reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Jaki łoś ze mnie [emoji48]- odpowiednio: 1.049 MoM i 0.276 MoM

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
No wiec beta HCG jest bardzo dobre ale białko PAPPA nie. Mediana to sa wartości tak poprzeliczane ze stężenia, ze odnoszą sie do uśrednionej wartości idealnej -do liczby 1. Im MoM jest bliższe 1 tym lepiej. Tu wartość dotycząca białka PAPPA jest za mała. Przy ZD zazwyczaj MoM białka pappA jest poniżej 0,5MoM a betaHCG jest z kolei podwyższone, nie pamietam o ile.

Słuchaj. Nifty różni sie od pappy tym, ze wynik jest albo ze na blisko 100% dziecko jest zdrowe albo nie. I owszem, to wartości prawdopodobieństwa ale nie 1:50 a 1:ilus tysięcy. Więcej niż 99% I nie znam przypadku w Polsce by było fałszywe. Nawet deklarują odszkodowanie finansowe gdyby wynik okazał sie fałszywy (nie pamietam czy Nifty czy Harmony).

Możliwe, ze to białko jest u ciebie troche nie takie jak trzeba bo sa problemy na poziomie łożyska tak jak w poprzedniej ciazy. Możliwe ze właśnie przez problemy łożyska miałaś poprzednio powikłania. Ja bym pożyczyła od znajomych ta kasę, po rodzinie, wzięła mały kredyt. NT masz wręcz idealne.

Wiesz, pisałam kiedyś, ze na jednym forum dziewczyna poroniła po amnio. Zaczęły wyciekać wody, poleciała do szpitala i usłyszała "sita nie zatkamy". 3 tygodnie poźniej otrzymała wynik "kariotyp prawidłowy żeński"
Przemysł to jeszcze
 
reklama
No wiec beta HCG jest bardzo dobre ale białko PAPPA nie. Mediana to sa wartości tak poprzeliczane ze stężenia, ze odnoszą sie do uśrednionej wartości idealnej -do liczby 1. Im MoM jest bliższe 1 tym lepiej. Tu wartość dotycząca białka PAPPA jest za mała. Przy ZD zazwyczaj MoM białka pappA jest poniżej 0,5MoM a betaHCG jest z kolei podwyższone, nie pamietam o ile.

Słuchaj. Nifty różni sie od pappy tym, ze wynik jest albo ze na blisko 100% dziecko jest zdrowe albo nie. I owszem, to wartości prawdopodobieństwa ale nie 1:50 a 1:ilus tysięcy. Więcej niż 99% I nie znam przypadku w Polsce by było fałszywe. Nawet deklarują odszkodowanie finansowe gdyby wynik okazał sie fałszywy (nie pamietam czy Nifty czy Harmony).

Możliwe, ze to białko jest u ciebie troche nie takie jak trzeba bo sa problemy na poziomie łożyska tak jak w poprzedniej ciazy. Możliwe ze właśnie przez problemy łożyska miałaś poprzednio powikłania. Ja bym pożyczyła od znajomych ta kasę, po rodzinie, wzięła mały kredyt. NT masz wręcz idealne.

Wiesz, pisałam kiedyś, ze na jednym forum dziewczyna poroniła po amnio. Zaczęły wyciekać wody, poleciała do szpitala i usłyszała "sita nie zatkamy". 3 tygodnie poźniej otrzymała wynik "kariotyp prawidłowy żeński"
Przemysł to jeszcze
Dziękuję Ci ogromnie! !! [emoji7] no, myślę usilnie nad tym.... az spać dziś nie mogłam. ...

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Normalne, że cieszę się z tego ,że mam syna i jestem wdzięczna , że jest zdrowy, przed nim też się wycierpiałam poroniłam trzy ciąże, i z synem też leżałam w szpitalu, bo miałam krwiaka w macicy, ale jakoś się udało. I chciałam rodzeństwo dla niego , nie wiedziałam,że znów mnie coś złego spotka tyle już się wycierpiałam i dalej coś, czemu tak jest nie jestem złą osobą dbałam bardzo, a tu masz ci los. Gdyby syna nie było to bym na pewno załamała się całkiem dzięki temu ,ze on jest trzymam się

Eh :(
Wiesz, jeszcze jedna sprawa. Amniopunkcję robi sie dopiero po 14 a nawet 15tc, kiedy jest wystarczająca ilośc wód płodowych. Ale wczesniej można wykonać biopsje kosmowki. Robi sie jak amnio, to samo nakłucie tylko zamiast zasysania wód płodowych pobiera sie maleńki strzępek trofoblastu i z tego robi kariotyp. Nie we wszystkich szpitalach to robią ale w wielu tak.
 
