reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
hej, w usg w 12 tc miałam dobre wyniki, NT 1,4 przy CRL 59 mm, FHR 169, kość nosowa obecna (ale z tego co widzę na wyniku PAPPy biorą pod uwagę tylko NT i tętno).
Biochemia kiepsko, beta 2,172 wiec chyba ok ale pappa 0.373. Przez to białko ryzyko ZD 1:92.
Do tego podwyższone ryzyko preeklampsji i ginekolog zapisał mi acard. Biorę też euthyrox - w ciąży wariuje mi tarczyca, TSH podwyższone, w pierwszej miałam to samo.
Mam 33 lata (w marcu kończe 34), to moja druga ciąża, w pierwszej nie miałam podwyższonego ryzyka a też super młoda nie byłam (31 lat).
Gin dał mi skierowanie na amnio ale wspominał też o testach z krwii, to w sumie ja od razu poprosiłam o skierowanie. W domu po rozmowie z mężem naszły mnie wątpliwości, w końcu ryzyko ZD wynosi jakieś 1% więc może zacząć od badań nieinwazyjnych. Na drugi dzień umówiłam się na NIFTy. Mam już wynik - prawidłowy.
Czy w tej sytuację robiłybyście jeszcze amnio?
Ja miałam wysoki wyniki wolnej bety bo coś ok 3.5mom i NT 2.1 (wiek 27lat). Pp pierwszym badaniu genetycznym wyszło ryzyko zd 1:2500. Nie robiłam wtedy testu nipt. Dopiero w 16tc, gdy lekarz stwierdził torbielki splotów naczyniowych i ogniska hyperogenne w sercu zrobiłam nifty pro, bo uznał, że ryzyko zd wzrosło. Wynik prawidłowy, ryzyka były w miliardach. Robiłam echo serca płodu i wyszła dodatkowa struna w lewej komorze. W międzyczasie torbielki się wchlonely. Urodziłam zdrową córeczkę. Ja zaufałam wynikowi nifty, ale do końca ciąży z tyłu głowy kołatała się myśl czy to nie był wynik fałszywy.
 
Dziewczyny moje wyniki ryzyko ZD > 1:4 , beta 1,99MoM Papa 0,4 MoM wiek 39lat
markery w porządku kość nosowa obecna zastawka również ale NT-2,87 do tego podejrzenie agenezji dv.

Zrobiliśmy NIFTY pro, wyszedł dobrze ale jednak nie daje mi spokoju i się boje ze może być coś żle
mam skierowanie na patologie ciąży ale musze czekać co najmniej 2 tygodnie na wizytę tam. Poprosiłam lekarza żeby wystawił mi skierowanie na amniopunkcje i ze chcą ja zrobić prywatnie niż tyle czekać. Jaki to jest koszt z mikro macierzą i ile czeka się na wyniki ?
 
Dziewczyny moje wyniki ryzyko ZD > 1:4 , beta 1,99MoM Papa 0,4 MoM wiek 39lat
markery w porządku kość nosowa obecna zastawka również ale NT-2,87 do tego podejrzenie agenezji dv.

Zrobiliśmy NIFTY pro, wyszedł dobrze ale jednak nie daje mi spokoju i się boje ze może być coś żle
mam skierowanie na patologie ciąży ale musze czekać co najmniej 2 tygodnie na wizytę tam. Poprosiłam lekarza żeby wystawił mi skierowanie na amniopunkcje i ze chcą ja zrobić prywatnie niż tyle czekać. Jaki to jest koszt z mikro macierzą i ile czeka się na wyniki ?
Witaj Asia.

A w którym tygodniu ciąży jesteś? I w jakim miejscu mieszkasz, albo obok jakiego większego?
Ginekolog który robił badanie prenatalne skierował Cię ma patologię ciąży? I mam rozumiem że tam mieliby zrobić amniopunkcję?
 
