reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Gratulacje, Nadia jest cudna i idealna!
Wspolczuje okropnych przezyc, strasznie mi przykro, ze musialas tak cierpiec.
Mialas amniopukcje a i tak szukaja wad genetycznych?
Bede trzymala mocno kciuki by to co wyszlo dalo sie wypracowac a malenka byla zdrowa i pieknie rosla .
Dzielna jestes bardzo!
 
reklama
@johaszka Cieszę się, że napisałaś:) Gratuluję pięknej córeczki. Bardzo mi przykro, że tyle musiałaś przejść w szpitalu. Tak jak piszesz - obecne czasy są okrutne pod tym względem. Te 3 dni samemu w szpitalu jak wszystko jest ok jeszcze można przeżyć, ale jak coś się dzieje, pobyt się przedłuża, są komplikacje, to to jest jakaś masakra:/ Dobrze że to już za wami.
Mam nadzieję, że pomalutku się jakoś pozbierasz fizycznie i psychicznie i będzie coraz lepiej. I trzymam kciuki, żeby albo nic nie znaleźli u Nadii w kwestii genetycznej (może to tylko jej uroda ten nosek i oczka) albo, żeby to co znajdą nie rzutowało jakoś mocno na jej dalszy rozwój. Póki co rozumiem, że żadnych badań genetycznych jej nie robili?
 
Dziękuję dziewczyny,
Badań genetycznych w szpitalu nie robili bo mamy te wszystkie podstawowe zrobione i są ok więc pewnie narazie nie wiedzeliby czego szukać dlatego kazali się pokazać za 4 miesiące zobaczyć jak się rozwija, pewnie zaproponują badanie WES, z tym że ono chyba aktualnie płatne, chyba że dostaniemy się w ramach jakiegoś grantu czasem się udaje, zobaczymy..
Poki co pozostaje nam jedynie obserwować..
Duzo tych cech wpisal genetyk.. Mimo ze ja widzę tylko te uszka moze rzeczywiście sa mniejsze ale czy kazdy ma równe i idealne.. A oczy owszem ma wielkie no ale np w rodzinie męża takie mają.. Drugi palec u stóp akurat ja tez mam dluzszy a czolo wysokie ma u nas kazdy.. Oczywiście można tak Jej te cechy w nieskończoność przypisywać i sobie tłumaczyć.. Zobaczymy na ile to uroda na ile cos wyjdzie.. Ja mam tylko nadzieję że rozwój będzie prawidłowy.. Bo wygląd dla mnie drugorzędna sprawa.. Choć dla mnie Ona jest idealna 😓 jest mega malenka.. Jest wpisana jako wczesniaczek.. Moze jeszcze się to jakoś wyrówna.. Albo nawet jak będzie cos w tych genach to będzie minimalny defekt.. Tak bym chciała...
 
@johaszka Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. A tak jak piszesz - sporo tych cech wyglądu to akurat może być rodzinne, a nie związane z jakąś wadą. Moja córka też ma dłuższy drugi palec u stóp - po tatusiu. To chyba sporo osób ma.
Daj nam znać od czasu do czasu co tam u ciebie słychać, bo myślę, że wasza sytuacja jest bliska wielu osobom.
 
N
@johaszka Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. A tak jak piszesz - sporo tych cech wyglądu to akurat może być rodzinne, a nie związane z jakąś wadą. Moja córka też ma dłuższy drugi palec u stóp - po tatusiu. To chyba sporo osób ma.
Daj nam znać od czasu do czasu co tam u ciebie słychać, bo myślę, że wasza sytuacja jest bliska wielu osobom.
Na pewno będę dawac znać.
Pocieszam się ze doszukują się tak ze względu na wadę pierwszego Synka. Oni ciągle to podkreślali że wezwali genetyka i tylu specjalistów ze względu na Kacpra.. A genetyk jest mega skrupulatny i Jego obowiązkiem jest wychwycić wszystko co może się wiązać z genetyka,
Naprawdę mam cicha nadzieję ze nawet jak cos wyjdzie w genach to będzie to now rzutujące na Jej rozwój..
Pozdrawiam serdecznie 🤗
 
Dzień dobry mamusie, przyszłe mamusie!
Jestem Justyna, mam 30 lat. Ciąża nr 5 (z czego tylko jeden poród), 16 tydzień + 3 dni. Testy PAPP-A ryzyko zespół downa 1:17. Nifty ryzyko 1:20... We wtorek czeka mnie amniopunkcja...
I teraz potrzebuję ojojania, pocieszenia, opisu historii mam, które miały wysokie ryzyko, a dzieci zdrowe...
Wiem, że każda ciąża jest inna to, że były przypadki, że wyszło duże ryzyko, a dziecko zdrowe...
Nie wiem co zrobię jak amnio wyjdzie zła, nie wiem co począć, co będzie lepsze?!
Pozdrawiam Justyna...
 
Dzień dobry mamusie, przyszłe mamusie!
Jestem Justyna, mam 30 lat. Ciąża nr 5 (z czego tylko jeden poród), 16 tydzień + 3 dni. Testy PAPP-A ryzyko zespół downa 1:17. Nifty ryzyko 1:20... We wtorek czeka mnie amniopunkcja...
I teraz potrzebuję ojojania, pocieszenia, opisu historii mam, które miały wysokie ryzyko, a dzieci zdrowe...
Wiem, że każda ciąża jest inna to, że były przypadki, że wyszło duże ryzyko, a dziecko zdrowe...
Nie wiem co zrobię jak amnio wyjdzie zła, nie wiem co począć, co będzie lepsze?!
Pozdrawiam Justyna...
U mnie było 1:16 sanco całkowicie wykluczył zd
Masz szansę na zdrowego maluszka będę trzymać kciuki za ciebie ❤
 
Dzień dobry mamusie, przyszłe mamusie!
Jestem Justyna, mam 30 lat. Ciąża nr 5 (z czego tylko jeden poród), 16 tydzień + 3 dni. Testy PAPP-A ryzyko zespół downa 1:17. Nifty ryzyko 1:20... We wtorek czeka mnie amniopunkcja...
I teraz potrzebuję ojojania, pocieszenia, opisu historii mam, które miały wysokie ryzyko, a dzieci zdrowe...
Wiem, że każda ciąża jest inna to, że były przypadki, że wyszło duże ryzyko, a dziecko zdrowe...
Nie wiem co zrobię jak amnio wyjdzie zła, nie wiem co począć, co będzie lepsze?!
Pozdrawiam Justyna...
To, co zrobisz to tylko i wyłącznie Wasza, Twoja i ojca dziecka decyzja. Musi być po prostu zgodna z Waszym sumieniem, nie ma tutaj moim zdaniem dobrego wyjścia. Znam osobiście przypadek, kiedy Nifty wykazało wysokie ryzyko, a amniopunkcja potwierdziła prawidłowość kariotypu. Takie rzeczy też się zdarzają. Trzymam za Was kciuki.
 
reklama
To, co zrobisz to tylko i wyłącznie Wasza, Twoja i ojca dziecka decyzja. Musi być po prostu zgodna z Waszym sumieniem, nie ma tutaj moim zdaniem dobrego wyjścia. Znam osobiście przypadek, kiedy Nifty wykazało wysokie ryzyko, a amniopunkcja potwierdziła prawidłowość kariotypu. Takie rzeczy też się zdarzają. Trzymam za Was kciuki.
Nadal liczę, że wszystko będzie dobrze.
Dziękuję serdecznie 🙂
 
Do góry