reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Witam wszystkich niedawno się zarejestrowałam bo stanęłam przed obliczem amniopunkcji. jestem przerażona po wczorajszej wizycie u ginekologa, NT 3,7 mm, i odwrócona fala A, na 9 maja mam wyniki PAPPA, a potem nie wiem jestem w 11 tyg. Rozmawiałam z lekarzem i mówiła także o biopsji którą mogłabym mieć już za tydzień, ale tak strasznie się boję.
 
reklama
Aniu, trzymaj się dzielnie i wytrzymaj! A w poniedziałek zrób awanturę!!!

Monia-kamyk witaj :) kochana, myślę, że to jeszcze nie wyrok. Dziewczyny czasem miały gorsze wyniki i dzieci były zdrowe. Poczekaj spokojnie na wyniki krwi. Ja osobiście wolałabym zrobić amnio, bo jest obarczona mniejszym ryzykiem. Musiałabyś poczekać do 15 tyg, ale warto jeśli ryzyko ma być mniejsze. Na razie myśl pozytywnie, już niczego nie zmienisz, a stres wiadomo jak działa.
Niestety każda z nas tutaj przechodziła to samo, ale trzeba przez to przejść. Na pewno wszystkie tu obecne będziemy Cię wspierać :)
 
gonia dziękuję :* ( mam nadzieję że nie będę musiał się denerwować dłużej...)

Monia-kamyk nie denerwuj sie ,tak wiem wiem łatwo się mówi ..
o co choodzi z tą falą A. bo nie rozumiem tego ...?
jeśli zastanawiasz się na tym czy zrobić amino czy biobsje to ja też mogę doradzić że amino to chyba lepsze wyjście.. bezpieczniejsze dla maluszka.. fakt trzeba czekać do ok 15 tygodnia i później na wyniki ale wydaje mi się że dla maluszka warto. narazie poczekaj na wyniki Papa zobaczycie co pokażą i pomyślicie dalej. głowa do gory.
Jakby co zawsze tu jesteśmy :*
 
Dziewczyny od jakiegos czasu podczytuje wasz watek. Trzymam za was wszystkie kciuki. W 20tc jedna z pan wykonujacych usg stwierdzila ze jedna zmoich dziewczynek ma wade chromosomowa bo slabo rosnie i ma krotkie nozki kazali mi wykonac amniopunkcje na ktora nie wyrazilam zgody, nie chcialam ryzykowac zdrowia dziewczynek, zamiast amnio wykonalam u siebie Harmony test w Polsce nazywa sie to NIFTY test oczywisci koszt badania jest dosc spory ale pomyslala ze moze akurat komus sie przyda wiadomo ze nie wszystkich stac na wykonanie takie badania. Jest to absolutnie nieinwazyjne badanie i daje 99.9% pewnosci jedyny minus to taki ze przy ciazach blizniaczych nie sa w stanie okreslic plci dzieci oraz jesli z jednym z dzieci bedzie problem nie sa w stanie powiedziec z ktorym malenstwem jest problem. Na wyniki czekalam 14 dni i okazalo sie ze moje dziewczynki sa zdrowe ! Jesli ktoras z was bedzie miala pytania to mozecie smialo pisac jesli bede potrafila to odpowiem. Mam nadzieje ze nikt tego nie posta nie odbierze jako reklamy bo zadnego w tym interesu nie mam awiem jak trudno jest podjac decyzje o amnio chociaz u mnie decyzja zapadla w mgnieniu oka, nie i koniec zwlaszcza ze wyniki badan w 12tc mialam wzorowe.
 
zięki dziewczyny..:*

ale jeszcze sobie poczekamy do środy... nic nie mogą zrobic.. wcześniej nie bedzie..
paranoja...
 
reklama
Dziewczyny ja już sobie sama ze sobą nie daje rady... wynikow dalej nie ma!!!!!!!!
nie robili hodowli przez święta i dni wolne i oto takim sposobem moja hodowla jeszcze rośnie...
rozmawialm z położną bo już się mnie wszyscy boją i dała mi swoj numer telefonu i mam do niej zadzwonić w piątek przed południem... i się przypomnieć i ona to bierze już pod swoje skrzydła... i bedzie tym dalej operować...
siły mi opadły już... same czarne myśli przychodzą do głowy...
 
Do góry