reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Ja przy ryzyku 1:62 na ZD zrobiłam tylko nifty, nie chciałam ryzykować amnio
Ness jeśli to daje Ci spokój i czujesz, że to wystarczy to bardzo dobrze.
Ja zdecydowałam się na amnio bo nie wyobrażam sobie ciągłego gdybania czy zrobiłam wszystko co mogłam aby wiedzieć co z dzidziusiem. Zamęczała bym siebie.
Też miałam OGROMNIASTE wątpliwości, i nadal się boję czy wszystko z ciążą jest ok po badaniu.
Ale jak już mówiłam każda z nas jest inna i każda podejmuje swoje, choć bardzo trudne, decyzje.
Trzeba się trzymać pozytywnych myśli 😊
 
Prawdopobienstwo większe niz 1:20. Zdarza się podobno często. Lekarz powiedział że łożysko może być mniej wydajne ale tak naprawdę nic nie musi to oznaczać. Mówią że to czysta statystyka. Jestem teraz w 34 tygodniu i jest ok, dziecko jest dosc male ale to zcwiny mojego nadciśnienia.

Z ubezpieczeniem jest tak że w przypafku wyniku falszywie dodarniego tzn nifty wskaze trisomie a amnio wykluczy zwracajs yulko za aminopunkcje do 1300zl chyba ( ja płaciła tylko za test Fish, amnio była za darmo). W przypadku gdy nifty nie pokaże trisomii A dziecko urodzi się chore wtedy jest już duże odszkodowanie ale pewnie tam zaczynają robić problemy przy zwrotach. Ja dostałam szybko zwrot ale za badanie zapłaciłam 2600 plus 900 za fish A zwrócili tylko za fish.

Jeśli ktoś będzie w tej samej sytuacji radzę nie panikowac i poczekać do wyników amniopunkcji. Więcej szkód zrobiłam dziecku stresem chyba. Powinni zmienić skuteczność jaką publikują bo jest faktycznie dużo mniej wiarygodny niż to opisują.


hej myślałam ze to się nie zdarza czy Rozmawiałaś może z lekarzem jak to możliwe? Wg mnie to strasznie dziwne jakie Ci wyszło prawdpodobienstwo na nifty jesli mogę wiedzieć?
 
Ja przy ryzyku 1:62 na ZD zrobiłam tylko nifty, nie chciałam ryzykować amnio

Dużo zależy jeszcze od tego jaką decyzję podejmie się zależnie od wyniku.
Ja wiedząc, że zakończyłabym ciąże czułbym się spokojna tylko po pewnym wyniku amnio.
Jeśli ktoś chce urodzić mimo wszystko to nawet ryzyko pomyłki czy innych wad są pewnie brane pod uwagę i akceptowane .
 
Dużo zależy jeszcze od tego jaką decyzję podejmie się zależnie od wyniku.
Ja wiedząc, że zakończyłabym ciąże czułbym się spokojna tylko po pewnym wyniku amnio.
Jeśli ktoś chce urodzić mimo wszystko to nawet ryzyko pomyłki czy innych wad są pewnie brane pod uwagę i akceptowane .
U mnie wchodziło w grę tylko ZD, więc nie potrzebowałam amnio żeby się upewnić. Miałam tylko podwyższone NT, więc nie była żadna inna wada brana pod uwagę.
 
wynik mialam podobny. zrobilam test nifty (ten po 2tys:/) i okazalo sie, ze wszystko ok. tym bardziej, ze krew z pappy tez wyszla w miare w porzadku (jakies setne odchylenie tylko wyszlo). niestety, ale ta statystyka jest strasznie klamliwa i biorac ja pod uwage, to jezeli zrobisz aminopunkcje to masz wieksze prawdopodobienstwo utraty ciazy po niej niz urodzenia chorego dziecka. dla swietego spokoju zrobilabym nifty, ale ja o dziwo wynikiem sie nie stresowalam. moj ginekolog mowil, ze jednej pacjentce wyszedl wynik 1:14. zrobila aminopunkcje, ktora niestety zakonczyla sie tragicznie dla dziecka. ale to nie koniec tragedii, przyszly wyniki po ktorych okazalo sie, ze dziewczynka urodzilaby sie zdrowa.
Zrobilam test nifty w poniedziałek czekam na wynik . Mam nadzieję że będzie ok😐
 
Cześć,
pokaże wam moje wyniki. Lekarz ktory przeprowadzal badanie nie skierowałmnie na amino ani nie zalecił testów. Jedynie profilaktycznie zazywać acard 150 mg.
 

Załączniki

  • IMG_20200930_112511.jpg
    IMG_20200930_112511.jpg
    456,9 KB · Wyświetleń: 293
  • IMG_20200930_112031.jpg
    IMG_20200930_112031.jpg
    2,3 MB · Wyświetleń: 277
reklama
Do góry