reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Shaer gratuluję narodzin córeczki :)

Abies, ja liczyłam prawdopodobieństwa na tej oficjalnej stronie fetal medicine, gdzie można też sprawdzić czy dany gin ma kwalifikacje do wykonywania badań prenatalnych. Dla ZD wyszlo mi ryzyko 123, a z badań 121, więc biorą pod uwagę raczej te same parametry.

A na polowkowych miałam wyliczone ryzyko tylko na t.21, robiłam za darmo na nfz, więc to raczej od samej kliniki, oprogramowania i lekarzy tam pracujących zależy. I dostalam voucher na zabieg kosmetyczny za wykonanie u nich obu prenatalnych i juz nie omieszkalam go wykorzystać :-D

Na oficjalnej stronie FLF też wychodzi mi podobnie jak dostałam. Szkoda tylko że nie uwzględniają innych markerów skoro uważa się ke za ważne choćby obecności kości nosowej...
W aplikacji którą podpiełam można to uwzględnić ale tak jak zaznaczyłam pokazuje znacznie wyższe wyniki niż otrzymałam.
Fajnie, że Tobie wyliczyli nowe ryzyko po połówkowym.... zawsze to lepiej działa na psychikę ;) Mi niestety nie ale skoro wszystko wyszło tam ok włącznie z markerami to wmawiam sobie, że faktyczne ryzyko zostało obniżone :)
 
reklama
@Abies33 w moim przypadku były brane inne parametry, łącznie z przepływami.
Dużo zależy od lekarza. I wyszło niższe niż na stronach FMF.

Ale dzięki za link. Może przydać się po połówkowych :)
 
@Abies33 w moim przypadku były brane inne parametry, łącznie z przepływami.
Dużo zależy od lekarza. I wyszło niższe niż na stronach FMF.

Ale dzięki za link. Może przydać się po połówkowych :)

Jak na połówkowym wszystkie markery i pozostałe kwestie (serce i inne narządy) wychodzą ok to ryzyko już bardzo spada w tej aplikacji. Czytałam badania że po połówkowym OK - 60-80% na pewno spada. @Saphi wyżej w poście też potwierdza spadek ryzyka. Najlepiej poproś lekarza albo popytaj o tą korektę... ja niestety nie miałam jeszcze tej wiedzy by o wszystko wypytać. Ale jutro mam usg III trymestru to "wymęcze" doktor pytaniami ;) Niestety u kogo innego ale mam nadzieje że mi coś odpowie...
 
reklama
Do góry