Mieszkam w okolicy KRK.
Lekarz skierował mnie na patologie, ale dzisiaj z nim rozmawiałam i wystawi mi również skierowanie do genetyka na amniopunkcje, wcześniej mówił tylko o patologii
Co do szpitala to jutro jadę ze skierowaniem na Kopernika, wcześniej czekałam na wizytę na patologii na Ujastku ale wizyta miała być dopiero za dwa tygodnie. Mąż dzisiaj dzwonił na Kopernika i jeśli lekarz zdecyduje to wizyta może być nawet w tym samym dniu, i zdecydują jakie badania dalej wykonać (aminopunkcje).

Nie wiem już co o tym wszystkim myśleć niby testy NIFTY pro wyszły dobrze, ale mąż sugeruje amniopunkcje, bo jednak te testy czasami wychodzą fałszywie przez mozaikowatość łożyska (oby nie ) bo wyszły małe ryzyka na wszystko

Ciąża 15t+2d
 
Ostatnia edycja:
Mieszkam w okolicy KRK.
Lekarz skierował mnie na patologie, ale dzisiaj z nim rozmawiałam i wystawi mi również skierowanie do genetyka na amniopunkcje, wcześniej mówił tylko o patologii
Co do szpitala to jutro jadę ze skierowaniem na Kopernika, wcześniej czekałam na wizytę na patologii na Ujastku ale wizyta dopiero za dwa tygodnie. Mąż dzisiaj dzwonił i jeśli lekarz zdecyduje to wizyta może być nawet w tym samym dniu czyli jutro.

Nie wiem już co o tym wszystkim myśleć. Niby testy NIFTY pro dobrze, ale mąż sugeruje aminopunkcje.
Hej to wysokie ryzyko, i są też nieprawidłowości w USG, ja bym zrobiła amnio na Twoim miejscu, żeby mieć pewność. Ja miałam w Gdańsku wprawdzie ale też skierowanie na patologię ciąży ale oni od razu zapisali mnie tam do genetyka czekałam jakoś 10 dni na wizytę ale termin amnio miałam bardzo szybko jak tylko ten 16 tydz się zaczął. Tylko że z NFZ nie zakwalifikowali mnie na mikromacierze bo nie miałam jakiś nieprawidłowości w USG
 
Tak zrobię, chciała bym już mieć to wszystko za sobą, NIFTY dał spokój na chwilę ale wątpliwości i strach powrócił. Na USG u ginekologa, mały skacze jak wariat, podświadomie czuje że jest zdrowy a to wszystko to jakaś wielka pomyłka statystyczna. Pewność będę miała po badaniu.
Zobaczę co jutro zdecydują na patologii, czy i kiedy chcą wykonać badanie i jakie są terminy, zawsze mogę iść druga drogą do genetyka ze skierowaniem od lekarza, przyjmuje za tydzień i kieruje lub nie na wybrane badanie amniopunkcji.

To NIFTY daje chyba jakąś nadzieje ze będzie dobrze ?
 
Tak zrobię, chciała bym już mieć to wszystko za sobą, NIFTY dał spokój na chwilę ale wątpliwości i strach powrócił. Na USG u ginekologa, mały skacze jak wariat, podświadomie czuje że jest zdrowy a to wszystko to jakaś wielka pomyłka statystyczna. Pewność będę miała po badaniu.
Zobaczę co jutro zdecydują na patologii, czy i kiedy chcą wykonać badanie i jakie są terminy, zawsze mogę iść druga drogą do genetyka ze skierowaniem od lekarza, przyjmuje za tydzień i kieruje lub nie na wybrane badanie amniopunkcji.

To NIFTY daje chyba jakąś nadzieje ze będzie dobrze ?
Tak ja też robiłam najpierw nifty ale oczekiwaniu na genetyka a później amnio. A jaka frakcje miałaś ? Bo u mnie genetyk patrzył na frakcje
 
reklama
Do góry