reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Sss nifty to tez tylko 3 choroby genetyczne nic więcej .


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
Nieprawda, obecnie to także stwierdzenie obecności lub nie wielu delecji. Szczegóły tutaj Link do: Test NIFTY - nieinwazyjny genetyczny test prenatalny
 
reklama
Nifty to wykluczenie 17 chorób genetycznych + określenie płci- ja zaznaczyłam wszystkie opcje- masakra jak tego jest dużo i jakie straszne z opisu..
 
koralinakato- zdrowy czyli lekarz potwierdził, zę wszystkie choroby genetyczne wykluczone a skąd takie wyniki złe mówił skoro dzidziuś zdrowy??? ja czekam na wyniki Nifty do 5lipca maja byc... oszaleje z nerwów....


Nie ma nigdy 100% pewności, to tylko podstawowe trisomie + zespoły delecyjne. Nigdy nie wiadomo z czego były złe wyniki krwi..U mnie było ryzyko wystąpienia zespołu downa 1:118 i lekarz powiedział,że taki wynik może wynikać w wielu czynników ale nigdy nikt nie powie z jakiego konkretnie bo nigdy nie ma 100%pewności..
U mnie tak wyniki wyglądały w skrócie:

23446490fc19b.jpg


i lekarz powiedział, że to dobry wynik i że wszystko w porządku i nie mam powodów do zmartwień :)
 
no to ryzyko mega niskie Ci wyszło super teraz mam nadzieje, zę i mnie tak wyjdzie:) jeszce kilka dni.... wiadomo, ze nawet przy porodzie można uszkodzić dzieciątko i będzie chore, ale ważne że te choroby genetyczne są wykluczone... :))))))))))) u nas ponoć dziewczyna- ciekawe czy badania potwierdzą:)
 
no to ryzyko mega niskie Ci wyszło super teraz mam nadzieje, zę i mnie tak wyjdzie:) jeszce kilka dni.... wiadomo, ze nawet przy porodzie można uszkodzić dzieciątko i będzie chore, ale ważne że te choroby genetyczne są wykluczone... :))))))))))) u nas ponoć dziewczyna- ciekawe czy badania potwierdzą:)

na pewno! u mnie wszystkie symptomy na dziewczynke wskazywały a jest chłopiec :D ale najważniejsze,że zdrowy! u Ciebie też będzie wszystko dobrze,zobaczysz! :)

Dost dzis tel z wynikami amino wynik prawidłowy :) Takze wszystko mozliwe bo nifty miałam 1/20

No to super!!! ♥ a płeć znasz? :)
 
reklama
Witam. Niestety ale dołączam do Waszego grona. Obecnie jestem w 21+6 tyg. Pierwsze usg miałam w tyg 19 (nie mieszkam w Polsce i tutaj jest robione tylko połowkowe, jeśli nie ma wskazań do dodatkowych usg). Pani położna miała problem z dokładnym pomierzeniem malucha, bo on się ciągle ruszal. Nawet na chwilkę nie przestawal. Przyszła pani doktor bardziej doświadczona i też miała problemy. Na koniec usłyszałam tylko, że ma powiekszone miedniczki nerkowe i dwie cysty w główce. Miedniczki wychodziły za każdym razem z innym wymiarem, bo dziecko się ruszalo, więc wpisała największe wymierzone wartości: jedna 6mm, druga 3,4. W ogóle miałam się tym nie przejmować, bo przeważnie samo znika i jedno i drugie, a nawet jak nie, to i tak to nie ma szans być nic strasznego. Po tyg dostalam wezwanie na usg do innego miasta. Pojechałam z myślą że sprawdza tylko wszystko jeszcze raz dla pewności i będzie spokój. O ja naiwna! Pierwsze pytanie lekarza: czy jeśli potwierdzi się ZD, dokonujemy aborcji? Nas aż scielo z nóg. Przeszliśmy do badania. Trwało bardzo długo. Miedniczki nadal powiekszone, cysty są, i dodatkowo dowiedziałam się, że na poprzednim usg nóżki były za krótkie 8 dni a teraz są za krótkie już tylko o 4 dni. Długo badał serce ipowiedzial że ok. Od razu zrobiono mi amniopunkcje, teraz czekam na wyniki (chyba metodą FISH, bo wyniki miałam mieć w ciągu 5ciu dni, czyli w poniedziałek, co minął). Malenstwo oczywiscie nieq mniej ruchliwe i tym razem. Jak zaczal kopac igle podczas amnio to myslalam, ze zemdleje. Czy była któraś z was w podobnej sytuacji, że wyszła choroba genetyczna tylko na podstawie usg? Czy aż trzy markery na raz dają nam jakieś szanse na zdrowe dziecko? Pozdrawiam
 
Do góry