reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki...

Mój Kuba też już gdzieś od tygodnia je danonki codziennie i nic mu nie jest. Chyba w końcu przekonał się do moich zupek i zaczął je jeść:tak:. Co do truskawek dałam małemu polizać raz, ale dać mu do jedzenia jeszcze się boję, chyba za wcześnie.
 
reklama
Emilka tez już truskawe polizała, z tym że ja mam na truskawki uczulenie więc tez się jej boje dawać, poza tym babcia zaczęła gotwać jej zupki w niedziel zjadła zupke z cielęcinką i to taką porcję, że ja bym miała problem wszamać i jeszcze wołała o dokładkę
Gufi podaj proszę proporcje tych kisielków, też bym spróbowała bo widać że Nince baaardzo smakują
 
mhm..
Iwona - po jakim czasie Kuba przekonal sie do Twych zupek?Bo ja Hani musze teraz sama gotowac <nie moze jesc ryzu,za duzo marchwi,,a w sloiczkach to podstawa>, i po za buraczkiem,ktorego powiedzmy,ze zjadla,nie bardzo chce jesc.
W ogole Hania nie ma apetytu w ogole - przyczyna leki;do tego ma katar dundle:eek:;i jeszcze zabkuje:eek:;nawet cyca nie chce jesc - w nocy budzi sie raz;
 
Katka - moze to przejsciowy brak apetytu u Hani. moja tez ma takie dni, ze ledwo co je, a potem przez nastepne nadrabia :tak:

Renik - ja robie ten kisielek "na oko". podgrzewam ok. 100 ml soku albo zmiksowanych owocow z woda. w oddzielnej szklance mam wode ciepla i dodaje do niej tak ok. lyzeczke maki ziemniacznej + troche mleka modyfikowanego albo zlotko ugotwane na twardo. Potem dodaje do soczku i mam kisielek :-) za pierwszym razem wyszedl mi za gesty, ale to kwestia wprawy :-D
 
Gufi - chyba też spróbuję - dzięki za przepis

A co poza zupką. Danonkami, chrupkami i owocami
jedzą Wasze maluszki?

Co można dać na drugie śniadanko zamiast mleka?
 
Gufi ja tez sprobuje tego kisielku zobaczymy co mi wyjdzie,ale chyba jeszcze go troche slodzisz???
 
Agus - ja nie slodze. Soki te z buteleczek sa juz slodzone, a jak robie z owocow miksowanych, to dodaje mleka modyfikowanego, ktore jest slodkawe. moja Nina to wcina ze smakiem :tak: musisz sprobowac
 
Ja dziś podałam Nikodemowi kilka łyżeczek jogurtu naturalnego. W pierwszej chwili się z krzywił ale później widac było, że mu posmakowało i chciał wiecej ale wolałam najpierw kilka łyżeczek dla testu. Narazie jest spokój. Mały smacznie śpi.
 
A Hani nie smakuje jogurt naturalny,az sie wzdryga jak go ma w buzi.Na jajo tak samo reaguje.
Jak jemy sniadanie,bardzo jej smakuje,gdy dam jej liza,twarozek,serek topiony,oczywiscie bulka <zaczelam nawet jej kupowac bulke kukurydziana,dla spokoju w czasie sniadanka>.


A co poza zupką. Danonkami, chrupkami i owocami
jedzą Wasze maluszki?

Co można dać na drugie śniadanko zamiast mleka?

Jestem ciekawa co Wy dajecie rowniez.
 
reklama
No wlasnie ja też jestem ciekawa, bo pomysłów nie mam za wielu. U nas to wogóle nie ma drugiego śniadania a od razu jest obiadek ok.11-12 Na deser to dostaje kilka chrupek kuk. dawałabym mu biszkopty ale nie chce mu dawac slodyczy wiec dostaje banana, jabłko. Niedługo dostanie jogurt lub danonka. Aha i czasami daję mu płatki kukurydziane na mleku modyfikowanym (oczywiscie odpowiednio rozdrobnione)
 
Do góry