reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

Olek też je chrupki kukurydziane. Czasem jak mu to zaschnie to nie potrafie go domyć bo to zasycha jak gips :-)
Daliśmy nawet Olkowi loda BigMilka - reakcja Olusia była taka: ":surprised::rolleyes::cool2::rofl2:", natomiast jego organizmu: ":sorry2::sorry::oo:" Pysio miał czerwony jak poparzony.

Kurcze Olek tak się wszystkiego domaga, że jak się nie da to jest histeria totalna!:shocked2: na samo słowo "nie wolno" reaguje buntem. Aż się wygina jak pałąk. Dziś nawet pizze chciał spróbować, no i dostał kawałek ciasta - jadł aż mu się uszy trzęsły.

Tak swoją drogą to moze nie ma co przesadzać z tymi glutenami i innymi... choć na codzień to staram się przestrzegać tego i owego. Moja kumpela ma 2 m-ce starszego chłopaka i jak był w tym wieku co nasze dzieciaki teraz to jadł już zupkę od nich z talerza - taką przyżądzaną na vegecie. I tak jadał na codzień!
 
reklama
ostatnio czytałam nowe zasady żywienia niemowląt i było tam napisane, ze dzieciom karmionych piersią gluten mozna wprowadzać juz w 5-6 miesiącu, natomiast tym butelkowym ok 10 mż

Szwagierka mojej przyjaciółki robi swojemu malutkiemu synkowi (2 miesiące) kaszę manną, żeby jej przesypiał noc i jej nie budził :szok:
 
Dawidek ostatnio jadl ze mna obiad ;-):tak: .. ziemniaki ( ja praktycznie nie uzywam soli ) + gotowany kurczak ... oczywiscie salatki nie dostal ;-) ... a jak sie cieszyl ze w koncu je z nami a nie tylko sie przyglada co my robimy ... normalnie tak szczesliwego dziecka nie widzialam :-D

A tak poza tym znowu mu wyszlo uczulenie :-( ... musze isc do alergologa ... niech mi dokladnie sprecyzuje na co jest uczulony, ale mysle ze to jednak ten banan ... dostal doslownie 3 maluckie kawaleczki i ... na drugi dzien juz byla wysypka :dry: ... badanie kosztuje 180 zł , nie jest moze tanie, ale mysle ze sie oplaca
 
Moniqa gdyby to bylo takie proste... Alergolog nie jest jasnowidzem- nie spojrzy na dziecko i nie powie, na co jest uczulone. Tylko dieta eliminacyjna, prowokacje roznymi pokarmami daja efekt. A badanie (pewnie masz na mysli okreslenie stezenia przeciwcial IgE) moze okazac sie nieprecyzyjne- tak twierdzi nasza alergolog i odradzila nam to badanie.
 
Kajenko to oczywiste ze jasnowidzem nie jest ... ale co mam innego zrobic ?? mam go nadal faszerowac sterydami i antybiotykami?? :-(sporzywanie pokarmów ma juz totalnie ograniczone do tych ktore napewno nie uczulaja ... juz sama nie wiem co mam jeszcze zrobic :-(... wiem jedno, alergolog bedzie napewno lepiej wiedzial co robic niz pediatra :happy:
 
Moniqa ja w zadnym razie nie odradzam Ci wizyty u alergologa. Pisze tylko, zebys sie nie spodziewala cudow i nie byla po tej wizycie rozczarowana.
 
Kajenko wiem, dziekuje :happy: ... ja juz po prostu nie mam sil z tym jego uczuleniem ... rece mi opadają ... chwytam sie wszystkiego co mozliwe
 
Wiecie co z tymi pokarmami to w ogóle bym się nie przejmowała my przecież wychowałyśmy się na grysiku i mleku jednym dla wszytskich dzieci (dla wszytskich grup wiekowych) a piętkę z chleba jadłuśmy już od maleńkiego - ja mam zdjęcie w wieki 5 miesięcy z kabanoskiem...:tak::tak::tak:

Acha a ryby ?? mnie pediatra absolutnie zakazała, a Ala je już od dawna, dawna i nic jej nie jest, uważam że są bardzo zdrowe obiadek i śniadanko też z nami próbuje jeść :happy:
Ja myślę że trzeba się zdać na siebie i własny rozum co można dać a z czym jeszcze poczekać
 
MONIQA - u nas też problem z alegią, więc ne jesteś sama...
Tylko, że Krzysiu jak dostanie coś co go uczula, to zaraz robi mu się taka czerwona skorupa na twarzy, to wygląda okropnie..
No a do tego astma oskrzelowa, prawdopodobnie też wywołana alergią, tylko nie wiadomo na co:no:..
 
reklama
Dziewczeta a czy dajecie juz zoltka?? Jak tak, to w jakich ilosciach ?? :confused:

Mi pediatra powiedziala, zebym sie wstrzymala do ukonczenia roku ze wzgledu na skaze bialkowa, ale na moj rozum zoltko to nie bialko przeciez :no: .. moze ja cos zle doinformowana jestem :confused:
 
Do góry