reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

na kilku forach które teraz zawzięcie przeglądałam znalazłam informacje że testy nifty, harmony wskazywały zły wynik, czyli że dziecko jest obarczone trisomią, a po amnio wychodziło że jednak nie. Po to robię przecież nifty aby nie ryzykować z amniopunkcją.
 
reklama
Karolina u Ciebie głównie to niskie białko pappa zaważyło chyba na wyniku? Betę masz minimalnie poza górną granicą normy. U mnie przy usg nie było badanej kości udowej :/

Orientuje się ktoś czy beta jest tak samo ważna jak białko pappa w obliczaniu ryzyka czy może któryś z tych markerów ma większe znaczenie?
 
na kilku forach które teraz zawzięcie przeglądałam znalazłam informacje że testy nifty, harmony wskazywały zły wynik, czyli że dziecko jest obarczone trisomią, a po amnio wychodziło że jednak nie. Po to robię przecież nifty aby nie ryzykować z amniopunkcją.

Karolina u Ciebie głównie to niskie białko pappa zaważyło chyba na wyniku? Betę masz minimalnie poza górną granicą normy. U mnie przy usg nie było badanej kości udowej :/

Orientuje się ktoś czy beta jest tak samo ważna jak białko pappa w obliczaniu ryzyka czy może któryś z tych markerów ma większe znaczenie?


Tak,bo NIFTY to taki lepszy test Pappa i nie daje 100% nawet jak z NIFTY Ci wyjdzie ryzyko trisomii 1:6 to robiąc amniopunkcje możesz mieć zdrowe dziecko! Jak gra w kostke... rzucasz i masz 1:6 szans że wyrzucisz 6... Właśnie ja też nie robiłam amnio tak jak Ty, żeby nie ryzykować mimo,że mnie na nią od razu skierowano. I cieszę się,że nie robiłam. Masz lepszy wynik ode mnie! na pewno wszystko będzie u Ciebie dobrze. Kiedy masz mieć wynik NIFTY?
Co do tego obliczania ryzyka to niestety nie pomogę bo nie wiem, ze mną właściwie nikt szczegółowo nie omówił moich wyników..tylko usłyszałam,że albo amnio albo sobie zapłacić mam za nifty które będzie w moim wypadku rozsądnym wyjściem z sytuacji.
 
Ala super :) to amnio to pewność ze zdrowe prawda :)

Iza super!

Basia czyli tez angelius kce? Hm zobaczysz wyjdzie Ci dobry wynik ! Mogę sie założyć - ja w pierwszej ciazy zostałam mega zastraszona ze mam robic amnio mino ze pappa grubo ponad 300 była a markery ponaciągane 2 czu 3 każdy na inna trisomia ... Mój gin od początku mowil mi ze bedzie dobrze zreszta jak Panie ktore pobierały mi tam krew .... Teraz nie robie mino ze wyniki z pappa gorsze bo poniżej 300 ale nie zamierzam sie stresować - urodzę zdrowe dziecko a amnio nje mam zamiaru ryzykowac , nifty nie robie bo jak wyjdzie 1:4 to co? A i tak urodzę :) jeszcze raz powiem ba pewno bedzie dobrze !



2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
reklama
Do góry