reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Cześć :)

Jestem po badaniach prenatalnych, usg wyszło wzorcowe :

NT : 1,3
kość nosowa: jest
pozostałe parametry bez zarzutu.

Ryzyko podstawowe trisomii 21 1:60 (wiek) , nowe wyliczone po badaniu: 1:299,a tam gdzie ja miałam robione badanie na amnio nie kierują przy wyniku od 1:300 ... no i "zabrakło" tego 1 pkt-u:biggrin2:
Pobrano mi krew na Pappa, wynik za 10 dni. Słyszałam, że Pappa to głownie statystyka, a ja jestem po 40 tce.. I pewnie wynik nie będzie dobry.. Zalecono mi rekonsultację za 4 tygodnie, czyli powtórne usg.
Obawiam się, że stanę przed dylematem czy zaufać wynikowi z usg czy dla 100% pewności zrobić amnio ...
 
reklama
Asiu decyzja będzie należała do Ciebie, ale w Twoim przypadku to wiek zafałszuje wyniki. U mnie wyniki były nieprawidłowe przez fakt, że jedno dziecko już miałam z ZD, a na badania poszłam po całonocnej biegunce i wymiotach ( z tym, że ja miałam test potrójny niezintegrowany - tylko z krwii i z racji posiadania już jednego dziecka z bonusem dodano mi kilka lat ;-) ). Myślę, że z takimi wynikami możesz być spokojna :tak: Trzymam kciuki za Ciebie i Twojego Maluszka :tak:
Swoją drogą te testy nieinwazyjne to powinny być już dawno wycofane ;-)
 
Do dziewczyn potrzebujących namiarów, a nie polemiki :-)
Ja zrobiłam amnio w Warszawie w szpitalu Bielańskim.
Tam jest 2 lekarzy (płci mieszanej). Ja słyszałam dużo dobrego o dr Kretowiczu
i trafiłam na niego. Zabieg poszedł fajnie, obsługa pogodna, i co ważne redukująca stres humorem. Jak im powiedziałam, że się boję, to mnie luzowali gadając
różne głupoty :-). Prawie nie bolało - bardziej bolało pobieranie krwi na grupę, kiedy zemdlałam.
Po amni leżałam 3 dni bez ruchu i jest oki.
Teraz mija 3 tydzień czekania na wyniki, jeszcze 1,5 tygodnia do wyników.
Także badanie POLECAM.
 
Jestem z powrotem w W-wie. Spotkalam sie z przyjaciolka. Jej siostra 39lat byla w ciazy, usg bylo OK, wszystko wydawalo sie OK , test Pappa niestety wyszedl zle. Po zrobieniu amnio okazalo sie ze ma ZD. Zarowno badania jak tez terminacje na ktora sie zdecydowala robila w szpitalu Bielańskim. Dostała ogromne wsparcie od personelu wiec go poleca. Jesli ktos bylby zainteresowany kto przeprowadzal zabiegi moge podpytac.
 
Tak speluna miej wzgląd na innych.Wątek jest o amnio na bb wolno zakładać inne wątki jak chcesz załóż taki jaki chcesz i tam pisz o terminacji.Tu wchodzą takie kobiety np jak ja które pomimo ogromnego strachu przed chorobom o terminacji jednak nie chcą słyszeć
 
reklama
Kaska jakos wkleja watki i linki do for o dzieciach z ZD a sie nie sie czepiacie. Opisalam sytuacje kolezanki ktora OBYDWA zabiegi miala w tym samym szpitalu w W-wie i w przypadku OBYDWU zabiegow dostala ogromne wsparcie. Jak ktos jest zainterowany KTORYMKOLWIEK moze sie mnie podpytac.Ktory zabieg zostanie wybrany sprawa pytajacej . Kolejna wazna inforacja jest taka : USG bylo OK ciaza wydawalo sie, ze rozwija sie prawidlowo a mimo to w amnio wyszlo ZD. Dlatego wlasnie warto robic amnio.
 
Ostatnia edycja:
Do góry