reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Wyniki amnio można przyspieszyć płacą dodatkowo za tzw. fisha, jest to metoda którą bada się podstawowe trisomie i wynik jest już do tygodnia czasu, na wynik końcowy czeka się standardowo 3-4 tyg., ale przynajmniej wiadomo czy występują te podstawowe wady chromosomalne.

an28
a to usg genetyczne robiłaś u jakiegoś dobrego lekarza? może spróbuj je powtórzyć u kogoś innego.
 
reklama
Hej dziewczyny! Jestem w szpitalu i jutro mam z samego rana amniopunkcję, trzymajcie kciuki oby wszystko było ok. Tobie kora też życzę powodzenia jutro. Pozdrawiam
 
Dziewczyny.
Zycze Wam by wasze dzieciaczki byly zdrowe!Ja jutro ide na 9:30 na amniopunkcje-brrr.
Dzis mialam wizyte z polozna-takie tam,co wolno jesc,czego nie itd i omowienie wynikow krwi.Wszystkie sa dobre-choc jedna wiadomosc dobra!ha,ha.
Jestem z Wami dziewczyny i wiem co przezywacie.Nie zapomnijcie o modlitwie!kora.
 
lapis lazuli
Dziecko siegalo raczka do igly-szok!Ja bym umarla ze strachu...
A jakie to byly Twoje wyniki????Bo moje to nt-4mm a z krwi 1:30.Lekarz w szpitalu mowil duze ryzyko zd a lekarz prywatny przelozyl to na % i powiedzial,ze 97% zdrowe dziecko a 3% chore.Ta wersja bardziej mi odpowiada.Im blizej amniopunkcji tym bardziej sie boje:poronienia,samego zabiegu no i wyniku!!!!!!!!!!!!!!!!!kora.
no ja już nie pamiętam jaki wynik miałam ale spory, musiałabym sprawdzać,zresztą nie dziwię się jak weźmie sie pod uwagę że caly tułów potem był obrzęknięty.
Trzymam za Was kciuki, i nie dajcie się czarnym myślom czekając na wyniki choć wiem że to najgorszy czas. Wszystko też zalezy od lekarza, pierwszy był taki że non stop płakałam-jeszcze zanim amnio miałam, tak mi wszystko przedstawił, nie gadałam z nikim nawet, tylko płakałam, a kolejny lekarz był cudowny-dzięki niemu nie zwariowałam nawet czekając na wyniki te z długiej hodowli.
Trzymajcie się jutro:tak:
 
mama.3 życze ci powodzenia i mam nadzieje ze bedzie wszytsko oki u ciebie i u Kory u wszytskich co maja to samo teraz co przechodza i czytaja

Jesteśmy z wami i ja też bede czekac na amnio wiec prosze o pelna inforamcje co jesc przed co nie i co w trakcie i w ogole odczucia dzieki przyda mi sie to na pewno

pozdrawiam
modle sie za was
 
an82
Mi dzis polozna mowila co jesc a czego nie ale w ciazy-nie przed amniopunkcja!
Jutro napisze po wszystkim co i jak zebys wiedziala.Caluje was dziewczyny.
 
reklama
Hej dziewczyny! Jestem po zabiegu, nie było wcale tak strasznie:) Lekarz musiał się wkłuć dwa razy, za pierwszym trafił w pępowinę i się nie udało, a za drugim wszystko poszło bez problemu. Zabieg nic nie boli, igła jest bardzo cienka!!! i trwa krótko wszystko też zależy jak się dzidziuś ułoży. Jest tylko stresujący, najlepiej zamknąć oczy i myśleć że wszystko będzie ok. Po amnio nie czuje żadnych buli, skurczów nic niepokojącego, doktor powiedział że powinno być wszystko dobrze. Mam zalecenia leżeć i nie nadwyrężać mięśni brzucha. Jutro wychodzę ze szpitala po kontrolnym USG
Strasznie się cieszę że mam to za sobą i dziękuje za wsparcie dziewczyny, to naprawdę pomaga, teraz tylko wyniki...
 
Do góry