reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Olivia 1986 ja tez mialam robiony test Panorama gdy wyszedl prawidlowo zrezygnowalam z amniopunkcji pomimo ze bylapm na nia juz zapisana ja uwierzylam temu testowi i mam teraz zdrowego wspanialego synka ale decyzja o amniopunkcji to sprawa indywidualna
 
reklama
Dziewczyny!!! Mam wynik !
Kariotyp prawidłowy 46XY!!

Lena34 mimo stresu i nerwów jakie przeszłam, w sprawie testu Pappa uważam podobnie jak kilka dziewczyn. Po pierwsze, warunkiem zrobienia testu była moja pisemna zgoda (nie musiałam go robić), po drugie wynik testu pappa jest jedynie ryzykiem szacowanym, nie jest diagnozą, a to duża różnica. Podobnie jeśli chodzi o inwazyjne badania prenatalne tj. mi.in amniopunkcje, biopsje trofoblastu, również aby je wykonać potrzebna jest zgoda pacjentki, nikt Ci na siłę ich nie zrobi.
Wiadomo, że informacja o wysokim ryzyku wystąpienia u dziecka którejś z wad jest przeogromnym stresem i każdej z nas posiwiał na głowie nie jeden włos ale niestety u niektórych to ryzyko się potwierdza i dziecko jest chore. Takie mamy albo mają czas na oswojenie się z sytuacja albo na ewentualną decyzję o terminacji ciąży.

My te z dobrymi wynikami kariotypu możemy jedynie się cieszyć i dziękować, że u nas ryzyko nie okazało się diagnozą.

Pozdrawiam i życzę wszystkim wspaniałych informacji!!!!
ZD 1:43 - kariotyp prawidłowy
 
Witam , na forum trafiłam wertując różne strony . Wiem ,że decyzja i tak należy do mnie ale chce aby ktoś inny rzucił swoje zdanie na sprawę . Usg prenatalne w 13 .1 dzień CRL 74 mm NT 3 mm Pozostałe markery w porządku . W tym samym dniu test Pappa . Wyniki odebrane w tym tygodniu ryzyko Zd 1:1370. No i moje pytanie czy zdecydowalibyscie się na amniopunkcję . Brak wskazania od lekarza -ryzyko niskie . Wczoraj zrobiony test Wolnego płodu DNA Panorama . Wyniki za 7 dni roboczych . Czy jeśli ten wynik wyjdzie w porządku możemy spać spokojnie ?? Mąż uważa ze powinnismy zrobić amniopunkcję . Możliwa za tydzień bo ciąża za mała w tym momencie . Boje się bo ta przyziernosc karkowa trochę mnie zestresowała . Dodam ze wynik przyziemności w danym dniu mierzony był kilka razy raz wychodził 2,7 2,8 ale dwa razy 3 wiec lekarka przyjęła 3 mm . Z góry dzięki za przyjrzenie się sprawie . Pozdrawiam
Olivia mam wyniki podobne do twoich USG prenatalne było 13+4 CRL75 NT 2,8 było też 3,1 ale ostatecznie pozostało na 2,8 bo to też zależy jak ułożone jest dzieciątko. Z testu pappa wyszło ZD 1:1316 lekarz genetyk powiedziała że test wyszedł dobrze, ale dla pewności ona by jeszcze sprawdziła żeby dmuchać na zimne , sprawdzić tą przezierność bo jest na granicy i zrobić amiopunkcje. Zrobiłam i teraz czekam na wynik . wizyte mam zaplanowaną na 25.10. To jest twoja decyzja co zrobisz.
 
Witam , na forum trafiłam wertując różne strony . Wiem ,że decyzja i tak należy do mnie ale chce aby ktoś inny rzucił swoje zdanie na sprawę . Usg prenatalne w 13 .1 dzień CRL 74 mm NT 3 mm Pozostałe markery w porządku . W tym samym dniu test Pappa . Wyniki odebrane w tym tygodniu ryzyko Zd 1:1370. No i moje pytanie czy zdecydowalibyscie się na amniopunkcję . Brak wskazania od lekarza -ryzyko niskie . Wczoraj zrobiony test Wolnego płodu DNA Panorama . Wyniki za 7 dni roboczych . Czy jeśli ten wynik wyjdzie w porządku możemy spać spokojnie ?? Mąż uważa ze powinnismy zrobić amniopunkcję . Możliwa za tydzień bo ciąża za mała w tym momencie . Boje się bo ta przyziernosc karkowa trochę mnie zestresowała . Dodam ze wynik przyziemności w danym dniu mierzony był kilka razy raz wychodził 2,7 2,8 ale dwa razy 3 wiec lekarka przyjęła 3 mm . Z góry dzięki za przyjrzenie się sprawie . Pozdrawiam
u mnie był brak kości nosowej, przy prawidłowym pappa i innych markerach. Twoja decyzja. Tylko ta niepewność będzie wracać, czy wszystko jest dobrze czy nie do końca ciąży.
 
reklama
Do góry