reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia i problemy z nią związane

reklama
Hej! Byłam dziś z Laurą u pediatry, bo od 2 tyg ma jakiś katar i nic poza tym. Z nosa nie wypływa i odciągnąć się nie da. Słychać tak jakby chrapała jak więcej powietrza wciagnie, bo jak oddycha płytko to nic nie słychać. Pediatra powiedziała, że to moze być katar alergiczny (w sumie może na to tej jeden objaw wskazywać, ale chyba jak ząbki idą to też może być katar?) Powiedziała, żeby dawać mleko HA, ale nie jestem do końca do tego pomysłu przekonana. W ogóle to mleko HA jest jak dziecko ma jakąkolwiek alergię (np. na marchewkę) czy tylko na alergię na białko mleka krowiego? Na jakimś forum znalazłam info, że "Na starych opakowaniach Bebilonu HA była informacja, że jesli u dziecka JUŻ wystąpiła jakas forma alergii to rozpoczęcie wtedy podawania mleka HA nie ma sensu".
 
E-lonko mleko HA jest podawane wtedy gdy istnieje podejrzenie że u dziecka może wystąpić alergia. U nas tak było, kiedy mała miała bóle brzuszka. jak już alergia wystąpi to mleko HA nie pomoże, potrzebe jest mleko specjalistyczne np pepti
 
Ale chodzi o jakakolwiek alergie czy o alergie na bialko mleka krowiego?
Natolin a jak dlugo katar sie utrzymuje? Bylas u pediatry z tym?
 
Mleka typu HA są częściowo pozbawione właściwości alergizujących. Niecałkowita hydroliza białka powoduje, że odsetek tzw. dużych peptydów, to znaczy cząstek białek mleka krowiego, mających właściwości uczulające, jest w nich stosunkowo wysoki (około 30%). Z tego powodu mieszanki HA nie nadają się do leczenia dzieci, u których wystąpiły już jakiekolwiek objawy alergii na białka mleka krowiego. nadaje się natomiast do profilaktycznego stosowania u dzieci zdrowych, ale pochodzących z rodzin obciążonych alergią.

to jest fragment artykułu. czyli wynika z tego że mieszanki HA stosuje sie u dzieci z ryzykiem alergii na mleko krowie a nie alergii mającej inną przyczynę. Na mój rozum to wygląda tak, że jeśli lekarz podejrzewa że dzieć może mieć uczulenie na białko mleka krowiego (które jest w normalnym mm) to zaleca zastosowanie mleka HA. jesli objawy przejdą to znaczy że coś sie dzieje ale to jeszcze nie alergia i po jakimś czasie można znów spróbować przejść na normalne mm. jesli objawy nie ustępują albo sie nasilą to alergia na mleko krowie jest pewna i wtedy sięga sie po lecznicze mleka.
 
Znalazłam też taką informację. Tylko, że nie jestem pewna czy Laura ma akurat na białko mleka krowiego alergię. W połowie stycznia przestałam jeść/pić przetwory mleczne i dopiero od 12.03 zaczęłam wprowadzać bebilon 1 zwykły i mimo, że przez 2 miesiące nabiału nie było w mojej diecie to uczulenie i tak było. Do końca tego tygodnia powinno mi się udać skończyć cycowanie i chyba zobaczę przez tydzień na samym mm czy coś jej się ze skórą zrobi. Jak nie to nie od mleka alergia.
 
z alergią to niestety ciężko dojść do ładu dopóki się nie zrobi testów...
ale to mleko HA to raczej dotyczy tylko alergii na mleko.
a z katarem byłam u lekarza, bo mój też kaszle mokro. tamtym razem jak miał katar to ze 2 tygodnie go trzymało.

w ramach oszczędności postanowiłam zamiast emolium do smarowania ciała kupić cutibaza i jak na razie u nas się sprawdza.
 
Ostatnia edycja:
NICE i jak śledztwo?

Hej dziewczyny. U nas jest mega poprawa. W zasadzie to mogę powiedzieć, że po 2 tyg. Zyrtecu, odstwaieniu wszystiego co tylko się dało pożegnaliśmy się z wysypką. Jeszcze miejscami gdzie była wcześniej wysypka jest lekko różowa skóra, ale jest już gładka jak aksamit. W ogóle zapomniałam że dziecko może mieć tak gładką skórą, bo on miał taką ostatnio chyba w wieku 1,5 miesiąca. Mleko robię mu od paru dni na oligoceńskiej i na razie jest ok, ale jeszcze czekam czy coś nie wyjdzie. Wprowadziliśmy z powrotem Dicoflor i też jest ok. No i był już też raz wykąpany w niegotowanej wodzie i też nie było po tym wysypki, dziś będzie drugi raz. Jutro będziemy testować Vita D i potem Cebion.
 
reklama
no to super!!!
mojemu zeszła wysypka, nie wiadomo jak i od czego. jak zmienię mleko to spróbuję znowu z marchewką, a jutro alergolog
 
Do góry