reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
To moja trzecia ciąża.W każdej miałam korygowane ryzyko ZD duzo wyższe niż dla mojej grupy wiekowej.
USG wyszło dobrze, NT ok, serce też.Wad współistniejących nie ma, ale biochemia kiepska.Sadze że tu duże znaczenie ma mój wiek.

Konsultacja na Wojskowej w Poznaniu w Europejskiej trwała ok 7 minut i gdy okazało się że amnio nie mogę mieć w trybie ambulatoryjnym to mnie olali w sumie i odesłali na Polna jeszcze że złym skierowaniem.
Dlatego też drugie prenatalne umówiłam na Druzbickiego u dr. Kocylowskiego, który robił mi badania w drugiej ciąży.Tqkze było podwyższone ryzyko ZD 1:153.Ale USG było b dobre i nie podjęłam decyzji o amnio.
 
To moja trzecia ciąża.W każdej miałam korygowane ryzyko ZD duzo wyższe niż dla mojej grupy wiekowej.
USG wyszło dobrze, NT ok, serce też.Wad współistniejących nie ma, ale biochemia kiepska.Sadze że tu duże znaczenie ma mój wiek.

Konsultacja na Wojskowej w Poznaniu w Europejskiej trwała ok 7 minut i gdy okazało się że amnio nie mogę mieć w trybie ambulatoryjnym to mnie olali w sumie i odesłali na Polna jeszcze że złym skierowaniem.
Dlatego też drugie prenatalne umówiłam na Druzbickiego u dr. Kocylowskiego, który robił mi badania w drugiej ciąży.Tqkze było podwyższone ryzyko ZD 1:153.Ale USG było b dobre i nie podjęłam decyzji o amnio.

A kiedy wybierasz się na badanie? W którym jesteś tygodniu?
Trzymam kciuki wiem jak bardzo się bałam przed...
 
Dziś 15+3
A przyjęcie mam za tydzień 15.05.Nerwy są bo będę zupełnie sama, a w domu dzieciaki....Z mlodszym od urodzenia się nie rozstawałam...
 
Dziś 15+3
A przyjęcie mam za tydzień 15.05.Nerwy są bo będę zupełnie sama, a w domu dzieciaki....Z mlodszym od urodzenia się nie rozstawałam...

Ja tez byłam sama i wiem ze ciężko
Ale to ma swoje dobre strony- ja wiem ze się poddać nie mogę i misze być dzielna, do tego nikt na mnie nie przenosi leku a to ważne
W każdym razie szukaj pozytywów, pamiętaj po co to robisz i wiedz ze to Noe trwa długo
Pamiętaj żeby potem nie dźwigać
Masz kogoś kto dobrze zaopiekuje się dziećmi? Zrób wszystko by w głowie mieć jak najwiecej luzu a nie myśli do zmartwień. Przygotuj się w głowie a reszta pójdzie jak należy

Trzymam kciuki
 
@ola-ska

Bede przyjeta na oddział.Zapewne posiedzę z 3 dni do tygodnia więc nosiła wówczas nie będę.Potem już tak, bo jestem z dziećmi sama a najmłodsze słabo chodzi
 
@ola-ska

Bede przyjeta na oddział.Zapewne posiedzę z 3 dni do tygodnia więc nosiła wówczas nie będę.Potem już tak, bo jestem z dziećmi sama a najmłodsze słabo chodzi
A to u was przyjmują na oddział żeby zrobić amnio czy Ty masz jakieś wskazania mu temu ? A może to i lepiej że Cię przyjmą bo przy małym dziecku wiadomo że ciężko byłoby odpocząć i nie dźwigać . A tak jeśli wyjdziesz po 3 dniach to wiadomo że już na więcej można sobie pozwolić .
To jeszcze tydzień do przyjęcia, wiem że się denerwujesz bo ja czekałam 2 tyg i pamiętam że to czekanie było tragiczne . Z nerwów jeść nie mogłam. Ale wierzę że dasz radę i że wszystko będzie w porządku .
 
Czekam w sumie 3 tygodnie jakos...
U mnie podstawa do przyjecia sa
- Rh ujemna grupa krwi (bede musiala miec podana immunoglobuline)
- niedomykalnosc zastawki
- choroba von Willebranda

W zwiazku z tym poradnia odmowila mi wykonania zabiegu ambulatoryjnie.
 
reklama
Jeśli to ma zabezpieczyć twoja zdrowie i konieczne jest przyjęcie na oddział to dobrze ze się zajmą tobą
Mnie tez przyjęli na oddział rano- przyjęcie i to była najdłuższa procedura ;) po badaniu polezalam ( i to było super bo byłam słaba i bolał mnie nrzuszek troszkę)
Ale po obiedzie wypis i do domu
Może jeśli wszystko przebiegniecie to tez cię puszcza a przyjęcie na oddział robią prewencyjnie?
U mnie taka procedura szpitala abym miała w ramach NFZ bo w poradni prenatalnej nie chciałam robić

Trzymaj się cieplutko i głowa do góry bo psyche ma ogromne znaczenie
 
Do góry