reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

U mnie na wyniki się czeka niby 3 tyg. max i otrzymam je na e-maila. Mam już zaklepaną wizytę u genetyka na 13 listopada na połówkowe więc jestem pełna nadziei, że wyniki do tego czasu dotrą. U mnie dzisiaj 15tydz.+3
 
reklama
U mnie dzisiaj 17+3. Tyle dobrze, że wyniki są na maila. Ja nie dość że tyle czekania to genetyk przyjmuje tylko w piątki. I tak wstępnie mi mówili, że trzeci listopad. No nic trzeba czekać i tyle.
 
Hej Dziewczyny.
Miałam chwilową przerwę w zaglądaniu na forum. Pisze bo w środę mam odebrać wynik amnio. Stres ogromny! Z jednej strony nie mogę się doczekać a z drugiej boje się jak cholera...
Pozdrawiam i trzymam za Wasze maleństwa kciuki.
 
Witam!
Brzuszek będę trzymać kciuki i uwierz, że doskonale Cię rozumiem. Czuję, że mną będą targać takie same emocje. Kiedyś miałaś robioną amniopunkcje?
 
To czekanie na wynik jest najgorsze. Ja amniopunkcje miałam 3.10 i jeszcze trochę czekać muszę. Najgorsze, że nie podają wyników przez telefon.


Dziewczyny dzisiaj dokładnie mija 14 dni po amniopunkcji zaczynam odchodzić od zmysłów. (Dosłownie)
Ciągle migreny, kołatanie serca, leki... zastanawiam sie czy to jyz nie nerwica.
Do przyszłego tygodnia powinnam mieć wynik.
 
Dziewczyny dzisiaj dokładnie mija 14 dni po amniopunkcji zaczynam odchodzić od zmysłów. (Dosłownie)
Ciągle migreny, kołatanie serca, leki... zastanawiam sie czy to jyz nie nerwica.
Do przyszłego tygodnia powinnam mieć wynik.

to czekanie zawsze dobija ale już tyle wytrzymałaś !:)

Ja się wzięłam za czytanie książek żeby nie myśleć o tym tyle. Już przeczytałam trzy, ale w planach masz jeszcze kilka.
:) zawsze dobrze mieć zajęcie !
 
Ale przychodzą przecież takie momenty kiedy zostajesz sama ze sobą...
Tenie czas wywraca mój świat o 180 stopni...

Ogólnie dziewczyny postanowiłam (jako, że skończyłam dziennikarstwo) sprawę fałszywie dodatnich wyników pappa nagłośnić choćby w zwykłym programie śniadaniowymożna, chciałabym bardzo, żeby temat został publicznie poruszony...
ze względu na przyszłe mamy które jak my będą przez ten czas przechodziły... (a jaki to czas wiedzą tylko Ci rodzice ktorzy realnie staneli w naszej sytuacji)
Chciałabym żeby miały łatwiej przez to przejść, bo ja osobiście dochodzę po 4 tygodniach letargu ( dwa przed aminopunkcją i dwa po aminopunkcji) do przekonania że test papa jest mocno przereklamowany, śmię też twierdzić, że to jakaś dziwna moda na te badania ktore wnoszą jedynie mnóstwo niepewności.
Czym tak naprawdę jest test Pappa???
Co to za badanie które w 95% się nie potwierdza? A ile złego sprowadza?
O co tak naprawdę chodzi.... a może wiadomo...
Oczekując na wynik jestem wściekła!!!
 
reklama
Ale przychodzą przecież takie momenty kiedy zostajesz sama ze sobą...
Tenie czas wywraca mój świat o 180 stopni...

Ogólnie dziewczyny postanowiłam (jako, że skończyłam dziennikarstwo) sprawę fałszywie dodatnich wyników pappa nagłośnić choćby w zwykłym programie śniadaniowymożna, chciałabym bardzo, żeby temat został publicznie poruszony...
ze względu na przyszłe mamy które jak my będą przez ten czas przechodziły... (a jaki to czas wiedzą tylko Ci rodzice ktorzy realnie staneli w naszej sytuacji)
Chciałabym żeby miały łatwiej przez to przejść, bo ja osobiście dochodzę po 4 tygodniach letargu ( dwa przed aminopunkcją i dwa po aminopunkcji) do przekonania że test papa jest mocno przereklamowany, śmię też twierdzić, że to jakaś dziwna moda na te badania ktore wnoszą jedynie mnóstwo niepewności.
Czym tak naprawdę jest test Pappa???
Co to za badanie które w 95% się nie potwierdza? A ile złego sprowadza?
O co tak naprawdę chodzi.... a może wiadomo...
Oczekując na wynik jestem wściekła!!!

ja wynik testu pappa miałam dobry, w USG 1 marker się nie zgadzał za to inny lekarz, uznał, że jest prawidłowy. Amniopunkcja nie wykazała nic. Myślę, że fajnie by było tą sprawę nagłośnić dla dobra innych kobiet. Tylko pamiętaj, że są takie mamy, u których wynik potwierdził zd czy inne nieprawidłowości, około 10 % z nich dokonało aborcji i tu rusza się temat już trudny w debacie publicznej. Są sprawy, które można przyspieszyć w oczekiwaniu na wyniki. W USA są testy, które wykrywają te 3 najpopularniejsze zespoły z krwi już od 10 tc. bez amniopunkcji a czas oczekiwania to 7-10 dni. Nie do końca się zgadzam z opinią, że ten test to fikcja ... to statystyka. I owszem wiele kobiet znosi to źle... i można z góry proponować im pomoc specjalisty terapeuty itp. Sama wielu dziewczynom, które widzę, że sobie nie radzą w tej sytuacji polecam takie rozwiązanie. Bo problem jest ale dotyka, tak niewielu ...

mój 1 syn z aeracją i prawidłowym kariotypie urodził się w 2007 r. a badania, które dotyczą mikro macierzy w Polsce dostępne były dużo później. Były w Europie, USA ale w Polsce nie ze względu na koszty ...

inna sprawa. Każdy che mieć zdrowe dziecko, ja oczywiście też. Jednak mam już niepełnosprawne i moja perspektywa jest inna. Nie ma badań na 100% pewnych i zabiegów bezpiecznych. Gdy urodził się mój 1 syn, 9 lat temu byłam zła, zapłakana itd. Dziś nauczyłam się czekać i wiem, że wiele badań się robi i 99% wychodzi dobrze. Dalej jednak uważam, że test Pappa też robi się na własną odpowiedzialność i może być tak, że wyjdzie wysokie ryzyko ZD i to skieruje nas na amniopunkcję.
 
Do góry