reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Mi lekarz powiedział że usg może być idealne a dziecko może mieć ZD. Bo ja miałam cały czas usg w normie tylko z krwi mi swirowaly wyniki.
 
reklama
Ja wiem właśnie o tym tylko niestety badań krwi nie miałam robionych. Ta pewność lekarza mnie przeraża. Zwłaszcza że tutaj nigdy się nic tak szybko w służbie zdrowia nie działo, a mam z nią doczynienia już od ładnych paru lat

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuję. Wierzę że taki rozbrykany urwis musi być zdrowy[emoji4]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom

Nie wiem jak to jest za granicą.. Ale brzmi kosmicznie! :/ Boże współczuję Ci..trzymam kciuki żeby było dobrze! wiem co przeszłaś.. Moje usg było idealne..a z krwi wynik 1:118 że ZD...amnio się nie poddałam (i dziwię się, że innej metody nieinwazyjnej Ci nie zaproponowano..jakiegoś harmony?) zrobiłam nifty i wynik miałam po 7dniach. Napisz koniecznie jak dostaniesz wyniki! ♥♥♥

+ ja też mam cystę dosyć sporą, nie wiem jaki ona ma wpływ na przebieg ciąży..powiedzieli, że mam się nie przejmować..a czuję,że chyba coś się dziać zaczyna bo mnie strasznie boli cały prawy bok właśnie w okolicach gdzie mi na usg przykładali głowicę pokazując tę cystę :/
 
Niestety nadal odpowiedzi brak a dodzwonić się nie mogę. Ja nawet nie wiedziałam do końca co to jest amnio. Kazano nam podjąć decyzję od razu na miejscu, mimo, że lekarz wiedział że będę wracać autem 300km jako kierowca. "Musi być już teraz, bo tak pozna ciąża juz." Tylko dlaczego do cholery tak im się już nie spieszy z wynikami? Jak poczytalam w domu do czego to mogło doprowadzić to aż słabo mi się zrobiło. Ciężko mi w to wszystko uwierzyć bo ja się tak świetnie czuje cały czas. Nigdy żadnych plamien, boli brzucha, puchnięcia, tryskam (teraz już tryskalam) humorem, synuś duży, ruchliwy. Chyba już tylko takie tłumaczenie jakoś mnie trzyma w kupie.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie wiem jak to jest za granicą.. Ale brzmi kosmicznie! :/ Boże współczuję Ci..trzymam kciuki żeby było dobrze! wiem co przeszłaś.. Moje usg było idealne..a z krwi wynik 1:118 że ZD...amnio się nie poddałam (i dziwię się, że innej metody nieinwazyjnej Ci nie zaproponowano..jakiegoś harmony?) zrobiłam nifty i wynik miałam po 7dniach. Napisz koniecznie jak dostaniesz wyniki! ♥♥♥
Niestety nadal odpowiedzi brak a dodzwonić się nie mogę. Ja nawet nie wiedziałam do końca co to jest amnio. Kazano nam podjąć decyzję od razu na miejscu, mimo, że lekarz wiedział że będę wracać autem 300km jako kierowca. "Musi być już teraz, bo tak pozna ciąża juz." Tylko dlaczego do cholery tak im się już nie spieszy z wynikami? Jak poczytalam w domu do czego to mogło doprowadzić to aż słabo mi się zrobiło. Ciężko mi w to wszystko uwierzyć bo ja się tak świetnie czuje cały czas. Nigdy żadnych plamien, boli brzucha, puchnięcia, tryskam (teraz już tryskalam) humorem, synuś duży, ruchliwy. Chyba już tylko takie tłumaczenie jakoś mnie trzyma w kupie.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Nie wiem jak tam, ale w Polsce na wyniki amniopunkcji czeka się ok 4tyg ale z Fisha po 3dniach powinnaś mieć wyniki dla podstawowych trisomii... Amniopunkcja to mimo wszystko ryzyko.. Wiedząc, że masz wracać tyle km jako kierowca powinni byli cię położyć przynajmniej na dobę na oddziale... Mam nadzieję, że wszystko będzie okej!
 
