reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Oszaleje. Mały kręci się w brzuchu jak w pralce. Albo zaraz 🤮 albo puszczę 💨. Co ten dzieciak? Stuknięty jakiś.... 🤦 Albo to z nerwów mu się udziela. To wybaczam 😁
 
A tak odbiegając trochę od tematu, myślicie dziewczyny ze jak lekarz podal mi plec w 12tyg ciąży i byl pewny na sto procent ze to dziewczyna, to tak zostanie? Przy pierwszej ciąży dowiedziałam się, po 20 tyg bo lekarz mówił że chlopak może chować co tam ma, a tu tak wcześnie pewność lekarza [emoji848]
Lubi się to zmieniać. Nie zamawiałabym jeszcze różu [emoji6]
 
Tak dodam może że u mnie dziecko na kazdym usg czy to prenatalnym czy pozniej na kontrolnym po amnio w ogole sie nie ruszalo, lezalo w jednej pozycji i koniec.to tez byl objaw ZD, takie dzieci sa bardzo amlo ruchliwe.
Moja córka wgl się prawie nie ruszała. Mało było czuć ruchy. A zdrowa jest jak rydz. Więc nie ma reguły.
 
Tak dodam może że u mnie dziecko na kazdym usg czy to prenatalnym czy pozniej na kontrolnym po amnio w ogole sie nie ruszalo, lezalo w jednej pozycji i koniec.to tez byl objaw ZD, takie dzieci sa bardzo amlo ruchliwe.
Też to gdzieś przeczytałam i aż mnie ścisnęło, bo córeczka zdecydowanie mniej ruszała się niż synek na prenatalnych. Synek podskakiwał jak piłeczka, a córeczka leżała i trzeba ją było mocno zachęcić do przekręcenia. Na szczęście kariotyp prawidłowy, więc odetchnęłam.
 
Tak dodam może że u mnie dziecko na kazdym usg czy to prenatalnym czy pozniej na kontrolnym po amnio w ogole sie nie ruszalo, lezalo w jednej pozycji i koniec.to tez byl objaw ZD, takie dzieci sa bardzo amlo ruchliwe.
Podobno też przy ZD słabiej rosną (przybierają na wadze) w III trymestrze, ale to nie są objawy, którymi powinnysny się martwić jako zwiastunami ZD, bo u zdrowych też tak bywa, a u chorych mogą wcale nie wystąpić.
 
Nie wytrzymałam. Zadzwoniłam do laboratorium. Hodowanie kardiotypu trwa minimum 2 tyg. Jeśli jest fish to 7 dni. Do tego musimy sobie doliczyć czas trwania spisania protokołu, uzupełnienia pieczatek, itp. więc jeśli uda się go wyhodować w 2 tyg to po 2 tyg i 2-3 dniach roboczych można mieć wynik. Czasem czeka się na hodowlę 3 tyg. Pani w labo powiedziała że raczej koniec tyg początek przyszłego.
 
reklama
Do góry