaś.
 
Hej dziewczyny, jestem po amniopunkcji (wtorek zeszły tydzień) teraz czekam na wyniki i już powoli się stresować zaczynam. Miałam w prenatalnych wysokie ryzyko T13 (1:101)z uwagi na wysokie tętno płodu (które było tylko na prenatalnych, miałam gorączkę dzień wcześniej- mam nadzieję że to to spowodowało) i niska pappe 0,43 mom beta 0,76 nom, w ciąży też mi zrobiło się nadciśnienie i biorę leki. Po wynikach byłam załamana i zdecydowałam się na nifty które wyszło niskie ryzyka (więc trochę odsapnęłam) ale moja lekarka i tak poradziła zrobić amnio. W środę byłam na kontroli po amnio i wszytko ok wygląda, ilość wód i długa szyjka. Trzymam kciuki też za wasze wyniki
Witaj, mam podobną pappe 0,52 i betę 0,75, ale mi wyszły niskie ryzyka T13. Było coś jeszcze oprócz tej pappy i bety u Ciebie?
 
Witaj, mam podobną pappe 0,52 i betę 0,75, ale mi wyszły niskie ryzyka T13. Było coś jeszcze oprócz tej pappy i bety u Ciebie?
Wosokie tętno płodu 179 (które było chyba przez moją chorobę bo później się nie powtórzyło) i pappe miałam jednak niższą źle zapamiętałam - 0.32 mom. Teraz jestem w 30 tyg i na 3 prenatalnych wyszły problemy z łożyskiem, już jakieś graniczne przeplywy. Miałam w tym tyg dodatkowe badania sFlt-1/PlGF i dodatkowa kalkulację ryzyka preeklampsji. Mam ją teraz 1:6 przed 34 tyg, u mnie ta niska pappa zwiastowała te problemy teraz z łożyskiem/ stanem przedrzucawkowym. Tyle że za niska pappe biorą pod uwagę wynik mniejszy niż 0.5mom. Jeszcze dodam że mam nadciśnienie od 12 tyg ciąży - i co jakiś czas wzrasta i muszę zwiększać dawkę leków. Teraz biorę 8 tabl i jak znów mi wzrośnie dołożą dodatkowy lek.
 
Ostatnia edycja:
Wosokie tętno płodu 179 (które było chyba przez moją chorobę bo później się nie powtórzyło) i pappe miałam jednak niższą źle zapamiętałam - 0.32 mom. Teraz jestem w 30 tyg i na 3 prenatalnych wyszły problemy z łożyskiem, już jakieś graniczne przeplywy. Miałam dodatkowe badania sFlt-1/PlGF i dodatkowa kalkulację ryzyka preeklampsji. Mam ją teraz 1:6 przed 34 tyg, u mnie ta niska pappa zwiastowała te problemy teraz z łożyskiem/ stanem przedrzucawkowym. Tyle że za niska pappe biorą pod uwagę wynik mniejszy niż 0.5mom. Jeszcze dodam że mam nadciśnienie od 12 tyg ciąży - i co jakiś czas wzrasta i muszę zwiększać dawkę leków. Teraz biorę 8 tabl i jak znów mi wzrośnie dołożą dodatkowy lek
Dziękuję za Twoją odpowiedź. Właśnie mam niskie ryzyka trisomii, ale mam ryzyko porodu przed 34 Tc 1:130. Będę musiała kontrolować. Zawsze miałam niskie ciśnienie, ale muszę mierzyć. Właśnie ta beta mnie niepokoiła, bo w poprzedniej ciąży mialam ponad 1 mom.
 
Dziękuję za Twoją odpowiedź. Właśnie mam niskie ryzyka trisomii, ale mam ryzyko porodu przed 34 Tc 1:130. Będę musiała kontrolować. Zawsze miałam niskie ciśnienie, ale muszę mierzyć. Właśnie ta beta mnie niepokoiła, bo w poprzedniej ciąży mialam ponad 1 mom.
Ja w tych pierwszych prenatalnych miałam ryzyko preeklampsji przed 34 tyg 1:21, ale właśnie teraz z tymi dodatkowymi wskaźnikami mi to ryzyko się zwiększyło do 1:6. Hipotrofii płodu 1:29 przed 37 tyg, i przedwczesnego porodu 1:211 przed 34 tyg. od pierwszych prenatalnych przez tą PAPPE dostałam jescze acard do brania żeby zmniejszyć to ryzyko stanu przedrzucawkowego. O tej becie nic nie mówili mi lekarze z czego to wynika że jest niższa i na co może wpływać. Ważne żebyś poszła i na drugie i na trzecie badania prenatalne i po prostu jak lekarze coś zauważą to zareagują ;)
 
reklama
Wosokie tętno płodu 179 (które było chyba przez moją chorobę bo później się nie powtórzyło) i pappe miałam jednak niższą źle zapamiętałam - 0.32 mom. Teraz jestem w 30 tyg i na 3 prenatalnych wyszły problemy z łożyskiem, już jakieś graniczne przeplywy. Miałam w tym tyg dodatkowe badania sFlt-1/PlGF i dodatkowa kalkulację ryzyka preeklampsji. Mam ją teraz 1:6 przed 34 tyg, u mnie ta niska pappa zwiastowała te problemy teraz z łożyskiem/ stanem przedrzucawkowym. Tyle że za niska pappe biorą pod uwagę wynik mniejszy niż 0.5mom. Jeszcze dodam że mam nadciśnienie od 12 tyg ciąży - i co jakiś czas wzrasta i muszę zwiększać dawkę leków. Teraz biorę 8 tabl i jak znów mi wzrośnie dołożą dodatkowy lek.
cześć... pozwól, ze się wtrącę... tez mam duże ryzyko preeklampsji i chciałam zapytać jakie masz ciśnienia od 12 tygodnia? i jaki miałaś poziom PIGF? (Mierzyłaś go przy pappie czy później?) i czy miałaś acard wcześnie wprowadzony?
 
Do góry