reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Nie odpusciłam kacha, napawasz mnie czymś w rodzaju lęku. Boję się obłąkańców i nie rozmawiam z nimi. To szkodzi memu zdrowiu psychicznemu. Lepiej żebyś o mnie więcej nie wspominała bo zacznę Cię straszyć po śmierci gdy dostanę wylewu po przeczytaniu jeszcze jednego Twego postu. Żeby tego uniknąć włączam ignora, dzięki temu nie będę musiała czytać... ufff co za ulga... więc odpuśc sobie komentarz do mojego wpisu bo i tak go nie zobaczę :-D
 
reklama
kacha_wawa nie mam nic przeciwko temu, że sie pojawiasz na tym wątku, którym sądzę że gardzisz tak samo jak gardzisz osobami zadającymi sobie pytanie czy amnio robić i co z ta wiedzą robić. Wrzucaj ZAKĄTEK21 - dla mnie nie jest to spam skoro ma pomóc rodzinom z dzieciakiami z ZD.
Ale to są Twoje poglądy, Twoje przekonania. Wiec bastuj panno z tymi wycieczkami personalnymi, nie wygłaszaj sądów ex cathedra. Piszesz, że terminując ciąże chcemy być Bogiem ? a Ty kim jesteś chcąc nas ubrac w swoje poglądy? Bogiem ? czy Totalitarnym świrem ?
 
Kacha ja jak wiesz urodziłabym dziecko jakie by mi Bóg dał i kochałabym je dlatego amnio nie robiłam ,a wyniki z usg były dobre.Ja mocno w to wierzyłam ,że mnie już życie dało w kość i wszystko ułoży się dobrze.Od Ani się odczep skąd wiesz co ona czuła co znów czuje ?Nie wiesz o nikim NIC bo nimi po prostu nie jesteś.Ja bardzo Cię szanuję za to ,że walczysz o każde życie ja też walczę ale nie mam prawa sądzić.Ja mogę zacytować"nie sądźcie abyście nie byli sądzeni". Beatko u mnie w rodzinie też była sytuacja ,że dziewczyna została zgwałcona teraz po latach wybaczyła już temu zwyrodnialcowi(Ty masz gorzej bo jest dziecko i może lepiej nic nigdy nawet w snach mężowi nie wspominaj to jest jego dziecko) urodzi się śliczne i zdrowe i będzie waszą pociechą.
 
Misia ostro się zagalopowałaś, bo nigdy i nigdzie nie napisałam, że gardzę osobami, które chcą zrobić amnio. Sama byłam dwukrotnie postawiona przed wyborem, czy robić amnio czy nie :tak: I jeśli mam wiedzę na jakiś temat to będą ją przekazywać, a nie będę pozwalać, żeby zostały przedstawiane nieprawdziwe informacje na temat ZD, bądź badań prenatalnych. Czy Ci się to podoba, czy nie. Bo informacje przedstawione przez jedną osobę znacznie mijają się z prawdą i będę te mity obalać. Chociażby ta informacja:

Gośka amnio nie kłamie, jeżeli wynik jest neprawidłowy to niestety dziecko ma Zespół Downa.

1% wyników potwierdzających ZD jest wynikami fałszywie pozytywnymi. Niby ten 1% to niewiele, ale w moim stowarzyszeniu dla rodziców dzieci z ZD jest kilka takich matek, które zdecydowały się na urodzenie dziecka mimo potwierdzonego ZD, a po porodzie się okazało, że ZD nie ma i dziecko ma prawidłowy kariotyp.

Azula, ja już odpuściłam, ale Anka sama napisała, że nie odpuściła. Ja tylko nie pozwolę na przekazywanie błędnych informacji :tak: A mam prawo napisać jak wygląda z boku sytuacja Anki, to nie jest ocenianie, bo sama już napisałam, że to jej decyzja, jej życie, jej sumienie.

Jeszcze gdzieś rzuciło mi się w oczy, że Anka podała, że górną granicą normy przy NT jest 2,8mm a tak naprawdę nigdzie nie ma sprecyzowanej górnej granicy NT. Przyjęte jest, że jest to wskaźnik pomiędzy 2,5 mm , a 3 mm. Każdy lekarz wyznacza sobie inną granicę, ale pomiędzy tymi przedziałami. Większość uznaje za tą górną granicę 2,5 mm. Niby niewielka różnica, ale może mieć ogromne znaczenie.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny! Wszystkie jesteśmy matkami, wszystkie jesteśmy na BabyBoomie nie bez powodu- każda z nas w pewnym momencie swojego życia potrzebowała wsparcia lub choćby możliwości wygadania się. Odpuście...
Ja również uważam, że ciąży przerywać nikt nie powinien, że nie mamy do tego moralnego prawa- obojętnie jaką religię czy poglądy reprezentujemy.
Ale nie mamy również prawa oceniać, bo nikt z nas nie jest idealny, nikt też nie jest w sytuacji tej drugiej osoby, która- być może- przechodzi największą tragedię swojego życia, nie ma wsparcia, a może tysiące innych powodów, dla których podjęła właśnie taką lub inną decyzję.
Dlatego lepiej zawsze uderzyć się w swoją pierś i nie jątrzyć, a raczej starać się ze spokojem i szacunkiem podchodzić do siebie nawzajem- niezależnie od tego, jakie jest nasze życie, wiara, poglądy...
Wszystkie Was serdecznie pozdrawiam:tak:

EdytaJadwiga- trzymam kciuki za Ciebie i Maleństwo! Wszystkiego dobrego:-)
 
Ostatnia edycja:
Kacha dlaczego tego o tym 1% nie napisałaś zaraz pod tamtą wypowiedzią Anki?Może ona nie wiedziała o tym 1 %?Może miała (otrzymała od lekarza błędne dane ? Np Ty sama napisałaś ,że lekarz dał tylko 30% szans ,że dziecko urodzi się żywe czyli,że na 70 % twój syn miałby nie żyć.To lekarz pomylił się o 70 % .Czyli Ty też jakby zostałaś lekko wprowadzona w błąd a hipotrofi w cale nie wykryto w ciąży?Ty o Olisiu też pisałaś ,że miał mieć po urodzeniu zdrowe serce potem się okazało ,że lekarz się mylił.Anka podaje takie informacje jakie zna ,a po to jest forum by każda mogła podać inne i raczej podtrzymać na duchu i dać nadzieję na przyszłość.
 
Azula pisałam już wcześniej o tym 1%, ale zostałam posądzona o zmyślanie :tak:
Misia, osoba owa podała błędne informacje, więc powinno zostać to wyjaśnione. Nie musi Ci się to podobać.

Azula, specjalnie dla Ciebie znalazłam moją wypowiedź z tego wątku z 25 marca 2011 roku:
Tiger, oczywiście, że nadzieja jest, tylko trzeba najpierw dać dziecku szansę :sorry: W amnio 1% to wyniki fałszywie pozytywne.
Zostałam wtedy zgaszona przez niejaką Mikusię i moderatorkę Noel :tak: A informacja ta jest bardzo istotna.

Edit: Azula, specjalnie dla Ciebie podam nawet link :-)
https://www.babyboom.pl/forum/ciaza...-robic-czy-nie-16437/index77.html#post6871216
 
Ostatnia edycja:
reklama
kacha_wawa wiesz, że masz obsesje na punkcie Anki_d ? Znasz jej każdy post? każdą wypowiedź ? Wiesz, że to można leczyć ?
 
Do góry