reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Jeśli chodzi np o mnie to w pierwszej ciąży miałam 24 lata. Robiłam konieczne badania przesiewowe typu 1 i 2 prenatalne. Ale było tam wszystko ok np ryzyka miałam skorygowane do 1:19 000 w T21 i powyżej 20 tys w 18 i 13... Dlatego nie dopytywałam o nic. Niczym się nie interesowałam tylko cieszyłam się że dziecko rośnie i tyle. Jeszcze wam tylko dodam że córka urodziła się jako wcześniak w 34 tyg z powodu cholestazy, ważyła 1940g i 42 cm. Nikt nie mówił że to chuchro. A podobno tak było jak na 34 tydzień. I miała rozszczep podniebienia. Także pierwsza ciąża też nie zakończona jakoś mega super. Ale wszystko było do ogarnięcia.
 
reklama
Dno totalne. Od wczoraj boli mnie brzuch. Cały dzień prawie wczoraj przeleżałam, dziś rano zawiozłam córkę do szkoły i znowu wróciłam do łóżka. Jakoś mi niedobrze i ciągle dokucza mi ból brzucha. Lekarka powiedziała że że to może być wina poprzedniego CC. Teraz macica rośnie i blizna rośnie. A ona jak się naciąga to boli. Może też na zmianę pogody...
A jak Ty się czujesz?
Reszta dziewczyn?
U mnie nie ma minuty zebym nie myslala o wynikach - tak bardzo sie boje ;( slabo sobie radze. Ciagle plakac mi sie chce raz mysle ze bedzie oka raz ze ta beta 3,5 to taka straszna jest i z niczego sie nie wziela ;(
 
Ja dzisiaj jakos wyjątkowo spokojna jestem, ze jakby zadzwonili ze mam jechac po wyniki to jechałabym z takim luzem jak nigdy 🤣 czekam z niecierpliwością na czwartek, a tu dopiero wtorek sie zaczyna :(
 
I jakie ci obliczyli ryzyko? masz ponad 30 lat?
U mnie tak: NT 1,67 mm, kość nosowa obecna. Pępowina trojnaczyniowa. Przepływy prawidłowe. CRL 69.7mm. ryzyko wyjściowe miałam 1:745. Lat mam 31. Potem skorygowali do 1:196. Amnio robilam 28.09. i pani w laboratorium powiedziała że pod koniec tyg mogą być. Ale raczej są to 3 tyg. Więc max w poniedziałek będę raczej wiedziec...
 
reklama
Do góry