Witam. Przeczytałam całe forum na ten temat. mam taki sam problem, po teście pappa ryzyko trisomi 21 u mnie wynosi 1:153. Ryzyko z wieku (mam prawie 36 lat) to 1:236 a z samych markerów usg i biochemia 1:137. Nt mam 2,1 przy 56 crl czyli w górnej granicy normy, kość nosowa długa 2,6 , z krwi bardzo wysoka beta 3,9 i wysoka pappa 2,7. Zrobiłam wczoraj test nifty, też z tego samego laboratorium co Karolinakato. Naczytałam się jednak dużo, że te testy nifty też często się mylą co do wyniku. Boję się co dalej. Co sądzicie o moim ryzyku? główny powód to wysoka beta. Nie brałam żadnych leków, więc nie wiem co na jej wysokość wpłynąć mogło innego? Czy przy takim wysokim pappa też jest możliwość zespołu downa? Wszędzie jest że beta wysoka a papa zaniżone wskazuje na zd. Karolina a mogłabyś zdradzić swój wiek i jakie miałaś wyniki krwi że ryzyko 1:118?
 
Witam. Przeczytałam całe forum na ten temat. mam taki sam problem, po teście pappa ryzyko trisomi 21 u mnie wynosi 1:153. Ryzyko z wieku (mam prawie 36 lat) to 1:236 a z samych markerów usg i biochemia 1:137. Nt mam 2,1 przy 56 crl czyli w górnej granicy normy, kość nosowa długa 2,6 , z krwi bardzo wysoka beta 3,9 i wysoka pappa 2,7. Zrobiłam wczoraj test nifty, też z tego samego laboratorium co Karolinakato. Naczytałam się jednak dużo, że te testy nifty też często się mylą co do wyniku. Boję się co dalej. Co sądzicie o moim ryzyku? główny powód to wysoka beta. Nie brałam żadnych leków, więc nie wiem co na jej wysokość wpłynąć mogło innego? Czy przy takim wysokim pappa też jest możliwość zespołu downa? Wszędzie jest że beta wysoka a papa zaniżone wskazuje na zd. Karolina a mogłabyś zdradzić swój wiek i jakie miałaś wyniki krwi że ryzyko 1:118?
Jak na razie w Polsce był tylko 1 przypadek, że Nifty wyszło ok a dziecko urodziło się z ZD, nie wiem, gdzie wyczytałaś, że się często myli.
 
reklama
Witam. Przeczytałam całe forum na ten temat. mam taki sam problem, po teście pappa ryzyko trisomi 21 u mnie wynosi 1:153. Ryzyko z wieku (mam prawie 36 lat) to 1:236 a z samych markerów usg i biochemia 1:137. Nt mam 2,1 przy 56 crl czyli w górnej granicy normy, kość nosowa długa 2,6 , z krwi bardzo wysoka beta 3,9 i wysoka pappa 2,7. Zrobiłam wczoraj test nifty, też z tego samego laboratorium co Karolinakato. Naczytałam się jednak dużo, że te testy nifty też często się mylą co do wyniku. Boję się co dalej. Co sądzicie o moim ryzyku? główny powód to wysoka beta. Nie brałam żadnych leków, więc nie wiem co na jej wysokość wpłynąć mogło innego? Czy przy takim wysokim pappa też jest możliwość zespołu downa? Wszędzie jest że beta wysoka a papa zaniżone wskazuje na zd. Karolina a mogłabyś zdradzić swój wiek i jakie miałaś wyniki krwi że ryzyko 1:118?

Hej Basiu, mój wynik testu pappa to:

wolne B-hCG - 77,86 lU/l - 2,534 MoM
papp-a - 1,720 lU/l - 0,348 Mom

CRL - 72mm
NT - 1,6mm
przepływy w zastawce trójdzielnej prawidłowe, w zasadzie wszystko prawidłowe jedynie długość kości udowej poniżej normy bo 5,3mm...

Mam 23lata, nie pale, nie ćpałam nigdy, nie ma ani u mnie ani u chłopaka w rodzinie chorób genetycznych. Co do NIFTY, nie daje 100% pewności jak amniopunkcja ale ma 99,8% więc to o wiele więcej niż pappa. Co do tego,że daje błędne wyniki..No właśnie w polsce do tej pory zdażył się tylko 1 przypadek na kilkadziesiąt tysięcy gdzie wypłacali odszkodowanie.A tak zawsze wyniki się stety/niestety potwierdzają. Faktem jest, że nifty stwierdza tylko podstawowe delecje i trisomie i nie jest powiedzianie,że dziecko nie urodzi się z jakąś wadą..niestety... Jak robiłaś nifty i wszystko będzie ok, wynik prawidłowy to nie powinnaś się martwić! Jak jednak będzie nieprawidłowy to poddaj się amniopunkcji bo ona może jeszcze rozwiać wątpliwości, zawsze jest nadzieja! Trzymam kciuki :*
+ ja nifty robiłam 6czerwca a wyniki dostałam telefonicznie 15czerwca (bo wyniki są zwykle do 9dni roboczych od pobrania)
 
Do góry