reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Nie wiedziałam, że to tez mozna sprawdzić przy okazji amnio... potem mialam stres przez kilka tygodni, balam się ze przyjdzie wynik do domu... brrr
Bo jak nic nie przychodzi to znaczy, że wszystko ok

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie wiedziałam, że to tez mozna sprawdzić przy okazji amnio... potem mialam stres przez kilka tygodni, balam się ze przyjdzie wynik do domu... brrr
Bo jak nic nie przychodzi to znaczy, że wszystko ok

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom

Na jaki wynik czekałaś, aby przyszedł do domu?
 
Na jaki wynik czekałaś, aby przyszedł do domu?
Po urodzeniu pobierają krew dzieciom w celu zrobienia przesiewowych badań na mukowiscydoze, fenyloketonurie i cos jeszcze. I jesli nic nie wyjdzie to nie dostajesz nic, jesli wyjdzie pozytywny to wysylają do domu w ciagu 2-3 tygodni.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Po urodzeniu pobierają krew dzieciom w celu zrobienia przesiewowych badań na mukowiscydoze, fenyloketonurie i cos jeszcze. I jesli nic nie wyjdzie to nie dostajesz nic, jesli wyjdzie pozytywny to wysylają do domu w ciagu 2-3 tygodni.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom

O rany, a to jest standardowa procedura we wszystkich szpitalach? I tak trzeba czekać znów jak na wyrok? :( Nie wiedziałam o tym, dzięki za info!
 
O rany, a to jest standardowa procedura we wszystkich szpitalach? I tak trzeba czekać znów jak na wyrok? :( Nie wiedziałam o tym, dzięki za info!
Mozaika koleżanka dostała list ale wtedy pobierają jeszcze raz krew dziecku w tym kierunku. Jej córce drugi wynik wykluczył choroby .... lepiej się skup na tym co miłe bo nie ma sensu się zadręczać. Trochę czasu minęło i telefon milczy a tu już 20 tydzień Małe fika koziołki szczególnie po brzoskwiniach
 
reklama
Dla innych poszukujących napiszę, że ja jestem z Torunia i tu mam robione badania prenatalne oraz miałam amniopunkcję. Powodem była kość nosowa hypoplastyczna w usg oraz aberracja chromosomowa u pierwszego dziecka, chromosomu X (duplikacja). Test pappa był OK. pozostałe markery także. Gdyby ktoś szukał informacji piszcie na priv.

Co do nas czekam na usg prenatalne to 29 września. Czekam na nie z niecierpilowością i lekkim stresem. Myślę, że będzie ono miało dla nas większe znaczenie diagnostyczne niż amniopunkcja. Wiadomo chorób jest tyle, że trzeba się przygotować psychicznie :)

Z innych spraw synek, był na zdjęciu rtg zębów. Wyszło, że ma 4 dodatkowe .... czeka nas kolejny zabieg usunięcia, tych nadliczbowych zębów. Termin mamy na 14 listopada, zależało mi to załatwić zanim urodzę :) sprawa jest pilna zresztą :)
 
Do góry