reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Dodzwoniłam się wczoraj ,Pani powiedziała że jak tylko mają wyniki to dzwonią i umawiają do genetyka ,po moim pytaniu czy jak będzie wynik to czy poda mi telefonicznie powtórzyła regułkę o genetyku...ehh może ją uprosze
 
Ja miałam podobne wyniki, bhcg podwyższone. Za tydzień mam badanie połówkowe to dopytam co to oznacza. Usg idealne, tylko ta biochemia. :( Niskie wyniki mogą sugerować kłopoty z łożyskiem, podwyższone? Nie mam pojęcia. Odezwę się po badaniach, za tydzień po 21.00
@Papillonek1980 jak po badaniach? Wszystko ok u Twojego maleństwa? Dowiedziałaś się coś więcej o biochemii?
 
Info o wolnym b-hcg:
Kilka razy na tym formum (jak i na innych) pojawiały się informacje o tym że wolna b-hcg występuje wyższa u dziewczyn (płodów żeńskich) przy czym autorki wpisów zaznaczały że nie jest to potwierdzone.
Otóż natrafiłam na pracę naukową na ten temat, w której wskazano że wolna b-hcg wzrasta o ok. 14-15% w przypadku płodów żeńskich. Jej autorzy nawet sugerują, że powinno być to uwzględniane przy wyliczaniu ryzyka z testu PAPPA podobnie jak uwzględniana jest kwestia palenia.
Jak ktoś chce pracę mogę podesłać na maila - praca w jęz ang.
 
reklama
Do góry