reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Co do wyników amnio to mi od razu powiedzieli żebym nie dzwonić bo oni wyniki otrzymują rano i natychmiast dzwonią, więc nie ma sensu dopytywać. Za to moja znajoma która robiła tydzień później, zadzwoniła w tamten piątek i ja poinformowali - na pani szczęście nie ma wyniku, dostaliśmy tylko ten który był nieprawidłowy z tego dnia. Czyli miała już mniej więcej info że z jej wynikiem jest ok. U mnie nie informowali w ogóle przez tel. A w większości przypadków jednak dają do zrozumienia
 
Co do wyników amnio to mi od razu powiedzieli żebym nie dzwonić bo oni wyniki otrzymują rano i natychmiast dzwonią, więc nie ma sensu dopytywać. Za to moja znajoma która robiła tydzień później, zadzwoniła w tamten piątek i ja poinformowali - na pani szczęście nie ma wyniku, dostaliśmy tylko ten który był nieprawidłowy z tego dnia. Czyli miała już mniej więcej info że z jej wynikiem jest ok. U mnie nie informowali w ogóle przez tel. A w większości przypadków jednak dają do zrozumienia
No właśnie ja słyszałam, że jak nie dzwonią to lepiej. Nie no, to są chyba takie ciążowe „urban legend”. Słyszałam też, że jak się dłużej czeka na wynik to lepiej. Ja miałam robiony QF-PCR i miałam po trzech dniach dzwonić, od razu powiedzieli że nic mi przez telefon nie powiedzą, ale miałam z tą panią ustalony szyfr, umówiliśmy się o co mam zapytać i jaka będzie odpowiedź na ok a jaka na nie ok.
 
Mi w marcu tego roku powiedzili przez telefon ze wynik jest ale nieprawidlowy, jak chce wiedziec co wyszlo to musze przyjechać. Instytut matki i dziecka w warszawie. Dodam że dzownilam bezposrednio do pracowni cytogenetycznej a nie do recepcji poradni genetycznej.
 
Trzymam kciuki za wasze wyniki👍 Ja jeszcze dwa tygodnie... ale schizy mnie dopadły, pęcherz mnie boli i sikam non stop, wkładka wilgotna pachnie moczem, sama już nie wiem czy mała się rusza czy nie, obłęd jak pomyśle że przede mną jeszcze drugie tyle ciąży... i że brzuch będzie jeszcze większy...
Teredka jak tam samopoczucie? wyniki chyba też masz w tym tygodniu?
 
Miałaś jakieś powikłania w między czasie? Czy gdzie zawyżona pappa znalazła swoje miejsce?
U mnie białko PAPPA było za niskie, beta podwyższona, czyli wypisz wymaluj ZD. Obniżone białko może świadczyć o problemach z łożyskiem. Mój lekarz skierował mnie na dodatkowe badania i już w 18 tc stwierdzili u mnie cukrzyce ciążowa (standardowo to badanie robi się dopiero po 24 tc) i zagrożenie przedwczesnym porodem. Więc jak najbardziej warto robić to badanie :)
 
Mnie znowu lekarz który robił amniopunkcje, powiedział ze to nie ma reguły. Natomiast lekarz prowadzacy mówił zeby dzwonic w 2 tygodniu, ale w dniu kiedy wypada 3 tydzien to wyniki są, mialam zamiar czekać, ale nie mogę normalnie funkcjonować nerwy znowu biorą na siłę, spac nie idzie. Chciałabym żeby juz bylo wiadomo 🙈
No właśnie ja słyszałam, że jak nie dzwonią to lepiej. Nie no, to są chyba takie ciążowe „urban legend”. Słyszałam też, że jak się dłużej czeka na wynik to lepiej. Ja miałam robiony QF-PCR i miałam po trzech dniach dzwonić, od razu powiedzieli że nic mi przez telefon nie powiedzą, ale miałam z tą panią ustalony szyfr, umówiliśmy się o co mam zapytać i jaka będzie odpowiedź na ok a jaka na nie ok.
 
reklama
Ja dostałam też acard 150, ze względu na niskie białko. Gin powiedział, że to w 90% zniweluje problem z łożyskiem. Biorę od momentu odebrania pappy aż do 36 tc.
Cukrzycę też mam. Ale potwierdzona bez pappy. Glukoza na czczo już wynosiła 99 więc nie było potrzeby nawet krzywej robić.
 
Do góry