reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

Agus - ja normalnie miksowalam jagody i rozprowadzalam to z woda. ale po jagodach moja Nina tez miala bardzo twarda kupke, wiec juz nie daje
 
reklama
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Zrobiłam Adasiowi morfologi i jutro idziemy do lekarza na kontrole ( bo doktórka kazała) więc mam nadzieje ze podejdzie do tego tak jak Wy.Jestem już spokojniejsza
Spróbuje też kisielku owocowego:) fajnie że piszecie tu swoje przepisy:)
pozdrawiam
 
Dzieki Elizabeth za przepis,zrobilam i jej nie smakowalao:(((ale bede probowac a jaki balagan przy tym zrobilam szok...mnie za to bardzo smakowal:))))
 
Dziewczyny karmiace sztucznym mlekiem mam pytanko do WAS.Jutro ide w prawdzie do pediatry,ale znajac ja,nie za duzo mi doradzi.
Musze odstawiac Hanie.
Mam dola nad dolami.Ale totalnego...
Bylam dzis na konsultacji u innego lekarza w sprawie tych moich cholernych pluc.
I 9 lipca ide do szpitala,najpierw diagnostyka - tydzien;po niej okaze sie co dalej - juz cos wspominala o jakims zabiegu,razcej potrzebnym:-:)-:)-:)-:)-(.Wiec sie moze przedluzyc.Ale moze,nie,moze nie..trzymam sie tej mysli.........
Dzis zaczynam odstawiac Hanie od cyca w nocy:-:)-:)-:)-:)sick::sick::sick::sick:.
W dzien,z dnia na dzien chyba zrobie.
Nie wiem , jakie mleko jej dawc,ile.Jak czesto picie?Jakie mleko polecacie?Jakie posilki polecacie,zeby przemycic to mleko,bo z butelki nie wypije....?

Czy podtrzymywac laktacje na moj powrot.,czy zakonczyc.......Mam ochote ryczec i kopnac w cos...
 
Katuś zobaczysz wszystko będzie dobrze - ja Emilce też już cysia nie daje bo zapasy wyschły, a zobaczysz szybciutko wrócisz do zrowia tylko musisz byc dzielna, jak się podłamiesz będzie Ci gorzej.
A co do mleczka to kilka ich przerobiliśmy (lekarz mi zmieniał ) i musze powiedziec, że najbardziej mi spasował bebilon i nawet nie śmierdzi jak inne, poza tym jak inne mleka postały to się rozwarstwiały (oczywiście jak np zapomniałam wylac od razu) a to Emilka lubi jest ogólnie dostępne. A spróbuj przemycić na początek w jakiejś kaszce albo zrób jej mleczko w butli z kilkoma łyżeczkami kaszki ryżowo kukurydzianej z nestle Emilka bardzo ja lubi pomimo że nie jest słodka, możesz też kisielek na nim ugotowac a w zasadzie budyniek chyba.

A jak masz dużo mleczka to może szkoda by było nie podtrzymać laktacji - ale to musi byc Twoja decyzja
 
Katka - ja swoim dzieciom daje różne mleka, Stasiu pije bebiko, a Krzysiu niestety NUTRAMIGEN bo ma alergie, do mleka dodaje kaszke ryżową z bananami albo jabłkami i nawet to śmierdzące mleko jakoś wypija, więc myśle, że i z Hanią nie powinno być problemu..
A jak nie chce pić butelki to zrób jej kaszkę na mleku na gęsto i podaj łyżeczką...
 
Katka -nie martw sie!! Hania to juz duza dziewczyna :tak: ja moja Nine karmie juz tylko w nocy raz albo gora dwa. jak wiesz moja Nina nie wezmie butli do ust, wiec mleko z butli odpada. dlatego za rada pani doktor daje jej 2-3 posilki z mlekiem: kaszke na mleku, jogurt z owockami, twarozek z owocami (ze sloiczka). a dzis ugotowalam jej taki niby budyn na mleku NAN2 (mleko, maka ziemniaczana + owocki ze sloiczka).
 
Katuś mam nadzieje ze wszystko skonczy sie bardzo pozytywnie i dluzszy pobyt niz ten planowany tydzien w szpitalu nie bedzie potrzebny :happy: ... a co do mleczka ... jesli masz go duzo to moze jednak postaraj sie dalej go utrzymywac ... jedynie moze tylko ogranicz i po woli zacznij wprowadzac modyfikowane ... szkoda odstawiac mala od cycusia :-( .... jesli jednak konieczne bedzie odstawienie to moze na poczatek pomysl o Bebiko omneo ... wiadomo ze zmiana mleka moze spowodowac zmiany w wyproznianiu sie malej ... bebiko omneo bardzo pozytywnie wplywa na trawienie ... Dawidek po nim nie mial problemow z załatwianiem sie
Buziale :happy:
 
KATKA - wszystko będzie dobrze tylko musisz myśleć pozytywnie. Co do mleczka trudno jest doradzić, bo dzieci preferują różne mleczka. Ja nie mam problemu z alergią u dzieci i Natalka piła NAN, ale Kubusiowi nie podchodziło to mleczko i je BEBIKO i mu smakuje. Możesz spróbować podać mleczko z kaszką bądź kleikiem ryżowym. Napewno sobie poradzicie. Co do laktacji trudno może ci być wrócić do karmienia jeśli Hania przyzwyczai się do butli. Tym bardziej, że tak jak ja miałam operację na wyrostek zaraz po urodzeniu Natali ( miała 2 m-ce) i po wyjściu ze szpitala lekarz kazał mi poczekać jeszcze jakieś 2-3 tygodnie z karmieniem, żeby w moim organiźmie nie było śladu po narkozie i lekach jakie otrzymywałam. Więc po takim okresie raz że laktacji zero to jeszcze mała do butli się przyzwyczaiła i cyca nie chciała:no: ( ale decyzja należy do ciebie). Trzymam za Was kciuki powodzenia:tak:
 
reklama
dzieki dziewczyny :-)
kupie to bebiko,skoro polecacie,bo jak byla mlodsza i tez mialam ten sam problem,probowalismy jej dawac nan i nie smakowalo;
jestem dzis po pierwszej nocy odstawiania cyca,od 22 budzila sie co godzinke,byla ryksa <choc myslalam ze bylo gorzej>,wystarczylo zagadywanie <szukalysmy pieska i kotka na dworze :)>,10 minut gadki i spanie dalej;
bede dzis - jutro tworzyc jadlospis na tydzien dla malej,maz musi miec sciagawke
 
Do góry