reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny!!! Mam wynik !
Kariotyp prawidłowy 46XY!!

Lena34 mimo stresu i nerwów jakie przeszłam, w sprawie testu Pappa uważam podobnie jak kilka dziewczyn. Po pierwsze, warunkiem zrobienia testu była moja pisemna zgoda (nie musiałam go robić), po drugie wynik testu pappa jest jedynie ryzykiem szacowanym, nie jest diagnozą, a to duża różnica. Podobnie jeśli chodzi o inwazyjne badania prenatalne tj. mi.in amniopunkcje, biopsje trofoblastu, również aby je wykonać potrzebna jest zgoda pacjentki, nikt Ci na siłę ich nie zrobi.
Wiadomo, że informacja o wysokim ryzyku wystąpienia u dziecka którejś z wad jest przeogromnym stresem i każdej z nas posiwiał na głowie nie jeden włos ale niestety u niektórych to ryzyko się potwierdza i dziecko jest chore. Takie mamy albo mają czas na oswojenie się z sytuacja albo na ewentualną decyzję o terminacji ciąży.

My te z dobrymi wynikami kariotypu możemy jedynie się cieszyć i dziękować, że u nas ryzyko nie okazało się diagnozą.

Pozdrawiam i życzę wszystkim wspaniałych informacji!!!!
ZD 1:43 - kariotyp prawidłowy
Bardzo dobre wieści :)
 
reklama
Wiem ze ciężko uwierzyć ale patrzę juz na to wreszcie trzeźwym okiem i wiem napewno, że i w Twojej sytuacji wynik aminopunkcji wskaże tylko i wyłącznie fałszywość testu Pappa. Skoro usg jest w porządku uwierz mi nie masz się czym martwić, ja przez miesiąc czasu zdążyłam się naczytać różnych publikacji na temat fałszywie dodatnich wynicków testu Pappa.
W kilka dni postaram się opracować esencję tego czego sama się dowiedziałam tak aby sprawę przedstawić choćby redakcji ddtvn aby fachowo poruszyli temat.
Ja nie wierzę juz w test Pappa!! Gdyż prowadzi on do tego, że kobiety który otrzymały "zły wynik" decyduje się na INWAZYJNE BADANIE AMNIOPUNKCJI gdzie z nich 95% okazuje się, że test Pappa był fałszywie dodatni.
Hej. Bardziej zwrocilabym uwagę na to jak w.Polsce interpretowane są te wyniki. W Anglii i innych krajach wskazaniem do amniopunkcjo czy innych inwazyjnych badań jest dopiero gdy ryzyko.wychodzi większe niż 1:100. U nas za zle uważają te do 1:300.
I tu upatruje niepotrzebny stres dla wielu kobiet

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja nadal czekam wynik fisha to zdrowy chłopak, na wyniki amnio czekam nadal. Miały być we wtorek, nie było. Miałam dzwonić dzisiaj-jeszcze nie ma. Teraz mam dzwonić w poniedziałek. Mają jeden preparat, ale muszą porównać z drugim. Pytałam czy mam się martwić, a Pani powiedziała że nic złego się nie dzieje, mam myśleć pozytywnie. To chyba dobrze? Fish uspokoił mnie tylko na chwilę
 
Dzięki wszystkim za odpowiedzi , choć nadal nie wiem co robić . To wysokie NT będzie chodziło za mną cała ciąże . Znacie przypadki wyniku fałszywie ujemnego z testu Panorama ??
 
reklama
Do góry