reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Witam wszystkie dziewczyny. Zacznę od tego, że czytając ostatnie pare stron na prawdę się popłakałam, bardzo współczuję wszystkim mamą tych trudnych decyzji i strat
Podczytywałam forum na przełomie grudnia i stycznia, byłam wtedy przed badaniami perenatalnymi chorując na toksoplazmozę. Przez chorobę wspominano o zrobieniu amniopunkcji, ale ze wzgledu na bardzo małe ryzyko wad rozwojowych z usg i testów ostatecznie temat ucichł, a ja nie nalegałam bo bardzo się bałam powikłań. Dziś byłam na usg drugiego trymestru i lekarz zaznaczył, że mam powyżej normy fałd karkowy i może to wskazywać na wadę genetyczną lub wadę serca. Wspomniał też, że już trochu za późno na amniopunkcje. Dziewczyny, czy któraś się orientuje do którego tygodnia można robić to badanie? Obecnie jestem 21+6 tc. Czy ewentualnie w późniejszym okresie jest większe ryzyko powikłań?

Perra26 napisałam do Ciebie na priv. Odezwij się proszę.
 
Cześć :) A jaki jest u was czas oczekiwania na wyniki NIFTY ?
Pani doktor mówiła że około 10 dni, pielęgniarka przy pobieraniu krwi że około 5. Mają zadzwonić jak wyniki będą gotowe, ale nie bardzo chcą podać wynik przez telefon. Konieczna jest wizyta w szpitalu. A że na Wielkanoc wyjeżdżamy do Polski to wynik będę mogła odebrać dopiero po powrocie czyli najwcześniej 9 kwietnia. To czekanie mnie wykończy ...
 
Pani doktor mówiła że około 10 dni, pielęgniarka przy pobieraniu krwi że około 5. Mają zadzwonić jak wyniki będą gotowe, ale nie bardzo chcą podać wynik przez telefon. Konieczna jest wizyta w szpitalu. A że na Wielkanoc wyjeżdżamy do Polski to wynik będę mogła odebrać dopiero po powrocie czyli najwcześniej 9 kwietnia. To czekanie mnie wykończy ...
A kiedy wyjeżdżacie ?
Może jeszcze uda się dostać wyniki przed wyjazdem :) mielibyście spokojniejsze święta :)
No ja wynik Fish dostałam przez telefon i to po wcześniejszym powiedzeniu kodu pocztowego, ale żeby odebrać pełne wyniki amnio to już trzeba jechać osobiście .
Oj tak czekanie jest najgorsze . Ale trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :)
 
A kiedy wyjeżdżacie ?
Może jeszcze uda się dostać wyniki przed wyjazdem :) mielibyście spokojniejsze święta :)
No ja wynik Fish dostałam przez telefon i to po wcześniejszym powiedzeniu kodu pocztowego, ale żeby odebrać pełne wyniki amnio to już trzeba jechać osobiście .
Oj tak czekanie jest najgorsze . Ale trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :)
We Włoszech to mało prawdopodobne że się uda, tutaj zawsze wszystko trwa dłużej niż można się spodziewać :( ale może udało mi się wczoraj przekonać Panią pielęgniarkę żeby chociaż powiedziała czy jest ok i jaka płeć - oby, bo nie była zbyt chętna :(
 
We Włoszech to mało prawdopodobne że się uda, tutaj zawsze wszystko trwa dłużej niż można się spodziewać :( ale może udało mi się wczoraj przekonać Panią pielęgniarkę żeby chociaż powiedziała czy jest ok i jaka płeć - oby, bo nie była zbyt chętna :(
Oby się udało przekonać :) myślę że oni wszyscy wiedzą jaki to stres dla kobiety i na pewno dowiesz się najszybciej jak się da .
A w razie co może przez święta uda się odpocząć i zapomnieć chociaż na chwilkę i będzie jakoś łatwiej .
 
Oby się udało przekonać :) myślę że oni wszyscy wiedzą jaki to stres dla kobiety i na pewno dowiesz się najszybciej jak się da .
A w razie co może przez święta uda się odpocząć i zapomnieć chociaż na chwilkę i będzie jakoś łatwiej .
Dziękuje Ci bardzo za słowa wsparcia. Muszę być bardzo przekonująca w trakcie rozmowy z pielęgniarką ;)
 
Adell1984 a Ty oczekujesz chłopca czy dziewczynki? Ja marzę o zdrowej dziewczynce Mam już dwóch chłopców w domu (6 i 7 lat) i przydałby mi się jakiś żeński pierwiastek w tej męskiej rodzinie ;)
 
reklama
@Niepewna80 nie ma za co , musimy się wspierać w takich ciężkich chwilach .
U mnie będzie chłopiec , ale to moje pierwsze dziecko więc płeć była mi obojętna. Oczywiście bardzo się cieszę ale mój partner to szaleje z radości że będzie syn :)
O tak jak już jest dwóch chłopców to nie wątpię że marzy Ci się córeczka :)
 
Do góry