reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Obsesji nie mam, zacytowałam tylko jej wypowiedź i mogłabym tych błędnych wypowiedzi zacytować jeszcze więcej. Ale znowu będę posądzona o obsesję, albo o to, że to ja potrzebuję pomocy specjalisty :-D
Chcąc nie chcąc siedzę w genetyce już jakiś czas i na pewno mam na ten temat większą wiedzę niż owa osoba. Mam stały kontakt z innymi rodzicami dzieci z ZD, stale chodzę do poradni genetycznej, stale jeżdżę na konferencje i ciągle się na ten temat uczę. A jak nie wiem czegoś to się po prostu nie odzywam, a nie przekazuję błędne informacje.
Ty masz Misia obsesję na moim punkcie :-D
 
reklama
tak kacha_wawa masz rację: mam obsesje na punkcie obłąkanych kobiet namawiających za wszelką cene do porodu !! za cenę cierpienia dziecka, za cenę łez wylanych, za cenę bezsilności.
Cytujesz Anki wypowiedzi sprzed ponad roku. Masz je przybite szpilką do makatki ??
"Moj XXX tez miala podejrzenie mozaiki,okazalo sie ze ma prosta trisomie 21,jednak pocieszajace bylo ze moze to mozaika.
Szperalam oczywiscie na internecie info na temat mozaiki,znalazlam ze ludzie z mozaika maja IQ o 30 - 40 punktow wyzsze niz ludzie z trisomia 21, poza tym znalazłam zdjecia Tutaj i tylko po niektorych widac zD."
to wypowiedź z Twojego Zakątku21 - jak widzisz nie wszyscy są szeczęsliwi że ich dziecko jest inne, chore, że cierpi, że czeka je mnóstwo operacji, rehabilitacja. Mają nadzieję że to ŻART, chichot losu.
Przestań mieszać swój równoległy świat ze światem realnym, przestań sobie wmawić ze jesteś happy i wszystko będzie cudnie. Przyjedź do PL, idź do lekarza, utrzymaj siebie i rodzinę za 500 zł :-) wtedy pogadamy.
 
Oj Misia, Misia i znowu przekręcasz :-) Nigdy nie napisałam, że jestem szczęśliwa, że moje dziecko ma ZD, a pisałam, że można być szczęśliwym mając dziecko z ZD, a to wielka różnica :-) Wiadomo, że wolałabym, żeby ZD nie było, nie ma chyba rodzica, który byłby szczęśliwy z powodu niepełnosprawności dziecka. Ale jeśli już jest ta wada genetyczna to można z nią żyć szczęśliwie :-) Widzę, że dopadła Cię prawdziwa kacho-obsesja :-D :-D :-D
Wskaż mi gdzie w moich ostatnich postach namawiam do porodu za wszelką cenę :-) To jasne, że nie wskażesz, bo ostatnio tego nie robię.
 
od pewnego czasu staram sie ignorować twoje posty. I szczerze mowiąc jesteś chodzącą antyreklamą dzieciaków z ZD. Rodziców dzieci z ZD...
Zakątek 21 - Wszystko o zespole Downa
Żadna z kobiet, które tu zaglądają - zwłaszcza TU - nie szuka przepisu na nalewkę czy konfitury. Czasem chce opowiedzieć o swym strachu, lękach, szuka podobnych sobie. Więc po co non stop wracasz do Anki i jej decyzji. Nie siedziałaś w jej sercu, umyśle. Nadal nie wiesz co ona czuje, a Ty każdy postem, wklejaniem jej wypowiedzi sprzed roku i starszych rozdrapujesz te rany posypujac solą. Po co ? Anka, ja, jak i wiele innych kobiet są za amnio. Zobacz, że część kobiet ma kilka wpisów i już tu nie wraca, może chętnie by sie poudzielały, może potrzebna jest im zwykłą rozmowa, kilka zdań od nas ale nie wracają. Wiesz dlaczego ? Bo nie chcą usłyszeć od Ciebie, że sa morderczyniami.
Nie wchodź na ten watek, załóz inny - taki na którym każdy będzie mówił że można być szczęśliwym cudzym kosztem.
 
Misia słowo morderczyni padło ponad rok temu, zostałam za to słowo zbanowana i od tamtej pory słowo takowe nie padło z moich ust!
I nie mam zamiaru dyskutować o jej decyzji, bo to tylko jej sprawa, jej sumienie, a Ty przywołujesz posty sprzed roku i się sama nakręcasz!
Dementuję tylko nieprawdziwe informacje na temat badań prenatalnych, a jest to istotne! Ale do Ciebie to nie dociera. Cały czas w koło Macieju piszesz o tym samym.

