reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A co do imion naszych pociech to... / Drugie imię :-)

Anja wiem, wiem,:tak::tak: ze wszystkie pochodzą od hebrajskiego tudzież greckiego, ale ogólnie przy wyborze kierujemy sie skojarzeniami, lub czy kogoś znaliśmy o takim imieniu i jakim była człowiekiem.
Agnie masz rację, ale wybór jest naprawdę trudny , bo to wybór na całe życie i to jeszcze nie nasze.:no::no:

sęk w tym, że Adaś jest u znajomych, Karolek już jest na ulicy, Oliwier u sąsiadów, a Kacperek w rodzinie, co prawda ma inne nazwisko, ale zawsze:-(
Krzyś to mój mąż, chociaż ja do niego po imieniu nie mówię:sorry:

Ola Alicja to piękne imię ale to sprawa indywidualna, za to Magda nie podoba mi się w ogóle. może dlatego, że dużo ich znałam i takie jakieś dziwne były, ale to przecież nie reguła.
A Gabrysia dlaczego nie Jak w gotowych Gabi Solice:-):-):-):-) grana przez eve longorie:-D:-D:-D:-D:-D
 
reklama
Chcieliśmy mieć dziewczynkę i wymyslilismy jednogłośnie Jagoda (nie Jadwiga). Ale podobno ma byc Mieszko. Bardzo podoba mi się również Matylda, Ida, oraz rosyjskie tj. Larysa, Natasza.
Pandorax - Feliks to piękne imię!
A co do Magdy - może jestem troche dziwna:-) ale uwielbiam swoje imię w pełnej formie. Mama zaczytywała się w ciąży "Emancypantkami" Prusa i mam imię po głównej bohaterce. Osobiście nie cierpię Prusa:-)
 
No z imieniem to ciezka sprawa
Ale Alicja bardzo mi sie podoba. Agatka tez- tak miała miec na imie moja coreczka:-(Ale bedzie Borysek
Alicja nie dam- bo moja siostra zwie sie Ala
A tak w ogole to podobaja mi sie rosyjskie imiona- Natasza, Tatiana, Igor...
Feliks tez super...ale Bruno jest kapitalne
 
U mnie też mały problem z imieniem. Miała być Amelka, ale mój synuś stwierdził, że brzmi zbyt łagodnie, a to ma być "twardzielka". Analizowaliśmy bazę imion i spodobały mu się dwa - Rebeka - co wybiłam mu z głowy (chyba skutecznie) i Kornelia - i chyba tak zostanie - mnie i mojemu M. też się podoba.
 
Paulinek, ktoś tu chce na nas pozarabiać?!:eek:
dziękuję bardzo, ale trochę wiem o numerologii, poza tym mam znajomą która się tym zajmuje. I nie lubię naciągania.:baffled:
 
reklama
Co Do Imion To Rzeczywiście Niemały Problem, Biorąc Pod Uwagę Fakt że Wierzę W Cechy Ktore Sa Danym Imionom Przypisywane, Moja Pierworodna Ma Na Imię Julka, Jakiś Taki Boom Na To Imię Było, Jak Się Właściwie Pozniej Okazalo I Podejrzewam Ze Rocznik 2005 To Co Druga Jest Julka...hehe, No Ba, Teraz Mam Ponoć Drugą Córcie W Brzuszku I Juz Powazny Problem,...alicja-super, Ale Moja Kuzynka Urodzila Dwa Tyg. Temu No I Ma Ale, Kornelia-łądnie ,ale Qrcze Jakie Zdrobnienie Do Tego...? Zuzia-to Najbardziej Przechodzi W Mojej Rodzinie, Ale Jak Dla Mnie Zbyt Miekkie, A Chce Zeby Bylo Konkretne! Co Do Magdaleny- To Sorki, Ale Zgadzam Sie Z Wczesniejsa Wypowiedzia, Ze Sa Jakies Dziwne, Tez Sporo Ich Znam I...nie, Napewno Nie Nazwalabym Tak Wlasnego Dziecka, A Juz Zdrobnienie Madzia, Przyprawia Mnie O Mdlosci( No Coz Przeprosilam)widzialam Tez Tu Imie Gabrysia, No I Powiem Szczerze Ze Nawet Zaczelam Sie Zastanawiac, Roksana Jeszcze Mi Po Glowie Chodzi, Zadnej Nie Znam I Nie Mam Odnosnika... Jeszcze Troche Czasu, No Ale Trzeba Nad Tym Naprawde Pomyslec, Bo To Przeciez Wybor Na Cale Zycie.
 
Do góry