reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

na pewno trzeba zagotować, gęstnieje, gęstnieje coraz bardziej i jak zaczyna "bulgotać" to na malutkim gazie, ciągle mieszając jeszcze pół minutki trzeba pogotować- no jak surową mąkę dać? Mój przepis jest tak jak Agnieszki18.
 
reklama
A ja mam inne pytanie... wcześniej cos wspominałyście o zupkach... gdybym chciała zrobić ogórkową to z jakich ogórasków? świeżych czy tak jak dla nas z kiszonych? wiem, wiem głupie pytanie ale zastanawiam się nad tym i jestem zielona:eek:???
 
Wiecie co ja już się przestałam przejmować co wolno a co nie. Mój Kuba je wszystko ( no prawie wszystko). Wcześniej nie chciał nic poza mlekiem i zupkami ze słoiczka i to tylko tymi mocno zmiksowanymi. Teraz tych zupek nie cierpi, a je wszystkie które ja ugotuję. Je rosół, ogórkową ( z kiszonych ogórków), barszczyk, pomidorową , sos z ziemniaczkami poprostu wszystko. I nic mu nie jest żadnego uczulenia, zatwardzenia, biegunki czy wymiotów. No nie daję mu fasoli czy grochu czy czegoś smażonego, ale gotowane prawie wszystko zje. Jak jemy kanapki to patrzy na nas i się ciągle oblizuje i też mu dajemy je sobie chlebek z masełkiem i czasami z kiełbaską. Wczoraj babcia kupiła dzieciom jogurt truskawkowy trochę się bałam mu dać ale dałam zjadł i nic mu nie było. Więc jeśli chodzi o jedzenie to u mnie super nie ma żadnego problemu.​
 
U nas podobnie jak u Iwonki zero problemów z jedzonkiem, ale raczej daję Kubie to co dla niego specjalnie ugotuję, a czasami tez cos mu skapnie z "naszego talerza". Raz na śniadanko jadł juz paróweczkę, ale ma za mało ząbków do gryzienia. A wczoraj dostał zupke fasolową (z fasolki szparagowej). Poranna kanapka to juz norma.
 
z takich niedozwolonych niby rzeczy,
ja zrobiłam już ogórkową z kiszonych
pomidorową zabielaną śmietaną
rybkę gotowaną
już nie raz jadła zupkę z fasolki szparagowej,zielonego groszku
na śniadanko dostaje troszkę szyneczki,serka białego,żółtego,topionego
 
Dawidek ostatnio dostał troszeczke loda ... nic mu nie bylo ani nie jest ... jejciu jak ja bym chciała tak jak Wy nie miec problemow z jego karmieniem :sick:
 
No ja z Marika tez problemow z jedzonkiem nie mam. Tez juz próbowała "dorosla" pomidorowa (tylko ze niedoprawiona) ale nie smakowala :no: Bardzo lubi danonki , jogurt naturalny, serek bialy za to zupelnie jej nie podchodzi mleko smakowe nestle.
 
elisabeth - o ile mnie pamięć nie myli od 11 miesiąca
Ines - to mleko również probowałam dawać Hani i tez nie smakowało..czy dla Ciebie ono tez dziwnie pachniało?
 
reklama
Ines - to mleko również probowałam dawać Hani i tez nie smakowało..czy dla Ciebie ono tez dziwnie pachniało?
Katka dziwnie pachniało i kiepsko smakowało :sick::crazy:(ja musze wszystko spróbować nim córci dam :-p;-)) próbowałam dwa smaki i oba były paskudne jak dla mnie i Marika też nie chciala i jak wzięła trochę do buzi to pluła na odległość :-D :-D
 
Do góry