reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny,
asmi21,
Godzinę temu otrzymałam telefon jest wynik, podano mi przez telefon ....
Jest prawidłowy. Mam zdrową dziewczynkę!!!!!!!!!!.
Trzymam mocno kciuki za Twoje!!!! i cieplutko o Was myślę.
Odezwę się wieczorem na forum bo obiecałam ze zajmę się poruszaniem tematu.
Teraz mam na to znacznie więcej siły!
 
reklama
Lena tak bardzo się cieszę. Super wieści. Dość szybko otrzymalas wynik bo miałyśmy amniopunkcje w ten sam dzień. Gratuluję teraz możesz odetchnąć.
 
Dziewczyny,
asmi21,
Godzinę temu otrzymałam telefon jest wynik, podano mi przez telefon ....
Jest prawidłowy. Mam zdrową dziewczynkę!!!!!!!!!!.
Trzymam mocno kciuki za Twoje!!!! i cieplutko o Was myślę.
Odezwę się wieczorem na forum bo obiecałam ze zajmę się poruszaniem tematu.
Teraz mam na to znacznie więcej siły!
gratulacje :) teraz już chyba spokojniej.
 
Lena tak bardzo się cieszę. Super wieści. Dość szybko otrzymalas wynik bo miałyśmy amniopunkcje w ten sam dzień. Gratuluję teraz możesz odetchnąć.


Spróbuj jak ja zadzwonić do położnej gdzie wykonywałaś aminopunkcje i zapytaj do jakiego laboratorium wysłali materiał, przy okazji podpytujemy kiedy można najwcześniej spodziewać się wyniku i czy mogłaby w Twoim imieniu zadzwonić i zapytać laborantów. Wczoraj rozmawiała moja położna z laboratorium a dzisiaj otrzymała wynik.

Mówili mi podczas zabiegu ze jeśli będzie wynik to zadzwonią ale go nie podadzą telefonicznie jakikolwiek będzie.
Stało się inaczej. Powiedziała mi ze otrzymała mój wynik aminopunkcji i ze mam się nie denerwować bo jest prawidłowy. Zaprosiła po odbiór i jeśli zechce ewentualną konsultacje. Poryczałam się jak bóbr... powtarzała tylko ze jest wszystko dobrze, kilkakrotnie bo jakoś do mnie nie docierało po chwili jak juz zaczęłam kontaktować zapytała mnie czy chce poznać płeć.... dziewczynka!!!!
Kupiłam praliny i zniosłam z wdziecznością za zaangażowanie.

Do teraz przeżywam te cudowną wiadomość w tak piękny słoneczny październikowy dzień. Wpadłam ze skrajności w skrajność teraz błądze myślami jak Ania z Zielonego Wzgorza wszystko mnie cieszy, nawet stanie przy garach od rana wydaje mi się dzisiaj jakoś wyjątkowo przyjemne

Czekam asmi21 na Twój słoneczny dzień.
Pozdrawiam
 
Lena, super wiadomość:), teraz możesz cieszyć się ciążą. Życzę samych cudownych chwil.
Bardzo bym chciała usłyszeć taką samą wiadomość, ale czas pokaże, od mojego amnio minęły zaledwie 2 dni....jeszcze tyle wyczekiwania. W piątek wracam po tygodniu wolnego do pracy.
Dzisiaj przyszedł opis badania USG z 15-16 tyg. wszystko jest ok. Wiek ciąży z pomiarów 16+5 a wg. OM 15+2 więc maleństwo odrobinę większe ma ok. 149 g.
 
Dziękuję Lena. Mam nadzieję, że u mnie skończy się tak jak u Ciebie. Choć dalej się boję tego wyniku. Może rzeczywiście zadzwonię i się zapytam odnośnie tego laboratorium. Choć z drugiej strony się boję. Takie są we mnie sprzeczności. Z jednej strony chciałabym już wiedzieć ale z drugiej strony tak się boję złego wyniku, że to czekanie mi nie przeszkadza. Wiem, że jest to dziwne ale co ja zrobię.
 