Edit: Czy Magdalenka wie, że cytujesz Jej wypowiedzi na tym forum i w tym wątku? Tak się składa, że znam Ją osobiście i nie życzyłaby sobie cytowania Jej wypowiedzi w takim kontekście. Jeśli cytujesz wypowiedzi z innych żródeł należy podać oprócz źródła także i autora.
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny!!!! Uspokujcie sie juz!!! Mytu mamy prawdziwe problemy i Klotnie nic nie dzdza wrecz przeciwnie zaczyna robic sie niesmacznie... Nawet z moja depresja,kiedy jestem w stanie,ze wszystko mam gdzies oprocz mojego malenstwa, zaczyna mnie to i irytowac. Jestesmy tutaj zeby sie wspierac, radzic i wspierac w trudnych decyzjach i sytuacjach. Pomagac tak jak Wy mi pomagacie i tego sie trzymajmy!
 
Zgadzam się z Misią, Kacha jest mocną antyreklamą(może to niebyt dobre słowo) dzieci z ZD. Podczytuję forum od jakiegoś czasu i natknęłąm się na ten wątek. Kacha ma wyraźne problemy z sobą, na pewno powinna zasięgnąć pomocy psychologicznej, bo po pierwsze nie radzi sobie z agresją, po drugie chyba nie radzi sobie z tym że ma dziecko z ZD i próbuje na siłę innych wprowadzić w swój świat, chyba po to, żeby ktoś poczuł to samo. Na zasadzie, ja mam źle - ty też możesz.

Po prostu włączcie jej ignora, bo ona i tak nie czyta waszych wypowiedzi, ma jakąś swoją ideę, nie chce zrozumieć, jest nastawiona agresywnie i lubi negować wszystko, co jej się nie spodoba pod pozornie grzeczną wypowiedzią, ale nietrzymanie afektu wychodzi w co drugim poście.

I Kacha, no nie wiem, pokazywanie fotek dziecka z ZD akurat wcale nie zachęca. Jeśli chodzi o mnie, to akurat odniosłaś wprost przeciwny efekt, że się oględnie wyrażę. Dla mnie to dość przygnębiający widok. Może to nie było zbyt delikatne, ale to ty wrzuciłaś fotkę na publiczne forum..
 
nie było mnie parę godzin a tu tyle się działo.
Tak, Zefirku masz rację, należy włączyć "ignora". Nie jesteśmy tu od ocen, od karania tylko po to aby się wspierać.
Róbcie dziewczyny amnio obojętnie jaka potem decyzje podejmiecie ona jest najlepsza dla dla was.
 
reklama
I Kacha, no nie wiem, pokazywanie fotek dziecka z ZD akurat wcale nie zachęca. Jeśli chodzi o mnie, to akurat odniosłaś wprost przeciwny efekt, że się oględnie wyrażę. Dla mnie to dość przygnębiający widok. Może to nie było zbyt delikatne, ale to ty wrzuciłaś fotkę na publiczne forum..


Co widzisz złego we wstawianiu zdjęć dziecka z ZD i to w odpowiednio do tego przystosowanym wątku? To jest jawny obraz nietolerancji i nic więcej.
Nikt nie widzi nic złego w poście Zefirka, który nic nie wnosi, a tylko dyskryminuje osoby niepełnosprawne?
Mina dziękuję Ci za Twojego posta, żadne dziecko nie jest straszne!

Romide Ty pojawiasz się na wszystkich wątkach tylko po to, żeby wzniecić bądź podsycić dyskusję. Powiedz po co jest ten Twój ostatni post? Czemu ma służyć? Wnosi coś w temacie amnio? Na forum siedzę gdy dziećmi zajmuje się mąż, bądź śpią i zajmuję się nimi wystarczającą ilość czasu. No, ale czego oczekiwać od Ciebie jeśli w wątku Ś.P wcześniaczka Michałka wypominasz matce, że za mało robiła, chociaż spędzała przy dziecku każdą chwilę. Na wątkach eksperckich też wszczynałaś kłótnie, aż ekspert poprosił o spokój pod groźbą zamknięcia tematu.

Motylek masz całkowitą rację, tylko teraz każdy wsiadł na Kachę, chociaż podałam istotne informacje. A wsiadł tak dla zasady :tak: Trzymaj się i nie daj się depresji:tak:
 
Do góry