reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Ja miałam USG od razu po i 2 dni później.

Magda wiadomo, że będziesz pod większą kontrolą, to jest zrozumiałe i dobrze, że tak będzie.
 
Wchłonęły? Amniopunkcja da mi jakąkolwiek informację, co jest nie tak, ponieważ żaden lekarz nie mówi prawie nic, nie wiem czy nie spotkali się jeszcze z takim przypadkiem czy o co chodzi. Zwiększone ryzyko ze względu na to, że wód płodowych nie ma prawie w ogóle. Jeżeli dziecko będzie chore to chce po prostu się na to przygotować, na początku nie chciałam w ogóle robić amnio, jednak jak nikt nie jest w stanie mi powiedzieć o co chodzi to jednak się chyba zdecyduje.
Podczytuje tu trochę. Nie wiem skąd jesteś ale w Łodzi fundacja gajusz prowadzi hospicjum prenatalne i tam można bezplatnie skorzystać z konsultacji w przypadku chorob dziecka. Jesli.wyniki amniopunkcji są złe bez wzgledu jaką decyzję byś podjeła to tam otrzymasz wsparcie.
Koleznka nosiła chore dziecko i postanowila poczekać aż dziecko się urodzi co stalo się w 20tc. Mogła się pożegnać. Miała cudowną opieke. Oczywiście życzę wam wszystkim aby nigdy nie było wam to potrzebne.
Ale jeśli ktoś szuka to polecam to miejsce. Pewnie wiedzą gdzie w innych miastach są takie miejaca, ale wiem, że osobom spoza łodzi zapewniają noclegi itp.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
agnezja robaka móżdżku zdaje się jest związana z Zespołem Dandy- Walkera. Tego zespołu nie wykrywa amniopunkcja.
Brak wód może być spowodowany wadą układu moczowego. Brak wzrostu może być spowodowany wadą serca, złymi przepływami itd
Powyższe wady mogą być związane z jakąś wadą genetyczną, ale może być też tak, że kariotyp jest prawidłowy.
Niestety za dużo tu gdybania więc żaden lekarz nie określi co jest dziecku więc zaczyna sie diagnozę drogą eliminacji- najpierw wyklucza sie wady genetyczne stąd skierowanie na amniopunkcję.
Tak samo niestety żaden lekarz nawet po określeniu kariotypu nie przewidzi jak dziecko będzie się rozwijało. Cześć wad może sie wycofać w okresie prenatalnym- bywa tak z wadami układu wydalniczego albo z wadami serca...cześć może (agnezja robaka) mocno rzutować na życie dziecka i jego rozwój albo i wcale...
I niestety nikt nie zna odpowiedzi dlatego lekarze są tacy milczący.
Jeżeli boisz się powikłań po amnio przemyśl kwestię przesunięcia jej w czasie. Może być też tak, że po prostu lekarze jej nie zrobią bo nie będzie wystarczającej ilości wód. Przykro mi...życzę Ci aby diagnoza ostateczna była znacznie łaskawsza niż sie wydaje...
 
agnezja robaka móżdżku zdaje się jest związana z Zespołem Dandy- Walkera. Tego zespołu nie wykrywa amniopunkcja.
Brak wód może być spowodowany wadą układu moczowego. Brak wzrostu może być spowodowany wadą serca, złymi przepływami itd
Powyższe wady mogą być związane z jakąś wadą genetyczną, ale może być też tak, że kariotyp jest prawidłowy.
Niestety za dużo tu gdybania więc żaden lekarz nie określi co jest dziecku więc zaczyna sie diagnozę drogą eliminacji- najpierw wyklucza sie wady genetyczne stąd skierowanie na amniopunkcję.
Tak samo niestety żaden lekarz nawet po określeniu kariotypu nie przewidzi jak dziecko będzie się rozwijało. Cześć wad może sie wycofać w okresie prenatalnym- bywa tak z wadami układu wydalniczego albo z wadami serca...cześć może (agnezja robaka) mocno rzutować na życie dziecka i jego rozwój albo i wcale...
I niestety nikt nie zna odpowiedzi dlatego lekarze są tacy milczący.
Jeżeli boisz się powikłań po amnio przemyśl kwestię przesunięcia jej w czasie. Może być też tak, że po prostu lekarze jej nie zrobią bo nie będzie wystarczającej ilości wód. Przykro mi...życzę Ci aby diagnoza ostateczna była znacznie łaskawsza niż sie wydaje...
Lepiej bym tego nie ujęła
 
Raczej zrobię amnio, ale przebrnęłam w ostatich dniach prawie przez całe forum, szukam w internecie i nigdzie nie spotykam się z przypadkiem dziecka za małego o 3 tygodnie już w tak wczesnym okresie ciąży, myślałam, że może ktoś się z tym spotkał.

Nie spotkałam się z tym żeby dziecko aż tak zahamowało we wzroście jednak w swojej pierwszej ciąży dziecko mialam 16 dni mniejsze od praktycznie poczatku ciazy. Powód był prosty- przesyneło mi sie bardzo jajeczkowanie i dziecko po prostu bylo mlodsze. Jednak nie potrafie sie odniesc do tych innych problemów jakie zauważono.
 
Kaśka Mozaika mam wyniki !!!!!!!!!!!!!! wszystko ok i dziewczynka !!!! :) :) :)
dzwoniłam o 12 Pani mówi że nie ma jeszcze , myślę sobie weekend będzie ciężki .... ale o 12,50 dzwoni do mnie dziewczyna z którą byłam na amniopunkcji i mówi ze wyniki doszły!!! tak mi głos drżał ale wysłowiłam się i pani mówi że nie ma nieprawidłowości i Dziewczynka :)
jeszcze nie wierzę że już po wszystkim.
będzie dobrze u was . trzymam mocno kciuki :)
 
Kaśka Mozaika mam wyniki !!!!!!!!!!!!!! wszystko ok i dziewczynka !!!! :) :) :)
dzwoniłam o 12 Pani mówi że nie ma jeszcze , myślę sobie weekend będzie ciężki .... ale o 12,50 dzwoni do mnie dziewczyna z którą byłam na amniopunkcji i mówi ze wyniki doszły!!! tak mi głos drżał ale wysłowiłam się i pani mówi że nie ma nieprawidłowości i Dziewczynka :)
jeszcze nie wierzę że już po wszystkim.
będzie dobrze u was . trzymam mocno kciuki :)

Wspaniale Bubus! :) Bardzo się cieszę :) Domyślam się jak szczęśliwa musisz teraz być :) Teraz już w pełni możesz cieszyć się ciążą :) Rozumiem, że i tak czekasz jeszcze na te ostateczne wyniki? Czy to już jakby koniec hodowli?
Swoją drogą to fajnie, że podali Ci wynik telefonicznie. U mnie nie ma takiej możliwości i będę musiała jechać do szpitala po odbiór.
 
reklama
Tak tak czekam na te ostateczne ale już teraz ufff duża ulga :) w szpitalu podajesz pesel i wyniki bez problemu i tego Fisha i później tez całościowe. wynik dziś tylko ttylko elefoniczny a od poniedziałku do odbioru wydrukowany.
 
Do góry