Lena, super wiadomość:), teraz możesz cieszyć się ciążą. Życzę samych cudownych chwil.
Bardzo bym chciała usłyszeć taką samą wiadomość, ale czas pokaże, od mojego amnio minęły zaledwie 2 dni....jeszcze tyle wyczekiwania. W piątek wracam po tygodniu wolnego do pracy.
Dzisiaj przyszedł opis badania USG z 15-16 tyg. wszystko jest ok. Wiek ciąży z pomiarów 16+5 a wg. OM 15+2 więc maleństwo odrobinę większe ma ok. 149 g.

Wiem ze ciężko uwierzyć ale patrzę juz na to wreszcie trzeźwym okiem i wiem napewno, że i w Twojej sytuacji wynik aminopunkcji wskaże tylko i wyłącznie fałszywość testu Pappa. Skoro usg jest w porządku uwierz mi nie masz się czym martwić, ja przez miesiąc czasu zdążyłam się naczytać różnych publikacji na temat fałszywie dodatnich wynicków testu Pappa.
W kilka dni postaram się opracować esencję tego czego sama się dowiedziałam tak aby sprawę przedstawić choćby redakcji ddtvn aby fachowo poruszyli temat.
Ja nie wierzę juz w test Pappa!! Gdyż prowadzi on do tego, że kobiety który otrzymały "zły wynik" decyduje się na INWAZYJNE BADANIE AMNIOPUNKCJI gdzie z nich 95% okazuje się, że test Pappa był fałszywie dodatni.
 
Wiem ze ciężko uwierzyć ale patrzę juz na to wreszcie trzeźwym okiem i wiem napewno, że i w Twojej sytuacji wynik aminopunkcji wskaże tylko i wyłącznie fałszywość testu Pappa. Skoro usg jest w porządku uwierz mi nie masz się czym martwić, ja przez miesiąc czasu zdążyłam się naczytać różnych publikacji na temat fałszywie dodatnich wynicków testu Pappa.
W kilka dni postaram się opracować esencję tego czego sama się dowiedziałam tak aby sprawę przedstawić choćby redakcji ddtvn aby fachowo poruszyli temat.
Ja nie wierzę juz w test Pappa!! Gdyż prowadzi on do tego, że kobiety który otrzymały "zły wynik" decyduje się na INWAZYJNE BADANIE AMNIOPUNKCJI gdzie z nich 95% okazuje się, że test Pappa był fałszywie dodatni.
teraz tylko pomysl o osobach, które po takiej sugestii go nie wykonają bo uznają ze kłamie a urodzą chore dzieci. Znam kilka przypadków z bliskiego otoczenia gdzie dzieci z ZD miały prawidlowe usg. Osobiście to uważam, ze badanie to ma mocne podstawy medyczne i szanujący się lekarz go nie podwarzy. Wiesz jak komuś amniopunkcja wyjdzie negatywnie nie pisze o tym na forum, zapytaj i takie osoby o zdanie.
 
reklama
Witam , na forum trafiłam wertując różne strony . Wiem ,że decyzja i tak należy do mnie ale chce aby ktoś inny rzucił swoje zdanie na sprawę . Usg prenatalne w 13 .1 dzień CRL 74 mm NT 3 mm Pozostałe markery w porządku . W tym samym dniu test Pappa . Wyniki odebrane w tym tygodniu ryzyko Zd 1:1370. No i moje pytanie czy zdecydowalibyscie się na amniopunkcję . Brak wskazania od lekarza -ryzyko niskie . Wczoraj zrobiony test Wolnego płodu DNA Panorama . Wyniki za 7 dni roboczych . Czy jeśli ten wynik wyjdzie w porządku możemy spać spokojnie ?? Mąż uważa ze powinnismy zrobić amniopunkcję . Możliwa za tydzień bo ciąża za mała w tym momencie . Boje się bo ta przyziernosc karkowa trochę mnie zestresowała . Dodam ze wynik przyziemności w danym dniu mierzony był kilka razy raz wychodził 2,7 2,8 ale dwa razy 3 wiec lekarka przyjęła 3 mm . Z góry dzięki za przyjrzenie się sprawie . Pozdrawiam
 
Do góry