reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Agness ja tez gdzies czytalam o tym i zgodze sie z agahk
mi od 2 tyg nie zmienilo sie nt (2,7) a dziecko juz ma ponad 84mm z dnia na dzien dziecko rosnie i nt zmniejsza sie do skali statystycznej
 
reklama
An, jestem z Poznania, moim lekarzem prowadzącym jest dr Mierzwa, świetny lekarz, jestem z jej opieki bardzo zadowolona. U mnie do tej pory wszystko było ok, kark dziecka prawidlowy, kość nosowa prawidłowa, więc nikomu nawet do głowy nie przyszło że coś może być nie tak. Dopiero teraz okazało się, że długość rączek i nóżek jest niepokojąca, ale wady genetyczne związane z kośćmi wychodzą dopiero pod koniec ciąży. Pocieszam się, ze kark jest ok, to na 80% wyklucza wadę genetyczną i sugeruje że mój synek jest zdrowy i nie będzie wysoki, ale to 20% wystarczy by się szalenie niepokoić. Nie wiem czy wykonać jeszcze amniopunkcje, ponieważ może się okazać że zanim otrzymam wyniki to mój synek moze być już na świecie. Jestem w 35t.c. ale mój synek już od dłuższego czasu ustawiony jest w pozycji wyjściowej i naciska na szyjkę, co moze spowodować poród już w 37t.c. Jadę jeszcze w środę do genetyka do Gdańska, który jest w stanie stwierdzic co dzieje się z dzieckiem na podstawie badania usg, chcę wiedzieć czy mój synek jest zdrowy, czy chory zanim jeszcze przyjdzie na swiat, aby wiedzieć jak najwiecej na temat ewentualnej choroby, aby zająć się już szukaniem specjalisty, który mu pomoże. Zostało już tak niewiele czasu do jego pojawienia się na swiecie, że muszę to wszystko szybciutko rozegrać, by nie być zaskoczoną gdy maluch się urodzi.
 
Dzięki:) Przyda się, boję się straszliwie, dziś okazało się, ze kończyny mojego synka od dwóch tygodni nic nie urosły, co może potwierdzac chorobe genetyczną, ale nie poddajemy się, jutro ciąg dalszy badań
 
Nie poddawaj sie-masz racje!!!Modl sie goraco do Boga.Jeszcze nic nie jest przesadzone!
Jestem z Toba!!

a tak z innej beczki,dziewczyny czy my mozemy jesc lososia wedzonego-wiecie takie cienkie plastry na kanapki????kora.
 
dzięki wielkie, modle się o mojego synka już od pierwszego dnia gdy zrobiłam test ciążowy:) jedynym przeciwskazaniem do jedzenia wędzonych ryb jest bakteria listerii, która może wywołać listeriozę, jest to choroba która występuje bardzo sporadycznie ale bywa, ze kończy się tragicznie, w wielu produktach znajduje się ta bakteria, a choroby nie wywołuje, więc ryzyko jest maleńkie. Powiem jednak szczerze, że ja sobie dla świętego spokoju jedzenie wędzonych ryb odpuściłam.
 
ryby i owoce morza które można jeść w czasie ciąży bez ograniczeń (jeżeli ktoś lubi i nie jest uczulony) to:
- sandacz
- szczupak
- flądra
- dorsz
- karp
- pstrąg
- krewetki
- małże
- ostrygi
a okazjonalnie:
-halibut
-kawior

dane wg doktora Z. Skotnickiego :)
 
reklama
Właśnie, jak wyniki?
Jutro mam amnio więc trzymajcie kciuki :)
Za to dzisiaj nie wiem czy to przez stres czy coś innego fatalnie się czuje, jak na wielkim kacu, głowa mi zaraz wybuchnie.
 
Do góry