reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

mam wyniki z testów...wyszło ryzyko ZD 1:60... jak na mój wiek to wysokie (wyjściowe 1:1400). Póki co amnio odmówiłam, mam czas do piątku na ewentualną zmianę decyzji. Podobno hormony są 'ładne'. Z tego co patrzyłam to papp-a i hcgb są w normie. Ponoć zaważył tak bardzo wynik NT. Nie wiem, ale jeszcze mam nadzieję, że urodzę zdrowe dziecko... w 22 tygodniu usg i echo serduszka. Nie wiem już co myśleć, ale wierzę że będzie dobrze, MUSI być dobrze.
 
reklama
AZULA nie dziękuję, żeby nie zapeszać... zastanawiam się tylko czy dowiem się wcześniej jeśli dziecko byłoby faktycznie z ZD? np podczas usg połówkowego? czy dopiero na porodówce...?
 
A ja mam inny dylemat. Niestety na USG dzidzia byla odwrocona i nie mozna bylo zmierzyc NT wiec lekarz powiedzial ze musze odczekac i zrobic testy krwi. Czy ktoras z Was je miala czy sa one wiarygodne?czy one wystarcza?
 
Test z krwi, tzw PAPPA jest bardzo mocno niewiarygodny. Podaje statystycznie jakie jest prawdopodobnieństwo choroby dziecka.
 
Tak jest niestety niewiarygodny Ania ma rację.U mnie mocno podwyższył prawdopodobieństwo choroby dziecka ,której nie było.Ponoć u starszych kobiet ten test pappa często jest zakłamany.
 
To co dziewczyny radzicie? Dwa USG i ciagle nie mozna zmierzyc NT i jak twierdzi lekarz juz za pozno na nastepne USG w celu zbadania NT ja mam 34 lata i siedzi mi to w glowie. Czy wiecie jakie so normy do tych testow krwi(od jakich liczb wzrasta ryzyko i tak dalej)? Bardzo jestem wdzieczna za kazda pomoc.
 
reklama
W ogóle bez sensu, że takie badania są, skoro są tak mało miarodajne :no: tylko nerwy nam szargają. Np. ja jako że na amniopunkcję po PAPPA się nie zdecydowałam mimo ryzyka ZD 1:60, teraz nie wiem czy cieszyć się ciążą, czy co...nie wiem co będzie czy urodzę zdrowe dziecko czy nie :-(
 
Do góry