reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

Dziewczyny czy Wy to jedzonko dla dzieci jakoś przyprawiacie ?? Ja jak gotowałam dla Agatki to dawalam koperek, pietruszke, majeranek, ziele ang. i liść laurowy. Zastanawiam sie bo skoro Wasze maluszki jedzą czasem Wasze jedzenie to czy ono jest doprawione tak jak dla Was ??
 
reklama
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Spróbuję kranówę wprowadzić, bo też tak się zastanawiałam czy to nie za dużo tych minerałów (Żywiec).
KAjenka ja podałam królika z brokułami i ryżem (to z Hippa) na początku nie bardzo smakował, ale teraz wsuwa i jest OK-uff
 
Mała_Mi - ja przyprawiam tylko przyprawami np. pietruszka, majeranek, bazylia itp. solą nigdy. zawsze wydzielam dla malej z naszych potraw czesc przed doprawianiem.
 
Mi pediatra powiedziała zeby dodac szczypte soli ... tak zrobilam ... ale mieska np wcale nie przyprawiam ... jedynie ziemniaczki szczypta soli

Wczoraj Dawidos zajadal obiadek pierwszy raz ze zwyklego talerza i to bylo najwieksza frajda dla niego :-D
 
Olus już jadł nasze gołąbki, tzn te z kapustą. Zjadł tylko farsz, aż mu się uszy i cała reszta ciała trzęsła.
Czesto coś daje mu z naszego talerza ale przez to mniej lubi swoje małosolne potrawy :crazy: więc lepiej uważać.

Raz miał biegunkę po rosole z vegetą, albo to było po "alkoholowych" cycusiach...

Dzis próuje wasz przepis na budyń!!
 
Witajcie,
Mam pytanko czy niegotowaną wodę z butelki też dajcie czy jeszcze nie?
Acha i pamiętam że starszej córci robiłam sama serek biały - tylko za Boga nie pamiętam jak - może któraś z Was robi - Katuś Ty jesteś specjalistka?
 
do mleka daje przegotowaną karanówkę.
A teraz jest taka woda z gerbera dla dzieci, której nie trzeba gotować. 1,5 litra czy 2, kosztuje 2,50zł. Choć babka z hurtowni napoji powiedziała mi, że każdą wodę z plastikowej butelki lepiej przegotowac dla niemowlęcia. Ja nie gotuje tej z gerbera i nic Olkowi nie jest.
 
Ja do mleczka daję wode z butli (kupuje 6. litrową Primawerę, jest zatwierdzona przez Centrum Zdrowia Dziecka) przegotowaną, a na upalne dni do picia podaje prosto z butli. Niestety filtra nie mamy a woda w naszym kranie jest twarda i nie chcę jeszcze dawac jej Kubie, ale oczywiście jak zabraknie butelkowej to i kranówkę przegotowana daję.

A co do przypraw to soli i cukru nie używam do potraw Kubusia inne tak.
 
reklama
Ja daję tylko wodę z kranu przegotowaną i do mleczka i do picia. Natomiast jeśli chodzi o przyprawy to używam ale z umiarem i Kuba dostaje porcję, a dopiero wtedy bardziej doprawiam.
 
Do góry