reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziękuję sosna to co piszesz to miód na moje znerwicowane serce. Oby tak było że amnio się nie myli bo jego wynik jest dobry. Ale koleżanka o której pisze jest z tego forum i dzisiaj wynikła u niej ta sytuacja. Założyła temat pt. Błędny wynik amniopunkcji. Może coś jej podpowiesz. Bo jej sytuacja jest niewesoła.
 
reklama
Dziękuję sosna to co piszesz to miód na moje znerwicowane serce. Oby tak było że amnio się nie myli bo jego wynik jest dobry. Ale koleżanka o której pisze jest z tego forum i dzisiaj wynikła u niej ta sytuacja. Założyła temat pt. Błędny wynik amniopunkcji. Może coś jej podpowiesz. Bo jej sytuacja jest niewesoła.
Wlasnie widzialam. To pierwszy taki problem na tym forum. Kluczowe jest to co jej powiedział genetyk. Bo widzialam że ma miec powtórzone amnio. Dodatkowo u niej mogly byc inne powody dla ktorych chca to powtorzyc a ona nie musi sie na tym znac i wszystkiego rozmiec. Genetyka to skomplikowane zagadnienie i nawet mie ktorzy genetycy wszytskiego nie ogarniaja a co dopiero my.
Ty sie nie martw, zrobilas badanie diagnostyczne i masz dobry wynik. A przypomnij czemu robilas amnio?
 
Poza tym nawet na wyniku amniopunkcji że w przypadku gdy płód jest płci żeńskiej przypadek kontaminacji z dna matki jest nue do wykrycia i zdarza się w 1 na 250 próbek.
 
Amnio musiałam mieć bo z testu podwójnego wyszło mi ryzyko T21 1 do 12 a T18 1 do 70. Przez hipoplastyczna kość nosową i niedomykalność zastawki trójdzielnej.
 
Poza tym nawet na wyniku amniopunkcji że w przypadku gdy płód jest płci żeńskiej przypadek kontaminacji z dna matki jest nue do wykrycia i zdarza się w 1 na 250 próbek.
Dziwne. Nikt wczesniej nie mowil o czyms takim. Pamietaj ze amnio to badanie diagnostyczne wiec stwierdza występowanie badanej wady. Musza byc pewni że pisza np że dziecko nie ma Zd bo jakby urodzilo sie chore z ZD to ogromne odszkodowania musieliby płacić.
 
U mnie na badaniu dokładnie tak pisze i jeszcze że nie ponoszą odpowiedzialności za jakość próbki pobranej poza ich ośrodkiem. Ale staram się już nie wymyślać czarnych scenariuszy.
 
U mnie na badaniu dokładnie tak pisze i jeszcze że nie ponoszą odpowiedzialności za jakość próbki pobranej poza ich ośrodkiem. Ale staram się już nie wymyślać czarnych scenariuszy.
Powiem Ci że jestes pierwszą na forum ktora swiruje że wynik amnio się myli :) rozumiem ze dziewczyby po Sanco, nifty rozmyslaja, ale amniopunkcja to badanie diagnostyczne i kazda z nas jesli wynik byl prawidlowy uspokaja. Nie ma innego bardziej pewnego badania. Jak tak dalej pojdzie to oszalejesz w tej ciazy
 
jak test papa wyjdzie dobrze to już więcej nie robi się badań czy jednak trzeba zrobić te lepsze badania prenatalne ?
 
reklama
Do góry