reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 roczek :-)

Sztućce niezły pomysł :) A sukieneczki boskie :D Ja kupiłam młodemu koszulę bladoczerwoną w kratę, do tego jeansy i będzie mały przystoniacha :D A tort ostatecznie też tak jak Iza zamówię :p od Sowy pralinowy chyba, bo najpyszniejszy, a ozdoby te, które Wam wklejałam przyszły dzisiaj i udekoruję ten tort, będzie super! Stwierdziłam, że taka okazja się nie powtórzy i tort musi być na wypasie :D Zamówiłam też baner, balony, serwetki.. Teraz czas zrobić listę na zakupy i ruszyć z jedzonkiem.. Jakieś tam pomysły mam, ale pewnie dopiero w przyszłym tgyodniu się okaże co zrobimy.. I też świętowanie rozkładamy na 2 dni, w sobotę rodzinnie, a na niedzielę zapraszamy znajomych na ciacho :D
 
reklama
ja nic młodemu do ubioru nie kupuję bo niedawno miał chrzest wiec sweterek spodnie ma tylko koszula będzie inna bo tamta juz mała....

Malina- jeszcze sie tortów Jaśkowi napieczesz;-)) nie taki diabeł straszny podejrzewam ze zrobiła bys równie sliczny jak z cukierni....
 
dziewczyny! śliczne te sukieneczki:-)

ja jeszcze o stroju nie myślałam... qrde, w ten z Wigilii raczej już go nie wcisnę :-D

malinka
- jasiek i bez takich strojów jest przystojniacha :-D
 
U nas przygotowania ruszyły już pełną parą. Przyszły już zamówione dekoracje. Tort zamówię. Dalej waham się czy przyjąć gości tylko "na słodko" czy czym konkretnym też. Na pewno zrobię trzy rodzaje muffinków, tiramisu.
No i nie wiem jeszcze w co ubiorę dziewczyny.
 
oleniolek - a jakie muffinki zrobisz? :-)

ja chyba zrobię za pomysłem Malinki sałatki + talerze z mięsami na ciepło i zimno...a potem cista i tort:-)

z mięs poprosze teścia o zrobienie schabów rolowanych duszonych, teściową o karkówkę na zimno, a sama zrobię kurczaka w panierce krakersowej i pewnie z mięs to tesciów jeszcze o conieco poproszę :-D
 
Futrzak Ja chyba tez musze mame poprosic o przygotowanie jakiegos miesiska,bo nas troszke bedzie wiec sama nie dam rady

Oleniolek tiramisu pycha, u nas tez bedzie:tak:
 
ale szalejecie laski z tymi urodzinami:-D my daleko w polu,wiemy tylko kto i kiedy ma przyjsc,no i kto torty zrobi(ale jeszcze ten ktos o tym nie wie;-)) a reszta jedzenia to czarna magia;-) a dzis mi przyszło do głowy ze z ubraniem nas obu tez bedzie kłopot bo przeciez nie mozemy wystapic dwa dni pod rzad w tym samym:-D:-D

Magdzior tez mam jeszcze ''po sobie'' taka łyzeczke:tak:
Malina Jas to i bez niczego super chłopak;-) a sztucce to Małgonia dostała od ciotek na chrzciny ,takie smieszne ze sklepu Flo;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Może już o tym pisałyście, ale ja się nie natknęłam na ten temat. czy w waszych stronach, domach i rodzinach robi się takie wróżby dziecku na roczek? Ja pamiętam tylko z rodzinnych opowiadań o takich testach, wróżbach... Kojażę tylko tyle, że kładzie się przed dzieckiem konkretne przedmioty i to które weźmie jako pierwsze ma podobno znaczenie w przyszłości, czyli coś z zawodem lub pracą bądź zainteresowaniami. Z tego co wiem ja złapałam za długopis, kuzyn chwycił banknot i różaniec (ale księdzem nie został, za to ma łeb jak sklep) a jeszcze ktoś ale nie pamiętam kto złapał za kieliszek.

Jestem bardzo ciekawa jakie u was w domach są tradycje i obyczaje?
 
Do góry