reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

Dziewczyny jak podajecie swoim maluchom tą kaszkę "na dobry sen". Ona jest już z mlekiem, no i kaszką oczywiście o jakimś tam smaku. Ale to mleczko jest mało gęste....

kiedyś robiłam mu normalnie mleko na 210ml i dawałam kaszki np bananowej 2,5 miarki. Było to gęste i wychodziło z tego ok. 260ml.

Chciałam jednak podać mu coś by spał smacznie (ostatnio coś się budzi w nocy ok 3 na jedzonko).
 
reklama
Milkshake ja daje Kubie tylko kaszki mleczno-ryżowe... ale podaje mu je łyżeczką... wlewam do miseczki np 120 ml wody, bo często więcej nie zje i dosypuję 3-4 czubate łyzki kaszki... najpierw sypie 3 potem mieszam i jak wydaje mi się że konsystencja jest nie taka jaką bym chciała (a robię gęste) to dosypuje jeszcze 4 łychę... w kaszkach chyba nie ma jakichś konkretnych miarek, to zalezy od upodobań naszych dzieci jakie wolą czy mniej czy bardziej gęste...
 
Ja tez juz podaje Oliwii te kaszki mleczno ryzowe i ten smaczny sen rowniez i np.na noc robie jej tak:
210 ml wody + 7 miarek kaszki (a miarki biore po mleku np.Bebilonie i to jest jak duza lyzka a latwiej sie nabiera)
a w ciagu dnia na 150 ml wody dodaje 5 miarek kaszki mleczno ryzowej i jest dobrze,przynajmniej Oliwka nie protestuje ;-).
 
ja podaje kaszki mleczno-ryzowe na gesto i zupelnie "na oko". dodaje tyle, zeby konsystencja mi odpowiadala, ale zwykle jest to chyba tyle, ile podaje na opakowaniu.
 
Dziewczyny ile jedzą Wasze dzieci bo mój Franek to pochłania ogromne ilości (wg. mnie). Wygląda to mniej więcej tak:
ok 6 rano 210 ml mleka
ok. 10.00 180 ml kaszki mleczno - ryżowej - smakowej
ok. 14.00 200 ml obiadu (zupki ze słoiczka lub gotowane przeze mnie)
ok. 17.00 cały kubek danio na zmianę z owocem ( potrafi wciagnąć mieszanke całego banana z brzoskwinią zmiksowane)
ok. 19.00 kolacja np. skibka chleba z masłem i szynką
ok 20.30 mleko zagęszczone kleikiem kukurydzianym
Do tego wypija ok 800 ml napojów głównie soków Bobofrut rozrzedzanych wodą.

Czy to dużo czy normalnie???
Na wadze przybiera skokowo - od maja do czerwca 300 g. , a od czerwca do lipca 550g.

Co sądzicie na ten temat???
 
rudykot - moja Nina je chyba podobne ilosci.

7.00 - kaszka na gesto ok. 180 ml
11.00 - obiadek ze sloiczka 190g
15.00 - owocki (czasem z jogurtem) ok. 200 g
18.00 - kisielek, budyn, chlebek z maselkiem i dodatkami
20.30 - kaszka na gesto 180 ml
 
U nas jest tak:

6-7 cycuś mamusi
9.30 mleczko z kleikiem kukurydzianym 180 ml
11-12 słoiczek Moje Śniadanko z Hippa (100-150 ml), czasami kanapeczka z szyneczką, serkiem
13 zupka (nieokreślona ilość bo różnie to bywa...czasami zje więcej czasami wogóle nie chce jeść zupek)
14-14.30 mleczko z kleikiem ryżowym 180 ml
17-18 owoc/deserek ze słoiczka/danonek
19 kaszka na gęsto (150ml) lub chlebek z dodatkiem
21 mleczko z kaszka ryżowa smakowa 210 ml + cycuś mamusi

No i międzyczasie chrupki, biszkopty, kinderek, obiadek mamusi....
 
Iwona.c28 nie przejmuj sie że maluszek przestaje pić mleczko w dużych ilościach. Mój Adaś ma takie okresy że pije po 210 ml mleka a teraz pije po 100ml mleka 3 razy w nocy bo w dzień nigdy nie chciał jeść i podaje mu kaszki mleczno-zbożowe które zastępują mleko:)
Gufi i Milkshake popieram Wasze zdania o parówkach ja sama staram sie ich nie jeść.Adaś jeszcze nie ma zębów wiec wędlinek też mu nie daje ale myślę że bezpieczniej i smaczniej jest zrobić karkówkę łopatkę a nawet boczek samemu w piekarniku i pokroić na kanapki nie tylko dziecku ale również sobie:) Już nie mogę sie doczekać kiedy będzie miał zęby i sam sobie wrąbie kromalka:-)
 
A my jemy tak:
8- 180 ml mleka z kaszka
11- deser caly banan +jakis owoc morela,brzoskwinia,jablko roznie +kliek ryzowy
15-obiad
18-180 ml mleka z kaszka
20- 220 ml mleka z kaszka
:-)
 
reklama
a mój szczypiorek je bardzo mało w stosunku do Waszych pociech jedynie dużo zjada obiadku, danonka mam wrazenie , że wrąbała by cały czteropak (mówie o dużych) a mleka i kaszek to je tyle co kot napłakał gora 150 x 3, a zmusić sie na więcej nie da i już, a mleko to tylko przez sen bo w ciągu dnia pluje i sie wścieak jak jej tylko flache podsune
 
Do góry