reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
mozaika lekarz musi Cię skierować na amniopunkcje. Mnie skierował lekarz po usg. Ja mam mieć zabieg w centrum medycznym i wiem, że tam robią badanie i po max godzinie idzie się do domu. Jak się coś dzieje trzeba jechać do szpitala na własną rękę. Co do leków nie mam pojęcia lepiej zapytaj lekarza. Wskazania do amniopunkcji są takie same jak do badań prenatalnych na NFZ jeśli masz gdzieś dokument potwierdzający, że masz mozaikowy kariotyp powinno wystarczyć.
 
mozaika lekarz musi Cię skierować na amniopunkcje. Mnie skierował lekarz po usg. Ja mam mieć zabieg w centrum medycznym i wiem, że tam robią badanie i po max godzinie idzie się do domu. Jak się coś dzieje trzeba jechać do szpitala na własną rękę. Co do leków nie mam pojęcia lepiej zapytaj lekarza. Wskazania do amniopunkcji są takie same jak do badań prenatalnych na NFZ jeśli masz gdzieś dokument potwierdzający, że masz mozaikowy kariotyp powinno wystarczyć.

Mam - właśnie to badanie kariotypu i papier od genetyka, u którego byłam prywatnie rok temu (ale to ten sam, który będzie teraz kwalifikował), że w przypadku ciąży wskazana jest amniopunkcja.
 
mozaika: to wystarczy. Mi genetyk napisał na konsultacji jeszcze dodatkowo, że wskazane są wszelkie badania prenatalne itd. Z tym już nie dyskutują :)
 
mozaika: to wystarczy. Mi genetyk napisał na konsultacji jeszcze dodatkowo, że wskazane są wszelkie badania prenatalne itd. Z tym już nie dyskutują :)

Mnie jeszcze zastanawia, co powinno być na skierowaniu do genetyka właśnie. Żeby mnie nie cofnęli na wizycie, bo czegoś tam nie mam napisanego.
 
Ostatnia edycja:
ja miałam wynik badania syna, że ma abrecję oraz mój wynik, że jestem zdrowa a pod opis czemu powinnam mieć wykonane. U nas możliwość np. zmian genetycznych w samych komórkach. Lekarz genetyk powinien wiedzieć co napisać żebyś miała szansę na te badania w ramach NFZ
 
Hej dziewczyny doradźcie proszę,
wiek 32
ciąża pierwsza
aktualnie 16 tydzień
zapisana na amniopunkcję 21 sierpień iść czy nie iść ?? (będzie to już 18 tydzień)
wyniki z badan prenatalnych :
(CRL) 59,2 mm
(NT) 2,4 mm
więc niby ok , ale test PAAPA
wolne ß-hCG 86,0 IU/l Odpowiada 2,825 MoM
PAPP-A 3,330 IU/l Odpowiada 1,293 MoM

i ryzko :
Stan ryzyko podstawowe ryzyko skorygowane
trisomia 21 1: 487 1: 287

większe ryzyko amniopunkcji czy iść dla "spokoju" ??
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny doradźcie proszę,
wiek 32
ciąża pierwsza
aktualnie 16 tydzień
zapisana na amniopunkcję 21 sierpień iść czy nie iść ?? (będzie to już 18 tydzień)
wyniki z badan prenatalnych :
(CRL) 59,2 mm
(NT) 2,4 mm
więc niby ok , ale test PAAPA
wolne ß-hCG 86,0 IU/l Odpowiada 2,825 MoM
PAPP-A 3,330 IU/l Odpowiada 1,293 MoM

i ryzko :
Stan ryzyko podstawowe ryzyko skorygowane
trisomia 21 1: 487 1: 287

większe ryzyko amniopunkcji czy iść dla "spokoju" ??

Według najnowszych danych ryzyko poronienia po amniopunkcji to ok. 1/1000. Ja nie mogłabym żyć w niepewności do końca ciąży i skorzystałabym z tego badania. Ale decyzja jest Twoja.
 
Według najnowszych danych ryzyko poronienia po amniopunkcji to ok. 1/1000. Ja nie mogłabym żyć w niepewności do końca ciąży i skorzystałabym z tego badania. Ale decyzja jest Twoja.[/

Dziękuje za szybką odpowiedź , ja pierwszy raz na forum ale nie ostatni zapewne.
Chyba nie dam rady wytrzymać w niepewności. Nie boję się badania samego w sobie ale tego że coś się stanie maleństwu.... nie śpię , nie funkcjonuje normalnie a to chyba gorsze niż samo badanie...
 
reklama

Ja też jestem nowa :) Też poszukuję odpowiedzi. Też się boję tego, co Ty. Jednak obawa o to, że dziecko mogłoby być chore jest większa. Chciałabym móc ucieszyć się już ciążą na 100%, a cały czas się boję.
 
Do góry