reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

To dobrze Kaśka :) zrobimy i upewnimy się że jest ok.
Ja mam takie dni jak dziś że w ogóle zastanawiam się czy iść. Niby decyzja podjęta ale to czekanie ... muszę jeszcze się dowiedzieć czy jak będę w szpitalu i mam skierowanie na amniopunkcję to czy mogę dopłacić za tego RAPID-FISH ? nie wyobrażam sobie czekania jeszcze z 3 tyg za wynikiem ...

No właśnie, jak to jest? Bo ja czytałam, że dopłacasz za to, że wstępny wynik jest szybciej, ale na pełen i tak musisz czekać te 3-4 tygodnie.
 
reklama
Materiałem do badania są komórki płynu owodniowego, czyli amniocyty. Można je ocenić po czasie hodowli metodą cytogenetyki klasycznej (oznaczanie kariotypu), co trwa około 2-3 tygodni lub metodą Rapid-FISH, która daje wynik po zaledwie 3 dniach, a czasem nawet po 24 godzinach (jest też odpowiednio kosztowna – ok. 950 zł).

Na czym polega Rapid-FISH
Z komórek płynu owodniowego – amniocytów – izoluje się jądra komórkowe, po czym poddaje się je krótkiej denaturacji w podwyższonej temperaturze. Następnie, na tak przygotowane preparaty, nanosi się sondy fluorescencyjne, a specjalne barwniki uwidoczniają ewentualne zaburzenia w liczbie poszczególnych chromosomów.

Skuteczność techniki Rapid-FISH
Rapid-FISH jest w 90% przypadków potwierdzany później wynikiem badania metodą klasyczną

Mozaika sama się zastanawiam ... jeśli będzie taka możliwość wiedzieć wcześniej ale i tak czekać ok 3 tyg za potwierdzeniem hmmm
 
bubus na chwilę obecną muszę odkładać na aparat ortodontyczny dla syna więc rapid-fish u nas odpada. Jakoś przetrwam, pracuje w szkole a wrzesień jest takim miesiącem, że czas leci szybko :)

Tak mnie służba zdrowia denerwuje masakra ! już zrezygnowaliśmy na jakiś czas z roweru 3-kołowego dla syna bo wiadomo koszty. Póki co nauka na dwóch kółkach idzie średnio. Na Wielkanoc rodzinka się złoży i pomyślimy :) Teraz ten ortodonta. W Toruniu pani proponowała mi termin na 2019 r. a prywatnie jakoś za 2-3 miesiące. Byłam na NFZ w Bydgoszczy ale zmieniła się jakaś rejonizacja i nie mają umowy z Toruniem i nie mogą nas leczyć, paranoja ! Ze wszystkim tak jest... my z mężem pracujemy i 80% wizyt mam prywatnych bo wiadomo do południa jesteśmy w pracy.

Kylesa pewnie zna problem, pracując w szkole specjalnej :)
 
Sama się zastanawiam czy płacić za przyspieszenie jeśli i tak będę czekać 3tyg za ostatecznym wynikiem Sama tez pracuje w szkole specjalnej i mam nadzieje ze czas poleci szybko w tym wrześniu Chyba przez ta prace trochę więcej myśli mam w głowie ... Pozdrawiam
 
Dziewczyny, ale się dobrałyśmy ;) Bubus pracuje w szkole, Kylesa pracuje w szkole, Kaśka pracuje w szkole... ja też pracuję w szkole! :) Ja co prawda jestem na zwolnieniu lekarskim, więc na wynik będę czekała siedząc w domu i odchodząc od zmysłów. A co ciekawe, jeśli jutro genetyk zadecyduje o amniopunkcji, to też prawdopodobnie będę ją miała 22.08 :)
 
Byłam wczoraj u genetyka w Invikcie. Pani doktor stwierdziła, że nie łapię się na refundację amniopunkcji, więc dała skierowanie na prywatny zabieg - 1415 zł ;) Dziś z kolei byłam na wizycie u profesora genetyki i on z kolei dostrzegł wskazania do refundowanej amniopunkcji. Pomijając cyrki z przyjmowaniem/nieprzyjmowaniem heparyny przed amnio i kombinowaniem na ostatnią chwilę badania na przeciwciała, tak, by wyniki były na wtorek, w końcu udało się umówić się na 22.08.
Bubus i Kaśka, wiem, że też wtedy macie amnio. W którym tygodniu ciąży będziecie? Wyznaczają Wam wg ostatniej miesiączki czy usg? U mnie to będzie 15+5/15+6 z usg.
 
