reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Cześć Kasiu! Jak się czujesz? Czytałam o Twojej wizycie. Nie chciałabyś się w sprawie tej kości nosowej skontaktować z innym ginem?
Ja czuję się dobrze. Dzisiaj już się więcej ruszam. Na razie tylko po domu.

Lena co u Ciebie? Odezwij się proszę bo się o Ciebie martwię.
 
reklama
Cześć Kasiu! Jak się czujesz? Czytałam o Twojej wizycie. Nie chciałabyś się w sprawie tej kości nosowej skontaktować z innym ginem?
Ja czuję się dobrze. Dzisiaj już się więcej ruszam. Na razie tylko po domu.

Lena co u Ciebie? Odezwij się proszę bo się o Ciebie martwię.

już wcześniej to konsultowałam. Byłam i inny widział w 14 tc. małą ale obecną, mój prowadzący też widział. Generalnie za duże mam doświadczenie z pierwszym synem, by wpadać w stan radości czy smutku, bo USG coś pokazało albo nie :) trzeba cierpliwie czekać, moje nerwy dziecku nie pomogą a wydane 200 zł, na kolejne USG wolę przeznaczyć na zajęcia logopedyczne dla syna. Pewnie chcemy usłyszeć, że wszystko jest dobrze ale lekarz, który tak mówi mało ciąż prowadził. Ten, który robił mi prenatalne od razu powiedział, że USG jest OK. ale na tyle na ile się da coś na nim ustalić. Jak się dziecko urodzi to się dowiemy.

Pójdę do 3 innych i każdy, powie coś innego... ja już wiem tyle, że oby było tak jak z synem a dziecko i tak będziemy kochać tak samo, zdrowe czy chore. Pierwszy jest niepełnosprawny i nie ma to wpływu na naszą miłość. Jedyne co mu utrudnia życie to brak tolerancji wśród dzieci i dorosłych.

Mam koleżankę, która prenatalne przeszła książkowo a w 33 tc. nagle u syna znaleźli torbiel w mózgu. Mój syn miał być zdrowy na 99% a urodził się z zespołem wad wrodzonych, obecnie ma stwierdzoną aberrację chromosomową, której kariotyp by nie wykazał. Badanie moje i męża wykazało, że jego mutacja jest przypadkiem i nie jest genetyczna.
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem. A na kiedy masz termin porodu? Ja Ci powiem szczerze, że też się na nic nie nastawiam. Po prostu czekam na wynik. Choć wiadomo, że chciałabym żeby moje dziecko było zdrowe.
 
Na 7 lutego. U nas z amniopunkcji wyszedł prawidłowy kariotyp męski, zbadano 15 metafaz i miałam też dokładne badanie w kierunku rozszczepu kości, też wyszło OK. I lekarz powiedział, że skoro to zostało wykluczone to, bardzo dobrze a reszta USG jest prawidłowa. Oni głównie szukają ZD itp. a tu czasem drobiazg może świadczyć, że coś jest nie tak.

U mnie w 1 ciąży była duża różnica z USG i miesiączki bo 2 tygodnie. Od norm odbiegała głowa minimalnie była na 95 centylu a reszta mniejsza. Jeszcze miałam wielowodzie, którym nikt się nie martwił. Sama ciąża raczej OK. PRACOWAŁAM do końca 8 miesiąca. Nic się nie działo i pozostałe parametry dziecka w normie. Urodziłam przez cc w 41 tc. 6 dniu.
 
VegeMama
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale robisz amniopunkcję za względu na złe wyniki pappa i złe USG.
Jaka wyszła przezierność karku czyli NT bo to jeden z ważnych pomiarów?
Ja czekam na amniopunkcję, będę miała robioną 16 października, ale w Poznaniu. Moje USG wyszło ok. wynik testu pappa również, ale mimo to robię amniopunkcję. Ogólnie nie wierzę pappie bo dla mnie ten test to jak "wróżenie z fusów" Oba badania przeprowadzał lekarz ginekolog-genetyk.
 
Przezięrność byla 1.2. Usg bylo wszystko ok a pappa nie. Koleżanka z forum mi znalazła jakieś nowoczesne bad. Nieinwazyjne z precyzja 99.9 to jesli wyjdą ok (do 5 dni czekania na wyniki) to amnio odpuszczam. Boje się tego poronienia bo mam na nie wieksze szanse niz ZD.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom

to już twoja decyzja. Test NIFTY bądź HARMONY kosztują około 2000-2500 tys.
 
reklama
Do góry