reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Mozaika to czy zrobisz amniopunkcję to już twoja decyzja Ja już Ci nie doradzę ale możesz liczyć na moje wirtualne wsparcie. Wyniki Testu masz super! Pogadaj z genetyk czy amniopunkcja da Ci odpowiedz na twoje pytanie.

Dziękuję, skrycie liczę na masę wsparcia :) Jeszcze się nie stresuję, ale pewnie będę. W czwartek idę do genetyka prywatnie, a w piątek do genetyka, który będzie kwalifikował do amnio.
 
Faktycznie wyniki masz naprawdę niezłe!
Ale porozmawiaj lepiej z genetykiem, żeby sobie ułatwić decyzję.

Kurczę ja po pierwszej ciąży stwierdziłam, że juz nigdy nie zrobię amniopunkcji. A teraz jednak zrobilam. No i ostatecznie cieszę się, że tak się stało. Hmm trudna decyzja a najgorsze jest to, że tylko Ty ją możesz podjąć...
Trzymam kciuki i tez będę Cię wspierać! !

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom

Dziękuję kochana :) Bardzo Cię podziwiam, Kylesa. Po swoich trudnych przeżyciach po pierwszej amniopunkcji zdecydowałaś się na drugą. Jesteś bardzo silna i nerwy musisz mieć ze stali, choć na pewno bardzo dużo kosztowała Cię ta decyzja. Cały czas myślę o Twoim przypadku i mówię sobie "będzie dobrze".
 
Ja właśnie zwątpiłam całkowicie w te testy... ja bez żadnych obciążeń, USG idealne, NT dosc nieskie i w normie, beta 1,14 MoM, pappa 0.353 Mom i mam ryzyko skorygowane ZD 1:382, podstawowe 1:351. jeśli Tobie lekarka mówi, że jest ok to jakim cudem mnie nastraszyli, że ledwo się trzymam. Mimo wszystko moje wyniki są chyba minimalnie lepsze od Twoich bo beta w normie...już nie rozumiem jak oni to wyliczają
I powiem Ci, że trzymaj się tego co mówi lekarz genetyk, oni chyba jednak najlepiej się orientują i żałuję, że ja tylko do dobrego genetyka nie poszłam

U mnie ryzyko jednak jest troszkę niższe (pamiętajmy, że jest ono tylko dla 3 trisomii, a ja mam obciążenie zespołem Turnera). Czemu uważasz, że Twoje wyniki są lepsze? U mnie beta nie była w normie? Z tego co wiem, to nie warto tu patrzeć na "normy", bo oni i tak wklepują to do tego programu i tam dopiero wychodzi, czy jest ok, czy nie. Być może ten sam wynik u różnych kobiet może oznaczać coś innego. Sama nie wiem, aż tak nie znam się na Papp'a ;) Annias, czy rozważasz amniopunkcję?
 
Dziewczyny, ustaliłam, że Nifty nie jest dla mnie. Choć może wyliczyć ryzyko dla trisomii, to nie wyliczy dla zespołu Turnera. Wynik może wyjść fałszywie pozytywny, ponieważ w mojej krwi krążą komórki z monosomią chromosomu X i oni w labie nie będą w stanie stwierdzić, czy ta komórka pochodzi od matki, czy od płodu. Sprawa stała się jasna. Jeszcze w czwartek udam się prywatnie do genetyka, ale raczej decyzję mamy podjętą. Dostałam skierowanie na piątek do poradni badań prenatalnych i ciekawe, co powie mi prof. Limon. Paradoksalnie, nie boję się tak bardzo samego wyniku, bo mam przeczucie, że będzie dobrze, ale dużo bardziej przeraża mnie kwestia powikłań. Ale, podobnie jak któraś z dziewczyn napisała, idę tam potwierdzić, że moje wywalczone po 3 latach dziecko jest zdrowe :)
 
ja dziś idę na wizytę kontrolną do ginekologa prowadzącego ... Mój mąż nie jest przekonany do amniopunkcji ale chyba nie mamy wyjścia.
dziś moje samopoczucie jest trochę lepsze.

bubus ja też 22.08 :) jeszcze tydzień i będzie po wszystkim.

mozaika trzymam kciuki żeby wszystko się powiodło u genetyka.
 
ja dziś idę na wizytę kontrolną do ginekologa prowadzącego ... Mój mąż nie jest przekonany do amniopunkcji ale chyba nie mamy wyjścia.
dziś moje samopoczucie jest trochę lepsze.

bubus ja też 22.08 :) jeszcze tydzień i będzie po wszystkim.

mozaika trzymam kciuki żeby wszystko się powiodło u genetyka.

Dziewczyny idziemy tam potwierdzić że jest dobrze a Papa to tylko statystyka !!
Mój mąż w ogóle nie wierzy że coś jest nie tak. Nie wiem w sumie to czasami dobrze a czasami dołujące że tylko ja myślę i się denerwuje hmm?!? pewnie on też to przeżywa ale po swojemu sama nie wiem ....
Trzymam mocno kciuki za Was i za siebie :)
Kaśka tego 22.08 będę wiedzieć że ktoś przeżywa to co ja .....
 
U mnie ryzyko jednak jest troszkę niższe (pamiętajmy, że jest ono tylko dla 3 trisomii, a ja mam obciążenie zespołem Turnera). Czemu uważasz, że Twoje wyniki są lepsze? U mnie beta nie była w normie? Z tego co wiem, to nie warto tu patrzeć na "normy", bo oni i tak wklepują to do tego programu i tam dopiero wychodzi, czy jest ok, czy nie. Być może ten sam wynik u różnych kobiet może oznaczać coś innego. Sama nie wiem, aż tak nie znam się na Papp'a ;) Annias, czy rozważasz amniopunkcję?

Czekam na NIFTY, jesli NIFTY bedzie ok to amniopunkcji nie biore pod uwage. Jeżli nie bedzie ok, to wtedy dopiero będę podejmować decyzję. Pappa ponizej 0.5 Mom zwieksza ryzylo ZD, tak samo jak beta powyzej 2Mom, tym bardziej gdy wystepuja razem. Juz nie wnikam w wyliczenia bo robiłam to przez 2 tygodnie i prawie świra dostałam. w przyszlym tygodniu obiecano mi, ze przy mnie tych wyliczen dokonaja na podstawie starych wynikow, chce sie przekonac jak to dziala.
 
reklama
Mój lekarz prowadzący znalazł kość nosowa której nie było widać na usg prenatalnym... ale doradzić zrobić amniopunkcję.

To dobrze Kaśka :) zrobimy i upewnimy się że jest ok.
Ja mam takie dni jak dziś że w ogóle zastanawiam się czy iść. Niby decyzja podjęta ale to czekanie ... muszę jeszcze się dowiedzieć czy jak będę w szpitalu i mam skierowanie na amniopunkcję to czy mogę dopłacić za tego RAPID-FISH ? nie wyobrażam sobie czekania jeszcze z 3 tyg za wynikiem ...
 
Do góry