reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Sshape super ze u ciebie jest juz po wszystkim i jwst wszystko dobrze! !! Dodalas nadziei. Mam nadzieje ze u nas pozostałych dziewczyn tez będzie wszystko pozytywnie ja w następnym tygodniu wyniki nifty. Boje sie....
 
reklama
Sshape Twoja historia jest naprawdę pokrzepiająca, bhcg ponad 9MoM to naprawdę bardzo dużo a tu taki szczęśliwy finał :) Wielkie gratulacje! I Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich :)
 
SShape ja mam wolne ß-hCG 4,145 MoM i 1:72 ZD i idealne USG. Dobrze poczytać o twojej historii - pozostaje trochę nadziei. Amniopunkcję mam 13 stycznia - Robię w Łodzi w sonomedika, dopłaciłam za Fisha więc podobno 15 już powinnam mieć wyniki.W Centrum Zdrowia Matki Polki Pan doktor położnik, genetyk wręcz na mnie nakrzyczał jak spytałam o możliwość Fisha, powiedział, że jestem w 15 tygodniu więc według niego spokojnie mogę poczekać 2 tygodnie na amnio a potem 3 na wyniki. Tak więc Panu powiedziałam, że chyba nie ma pojęcia co to znaczy czuć ruchy, być w połowie ciąży, mieć wybrane imię, i w razie czego podejmować jakieś decyzję lub kolejne 20 tygodni czekać na chore dziecko. Także CZMP nie polecam jeśli chodzi o amnio, chociaż sama chodzę tam do poradni położniczej. Mój lekarz tam pracujący powiedział mi, że ten szpital się nie opiekuje i nie troszczy o nienarodzone jeszcze dzieci, taka jest według niego smutna prawda.
Cieszę się z każdego waszego prawidłowego wyniku i trzymam kciuki, żeby na forum tylko takie się pojawiały.
 
Paulla @@@@ ja bede miala wyniki nifty w nast tyg. Boje sie ale zarazem wierze ze wszystko będzie ok.... ale straszliwie sie boje. I tez tak sobie mysle, czy po prawidłowych wynikach nifty (bo nie zakladam ze moze byc inaczej) bede w 100% pewniejsza, ze pozbede sie strachu. .. czy nie będzie po głowie chodzilo mi ze moglam amniopunkcje zrobic. Tylko ze wszyscy mi odradzali 3 ginekologow co mnie badalo, genetyczka.... dziewczyny musi byc dobrze, ale stracha mam wielkiego :(
 
Dziękuję za kciukasy! ! Dzisiaj mija tydzien od pobrania nifty. .... siedze non stop z telefonem czekam na telefon z pełnymi majtami :(
 
Paula mój lekarz mówił, że często Pappa mogą być zaburzone przez różne czynniki. Wg niego u mnie był to krwiak i karmienie piersią. Mówił, że wtedy Nifty też mogą wyjść zaburzone. Zdarza się to bardzo rzadko. To było, gdy byłam na początku ciąży tylko u mnie była inna kwestia, bo nie było widać kości nosowej.
 
reklama
Jestem tu nowa ale trochę Was poczytałam... Moja historia po krótce... Byłam na USG prenatalnym u jednego z najlepszych ginów. USG super. Wszystko w normie i słowa doktora: nie przewiduje problemów. Namówił mnie na test Pappa więc zaraz po usg poszłam do labu. Badanie było w środe. Wyniki miały przyjść pocztą. W poniedziałek telefon od lekarza że powinnam się skonsultować z genetykiem. Że usg wyszło dobrze ale po biochemii wskazana wizyta. Żeby się nie załamywać.... Wyników konkretnych nie powiedział, bo nby przez telefon nie wolno... Pojechałam dwa dni potem do niego to mimo że się umówił z nami to go nie było... :( Na szczęście była kobietka któa z nim pracowała i po wybłaganiu wydała nam wydruk. Ryzyko ZD 1:27. Zdecydowalismy się na NIFTY. Krew pobrano mi 28 grudnia. Izulala tak jak Tobie. Dziś dzwoniłam do genomedu ale niestety wyniki z zeszłego tygodnia otrzymają jutro czyli w czwartek będą informować pacjentki. Także Izulala czekamy razem!!! :)
 
Do góry