reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Ja zaczynam mieć stracha. Jak ta Pani w laboratorium powiedziała że widzi że mój protokół jeszcze tam jest i wyników mam się spodziewać pod koniec tygodnia.... Zaczęłam się bać. Naprawdę. Teraz najbardziej. Bardziej niż przed konsultacja z genetykiem. Bardziej niż przed amnio. I bardziej niż po amnio. ☹️
 
Dziękuję za otuchę 😊
U mnie też 19 tydzień. Ty chyba też jesteś ze Śląska?
Już myślałam o podjechaniu do szpitala, dla swojego spokoju, ale teraz to nawet nie wiem jak to wygląda😨 🙂COVID... 🙄
Tyle, że człowiek ma te myśli gdzieś tam z tyłu głowy, czy chce czy nie chce
Pesymistka z urodzenia 😁
Tak. Jestem że Śląska.
Tanita79 kiedy masz II USG?
 
Mnie genetyk, Pani Doktor powiedziała, że jak będzie coś nie tak w wynikach amnio to ona zadzwoni.
A tak to mam sama się o wyniki upomnieć. Zapytałam moją ginekolog co mam z tym wynikiem zrobić? Więc stwierdziła, że powinna być konsultacja z genetykiem na miejscu, ale jeśli nie - mam jej wynik przynieść.
Także jak dzwoni obcy numer to mam palpitacje serca
 
Mnie genetyk, Pani Doktor powiedziała, że jak będzie coś nie tak w wynikach amnio to ona zadzwoni.
A tak to mam sama się o wyniki upomnieć. Zapytałam moją ginekolog co mam z tym wynikiem zrobić? Więc stwierdziła, że powinna być konsultacja z genetykiem na miejscu, ale jeśli nie - mam jej wynik przynieść.
Także jak dzwoni obcy numer to mam palpitacje serca
Domyślam się. Ja odbieram wszystkie callcentery z kierunkowym +32... I umieram że strachu.
 
Ty przynajmniej wiesz, że do końca tygodnia możesz spodziewać się wynikow, a u mnie wielka niewiadoma 😅

Ja zaczynam mieć stracha. Jak ta Pani w laboratorium powiedziała że widzi że mój protokół jeszcze tam jest i wyników mam się spodziewać pod koniec tygodnia.... Zaczęłam się bać. Naprawdę. Teraz najbardziej. Bardziej niż przed konsultacja z genetykiem. Bardziej niż przed amnio. I bardziej niż po amnio. ☹
 
Ja absolutnie nie chciałam przekonywać ani sama nie do końca się z tym zgadzam, po prostu z takich badań jak przytoczyłam wynika podwyższone ryzyko w przypadku IVF w teście podwójnym :)
Co do badań NIPT, to one też nie są takie super (są bardziej czułe niż test podwójny ale nie dają pewności) i niestety w wielu przypadkach nie mają zastosowania a są bardzo drogie. Dlatego chyba nigdzie nie są powszechnie refundowane ... Dlatego tylko amniopunkcja pozostaje wiarygodnym badaniem.
Tak rozumiem ale mna kierowalo to ze wszystkie inne trisomie sa wykluczone a w sanco ZD daje 99,8% pewnosci co daje mniejsze ryzyko urodzenia chorego dziecka niz powiklan po amniopunkcji - tak sobie to tlumacze. Niech sie dzieje co chce jestem jzu tak tym wsyztskim wykonczona psychicznie ze przespalam dzisiaj pol dnia ia i tak jak tylko zasypiam snia mi sie tylko pappa i beta tak bardzo sie boje, wyniki juz niedlugo is ama nie wiem czy chce zeby jaknajszybciej zadzwonili czy pozyc jeszcze ta wielka nadzieja. Byc moze dlatego szukam wszedzie winy we wszystkim bo jestem taka rozzalona ;( Dziewczyny boje sie o wyniki tak samo jak WY - badzmy razem wspierajc sie ;)
 
Planuję jutro dzwonić o wyniki z amnio. Chcę już je mieć ale boję się...
Średnio do tego przeczytać, że dzieciaczki z ZD są mniej ruchliwe w brzuszkach 😢 Moja Dzidzia nie daje nadal odczuwalnych sygnałów ( przynajmniej ja nie czuję )
Pierwsze co myślę kiedy mam USG to czy serce bije. Straszne to jest 😞
Teraz wkręcam sobie, że może nie rośnie i tak w kółko, oszaleję sama ze sobą 🥴
który masz tc ? Nie martw się, mój synek łaskawie zaczął kopać ok 23 tc dopiero.
I tak z ciekawości spytam skąd jesteś, bo ja też Śląsk ;D
 
reklama
Do góry