Dziewczyny, a bhcg Mom 1.50
Pappa 0.39 mom
Ryzyko 1:393
To bardzo źle ?
Usg polowkowe wyszło dobrze. Wszystko w normie
Ja jeśli się zdecyduje to około 20-22 tyg bo mam jeszcze echo serca pierw i czekam na test papa muszę załatwić też skierowanie na amniopunkcje jak myślicie da mi gin bez problemu na NFZ? Zanim się umowie pewnie będzie tez termin i trzeba będzie czekać na to amnio. A miał ktos w Wrocławiu wykonywane?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jeśli się zdecyduje to około 20-22 tyg bo mam jeszcze echo serca pierw i czekam na test papa muszę załatwić też skierowanie na amniopunkcje jak myślicie da mi gin bez problemu na NFZ? Zanim się umowie pewnie będzie tez termin i trzeba będzie czekać na to amnio. A miał ktos w Wrocławiu wykonywane?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Dostaniesz bez problemu skierowanie na amniopunkcję z PAPPA czy bez. Skierowania mozesz sobie wykorzystać kiedy chcesz a załatw już. Przecież jesli sie rozmyślili to nie musisz iść a poza tym skierowanie to nie termin.

Tylko zależy jakie u ciebie w mieście sa procedury. W Warszawie ginekolog wystawił skierowanie do poradni genetycznej a genetyk ze szpitala na amniopunkcję. I do genetyka tez trzeba było kilka dni poczekać. Poza tym genetyk może wystawić ci skierowanie na rozmowę z psychologiem, mi wystawił. I na przyspieszone echo serca też. No i jak pisałam z twoja historia bardzo dobrze by było porozmawiać z genetykiem tak czy inaczej.

Co do Wrocławia to wiem, ze sa dwa liczące sie szpitale i jeden lepiej omijać. Nie pamietam który, ale wystarczy wpisać w googlu "łyżeczkowanie na żywca Wrocław". Dziewczyny z nawracającymi poronieniami piszą, ze boją sie w ciążę zachodzić bo na oddziale ginekologii jednego z tych szpitali rządzi doktorek rzeźnik co to uważa, że "to nie jest znaczący ból" i nie trzeba znieczulać, usypiać. Dla mnie po prostu nie wyobrażalne draństwo.
 
Dziewczyny chcialam napisać jak to u mnie było z testem pappa bo może kiedyś komuś się przyda... ja miałam problem aby znaleźć informację bo test dotyczył ciąży bliźniaczej.

Wiec 13tc miałam wykonywane usg przez specjaliste ze wszystkimi certyfikatami, ktory stwierdzil iż oboje dzieci rozwija się jak najbardziej prawidłowo. Lekarz ten wspomniał też iż on nie wykonywalby testów pappa u bliźniąt bo są mniej "dokladne" niż w pojedynczej ciąży.
Takie wyniki.też przekazałam swojemu lekarzowi prowadzącemu. On jednak miał odmienne zdanie.co do.tych testów. Ze wzgledu też.na ciążę bliźniaczą wystawil mi skierowanie na ponowne usg i test pappa również u dobrego specjalisty. Ponieważ była to moja druga ciąża prowadzona przez niego. Dzięki niemu w mocno powiklanej ciąży donosilam do terminu swoją córkę i chciałam u niego na oddziale rodzić teraz to zdecydowałam się te badania wykonać.
Wykonałam je w 13+5tc i znów usg wyszło super.
Ryzyko z usg i wieku 31lat wyszło odpowiednio dla obojga dzieci:
T21. 1:3492 i 1:3327
T18. 1: 29505 i 1:29505
T13. 1:256829 i 1:276890

Także spokojnie czekałam na wyniki z krwi...