Byłam wczoraj u genetyka w Invikcie. Pani doktor stwierdziła, że nie łapię się na refundację amniopunkcji, więc dała skierowanie na prywatny zabieg - 1415 zł ;) Dziś z kolei byłam na wizycie u profesora genetyki i on z kolei dostrzegł wskazania do refundowanej amniopunkcji. Pomijając cyrki z przyjmowaniem/nieprzyjmowaniem heparyny przed amnio i kombinowaniem na ostatnią chwilę badania na przeciwciała, tak, by wyniki były na wtorek, w końcu udało się umówić się na 22.08.
Bubus i Kaśka, wiem, że też wtedy macie amnio. W którym tygodniu ciąży będziecie? Wyznaczają Wam wg ostatniej miesiączki czy usg? U mnie to będzie 15+5/15+6 z usg.

Mozaika u mnie będzie 17+3 wg ostatniej miesiączki... późno ale nie udało mi się wcześniej załapać . myślałam że zrobią mi po 15 tyg ale termin był dopiero na teraz, dlatego rozważałam Rapid - Fisha. Pisze rozważałam bo już nie biorę go pod uwagę.
Będzie dobrze i nie przyspieszam wyniku bo i tak nie.... Sama się bałam swoich myśli i odpuściłam...
 
U mnie to będzie 15+3, oni to liczą chyba od zapłodnienia bo u mnie wychodzi od dnia ostatniej miesiączki 17+3. Już przestałam o tym myśleć, chcę mieć to za sobą i wracać do domu.

W pierwszej ciąży było łatwiej, mniej stresu :) chociaż może teraz będzie stres a potem przyjdzie czas spokoju.

O mojej ciąży wie bardzo mało osób. Raczej się nie chwaliłam ... te osoby, które wiedzą trzymają kciuki. W pracy też nie mam zamiaru się chwalić, jak przyjdzie czas powiem dyrekcji i poproszę o dyskrecję. Każdy by pytał a co będzie ? dla mnie nie ma to znaczenia oby było zdrowe :) w pracy też nie informowałam nigdy nikogo, że mam dziecko niepełnosprawne. Wie dyrekcja i pare zaprzyjaźnionych osób.
 
bubus na chwilę obecną muszę odkładać na aparat ortodontyczny dla syna więc rapid-fish u nas odpada. Jakoś przetrwam, pracuje w szkole a wrzesień jest takim miesiącem, że czas leci szybko :)

Tak mnie służba zdrowia denerwuje masakra ! już zrezygnowaliśmy na jakiś czas z roweru 3-kołowego dla syna bo wiadomo koszty. Póki co nauka na dwóch kółkach idzie średnio. Na Wielkanoc rodzinka się złoży i pomyślimy :) Teraz ten ortodonta. W Toruniu pani proponowała mi termin na 2019 r. a prywatnie jakoś za 2-3 miesiące. Byłam na NFZ w Bydgoszczy ale zmieniła się jakaś rejonizacja i nie mają umowy z Toruniem i nie mogą nas leczyć, paranoja ! Ze wszystkim tak jest... my z mężem pracujemy i 80% wizyt mam prywatnych bo wiadomo do południa jesteśmy w pracy.

Kylesa pewnie zna problem, pracując w szkole specjalnej :)
Oj tylko że muszę sprostować ze ja nie pracuje w szkole specjalnej... ale zawód pokrewny mam bo jestem pracownikiem socjalnym [emoji4]
I akurat tak mnie życie pokierowało że ciagle z osobami niepełnosprawnymi mam kontakt zawodowy. Mam tez znajomych z niepełnosprawnymi dziećmi, moja córeczka też jeszcze się boryka z wcześniaczymi problemami i jestesmy pod opieką ośrodka wczesnej interwencji.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Byłam wczoraj u genetyka w Invikcie. Pani doktor stwierdziła, że nie łapię się na refundację amniopunkcji, więc dała skierowanie na prywatny zabieg - 1415 zł ;) Dziś z kolei byłam na wizycie u profesora genetyki i on z kolei dostrzegł wskazania do refundowanej amniopunkcji. Pomijając cyrki z przyjmowaniem/nieprzyjmowaniem heparyny przed amnio i kombinowaniem na ostatnią chwilę badania na przeciwciała, tak, by wyniki były na wtorek, w końcu udało się umówić się na 22.08.
Bubus i Kaśka, wiem, że też wtedy macie amnio. W którym tygodniu ciąży będziecie? Wyznaczają Wam wg ostatniej miesiączki czy usg? U mnie to będzie 15+5/15+6 z usg.
Całe szczęście, że genetyk ma rozsądne podejście! Płacić takie pieniądze mając podstawę do refundacji ... niektórzy lekarze są jednak bezduszni

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry