reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Ja właśnie po usg trzeciego trymestru. Jeśli któraś z Was też męczyła się wynikami biochemicznymi PAPPA to popytałam o to dr i powiedziała, że te parametry często wychodzą poza normą. Ja miałam podwyższone hcg - powiedziała, że jeden parametr o niczym nie świadczy tym bardziej, że w moim wieku te badania nie wychodzą miarodajnie i ani trochę tym by się nie przejmowała. USG nawet najlepsze też nie daje 100% pewności... ale jednocześnie powiedziała że jest pewna że wszystko jest u mnie ok - na każdym usg było wszystko dobrze i prawidłowo. W celu uzyskania pewności wspominała o NIFTY a nie amnio - ale nie proponowała ani nie zalecała - bardziej informowała. Ja oczywiście nic nie robiłam - i tak by to nic nie zmieniło. Chyba mnie uspokoiła :)
Ech - po nam więc te PAPPA robią i zasiewają niepewność i szarpią nerwy... ja przynajmniej się z tym hcg mocno męczyłam.
Teraz już jestem spokojniejsza i zbieram się na przygotowania - zakupy itd bo 2 miesiące szybko przelecą ;)
Oczywiście jestem świadoma, że wszystko może się zdarzyć ale przynajmniej hcg przestało mnie męczyć ;) no i wiem, że mamy zdrowe serduszko, dobrze rozwiniętą głowkę, mózg, narządy wewn, prawidłowe przepływy itd. :)
 
Hej, dziewczyny stoję przed dylematem. Mam wyznaczony termin amniopunkcji w Bydgoszczy w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy (nr2). Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jakiejkolwiek opinii na ich temat jeżeli chodzi o zabiegi inwazyjne ... Dlatego postanowiłam napisać do was :) Czy ktoś z was ma jakieś informacje na temat przeprowadzonej amniopunkcji w tym szpitalu? Kto wykonuje tego typu zabiegi?
 
Hej, dziewczyny stoję przed dylematem. Mam wyznaczony termin amniopunkcji w Bydgoszczy w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy (nr2). Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jakiejkolwiek opinii na ich temat jeżeli chodzi o zabiegi inwazyjne ... Dlatego postanowiłam napisać do was :) Czy ktoś z was ma jakieś informacje na temat przeprowadzonej amniopunkcji w tym szpitalu? Kto wykonuje tego typu zabiegi?

Myślę, że nie masz się czego bać.W szpitalu zawsze operantami są genetycy prenatalnie.Na ogół to dwie, trzy osoby, które się zajmują tylko tym.Dziennie przeprowadzają kilka do kilkunastu takich zabiegów.
 
Myślę, że nie masz się czego bać.W szpitalu zawsze operantami są genetycy prenatalnie.Na ogół to dwie, trzy osoby, które się zajmują tylko tym.Dziennie przeprowadzają kilka do kilkunastu takich zabiegów.
Dziękuje za słowa otuchy. Boje się jak diabli :p ale uważam, że lepiej wiedzieć niż nie. Ciągle sobie mowie, że jak będę odpoczywać po zabiegu i wezmę antybiotyk by unikać zakażenia to musi być dobrze. Moje ryzyko z testu pappa wyszło 1:178 co mnie zszokowało z racji mojego wieku ( 27lat). Usg niby ok ale to czynniki biochemiczne przechyliły szale :(
 
reklama
Ale po co antybiotyk?
Ja miałam 2 amnio, w 2 różnych miejscach i żaden z lekarzy nie proponował antybiotyku.
Znamy wszystkie ten strach i niepokój, także trzymam kciuki by wszystko było ok :)
A po samym USG jakie było ryzyko?
 
Do góry