I to niestety już tak ładnie nie było...

Bhcg 1'386 mom
Pappa 0.243 mom

Ryzyko po testach:
T21: 1:338 i 1:248
T18: 1:583 i 1:568
T13: 1:4747i 1:181

Byłam załamana.. wychodziło, że bliznie 2 (corka) ma wyskoie ryzyko wad , bliznie 1 (syn) srednie.
Ogólnie wskazanie do amniopunkcji.

Całe szczescier trafiliśmy na świetnego genetyka ktory po zapoznaniu się z moją historią pierwszej ciąży(cukrzyca ciążowa, cholestaza i porod w 36tc) stwierdził iż prawdoodobnie to wszystko sie powtorzy i świadczy o problemach z lozyskiem w 3 trymestrze i stad ten wyniki białka pappa i tak podwyższone ryzyko. Nie zdecydowałam się na amnio. Kolejne usg pokazywały całkiem zdrowe dzieci.
I takie też urodziłam 7.09.2016 roku w 34tc bo pojawiły się przewidywane problemy z łożyskiem.

Trzymam kciuki za Was wszystkie.
Amio nie wykonałam też dlatego, że nawet jeśli jedno z dzieci okazałoby się chore to i tak nie ma możliwości wyboru terminacji ciąży gdyz jednego się nie da,a zdrowego drugiego nie można.



Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny chcialam napisać jak to u mnie było z testem pappa bo może kiedyś komuś się przyda... ja miałam problem aby znaleźć informację bo test dotyczył ciąży bliźniaczej.

Wiec 13tc miałam wykonywane usg przez specjaliste ze wszystkimi certyfikatami, ktory stwierdzil iż oboje dzieci rozwija się jak najbardziej prawidłowo. Lekarz ten wspomniał też iż on nie wykonywalby testów pappa u bliźniąt bo są mniej "dokladne" niż w pojedynczej ciąży.
Takie wyniki.też przekazałam swojemu lekarzowi prowadzącemu. On jednak miał odmienne zdanie.co do.tych testów. Ze wzgledu też.na ciążę bliźniaczą wystawil mi skierowanie na ponowne usg i test pappa również u dobrego specjalisty. Ponieważ była to moja druga ciąża prowadzona przez niego. Dzięki niemu w mocno powiklanej ciąży donosilam do terminu swoją córkę i chciałam u niego na oddziale rodzić teraz to zdecydowałam się te badania wykonać.
Wykonałam je w 13+5tc i znów usg wyszło super.
Ryzyko z usg i wieku 31lat wyszło odpowiednio dla obojga dzieci:
T21. 1:3492 i 1:3327
T18. 1: 29505 i 1:29505
T13. 1:256829 i 1:276890

Także spokojnie czekałam na wyniki z krwi...

I to niestety już tak ładnie nie było...

Bhcg 1'386 mom
Pappa 0.243 mom

Ryzyko po testach:
T21: 1:338 i 1:248
T18: 1:583 i 1:568
T13: 1:4747i 1:181

Byłam załamana.. wychodziło, że bliznie 2 (corka) ma wyskoie ryzyko wad , bliznie 1 (syn) srednie.
Ogólnie wskazanie do amniopunkcji.

Całe szczescier trafiliśmy na świetnego genetyka ktory po zapoznaniu się z moją historią pierwszej ciąży(cukrzyca ciążowa, cholestaza i porod w 36tc) stwierdził iż prawdoodobnie to wszystko sie powtorzy i świadczy o problemach z lozyskiem w 3 trymestrze i stad ten wyniki białka pappa i tak podwyższone ryzyko. Nie zdecydowałam się na amnio. Kolejne usg pokazywały całkiem zdrowe dzieci.
I takie też urodziłam 7.09.2016 roku w 34tc bo pojawiły się przewidywane problemy z łożyskiem.

Trzymam kciuki za Was wszystkie.
Amio nie wykonałam też dlatego, że nawet jeśli jedno z dzieci okazałoby się chore to i tak nie ma możliwości wyboru terminacji ciąży gdyz jednego się nie da,a zdrowego drugiego nie można.



Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
A jakie miałaś NT

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry