reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

witam was kochane..

O 2 w nocy odeszły mi wody. :szok:KTG w porządku tylko skurczów brak.:no: W ciągu dnia miałam jakieś takie małe skurczyki ale to nic poważnego, potem w nocy te wody no ale skurcze całkowicie ustąpiły..:-(.Mam 24 godz na akcje porodową ze skurczami potem juz oxy a słyszłam ze po tym cholernie boli i wolałabym tego uniknąć...jak mam te skurcze przyspieszyc? wywołac??? Próbuje masażu sutków ale z marnym skutkiem- czy są jakies inne metody???

pozdrawiam was mamusie i maluszki
 
reklama
Majeczko, mi po odejściu wód (pojechałam do szpitala) podano oksytocynę - malutką dawkę, ale lekarz stwierdził, że ta malutka dawka może pomóc i dopiero po oksytocynie dostałam skurczy, bo wcześniej sam z siebie mój organizm jakoś nie chciał zaskoczyć.
Pozdrawiam serdecznie, życzę szybkiego i lekkiego rozwiązania :)
 
Dzień Dobry:-)
Majeczko czyli teraz nie ma już odwrotu:-)Może spróbuj kucnąć z szeroko rozsuniętymi kolanami:confused: Dzidziuś powinien wtedy bardziej napierać na szyjkę macicy.
Trzymam mocno kciuki:tak:
Carioca, Ewo kupiłam tylko jeden stanik, bo te co teraz ma są push up i mnie denerwują:-DResztę dokupię po porodzie;-)
Co do wózków to sprawa przedstawia się następująco. Mieliśmy upatrzony polski lekki wózek WIELOFUNKCYJNY TREECO + FOTELIK, 3 GRATISY !!! (422998173) - Aukcje internetowe Allegro
Ma wszystko, czego potrzebujemy, czyli fajna duża gondolka, spacerówka rozkładana na płasko montowana w dwie strony i fotelik samochodowy. Jest lekki.
Druga opcja budzi nasze wątpliwości, bo nia ma klasycznej gondoli tylko gondolo-fotelik rozkładany całkiem na płasko. Spacerówka niestety tylko w jedną stronę. Za to materiał i sposób wykonania o niebo lepszy i gwarancja na 2 lata. W tym drugim po prostu się zakochaliśmy. Jest również bardzo leciutki.
http://www.bajka.istore.pl/sklep,3202,,,03,,pl-pln,604277,0.html
 
Ostatnia edycja:
Majeczko - no to nadszedł Twój dzień - u nas w polsce jak odejdą wody to jedzie się odrazu do szpitala i w zasadzie w szpitalu( Dyrekcyjn.) to już chodzić nie mozna odrazu wózek i wiozą na porodówkę i już tylko leżysz i czekasz na postęp porodu. Może udaj sie do szpitala jednak ...........trzymam kciuki - już wszsytkie moje koleżanki w realu i forumkowe z terminem o tej porze rodza a u mnie bz....................
jutro dzwonie do gina aby umówić sie na kolejne ktg - moze coś bedzie widac. wczoraj zrobiłam gruntowne porządki - oczywiscie mąż większość pomógł ale dziś nie czuję sie jakoś gorzej - nic mnie nie boli, nie twardnieje - coś temu mojemu leniuszkowi nie spieszy się na ten świat.

Onna- gratuluję i odpoczywaj - trzeba poczekać i mieć nadzieję ,ze bedzie wszsytko dobrze

Antilko - oba wózki są fajne i oa widziałam w realu. Ale z polskich takich o parametrach tych drogich wózków i pompowane koła i spacerówka w dwie strony i duza gondola i amortyzatory co ważne aby wózek był miękki najlepsza była moim zdaniem BARTATINA - też cena około 900zł.
A co do biustonoszy to taki do karmienia wybieraj jakieś 2 tyg. przed porodem co do obowdu pod biustem a rozmiar miseczki bierzesz wtedy o rozmiar większą niż normalnie ze wzgledu na nawał pokarmu w 3 dobie po porodzie.

MOniś - ?????

Carioca, Sensi , NAjeczko, Ewa - pozdrawiam Was mamusie i liczę już niedługo do Was dołaczyć
 
Hej dziewczynki...

Wróciłam znowu z KTG skurcze marniutkie :baffled: czwartek były takie piękne góry a teraz beznadzieja. za to mała wierzga i rozciąga się bardzo regularnie- a to podobno dobry znak. Położna powiedziała że do północy powinno się ruszyć...ale ja się niecierpliwie bo juz jak odeszły wody to maleństwo jest juz na wszelkie infekcje narażone..:-(Nawet do wanny nie będę wchodzić tylko prysznic żeby z woda sie bakteryje nie dostały...O 2 w nocy miną 24 godz..:-(Do szpitala na wywolanie jadę o 7 rano...Może jednak się rozkęci...
Trzymajcie kciuki i dzięki za pociasznie..

Anusieńko w UK jak nie ma skurczy co 3, 4 lub5 min -to rodzisz w domu- chyba że dzidzia smółke zrobi i wody zabarwione. Moje były przejrzyste i bezzapachowe.Więc musze czekać..
 
Wiadomość od Monik75

Cześć:biggrin2: Nie wiadomo czy mnie puszczą. Ciągle powtarzają się te plamienia i może być tak,że do końca będę w szpitalu. Na szczęście Dzidzia rozwija się dobrze i waży 1450 gram:biggrin2: Nie muszę pakować torby do szpitala bo tu dają wszystko dla mamy i dzidzi. Trzeba jednynie ciuszki na wyjście,Pozdrowionka i buziaczki dla dziewczyn z bb:tak::biggrin2:
 
rany pol godziny smarowałam posta i mi zeżarło :crazy:
grrrrrrrrrrrr a teraz to ja musze isc górę prasowania zlikwidować.
Napiszę więc tylko do Ewy: ten krochmal to zagotować w garnku wodę, w kubeczku rozrobić pół na pół z zimną wodą mąkę i dodać do wrzątku (tak jak kisiel). Potem wlewam wodę z garnka do wanienki i dolewam zwykłej wody z kranu, tyle ile trzeba do kąpieli. Gęstość tej wody można regulować jak się chce, dając więcej lub mniej mąki. Wtedy w kąpieli takiej nie powinno się używać mydła.

Majeczko - powodzenia, moze popracowanie laktatorem by coś zdziałało?

Pozostałe 30tecki serdecznie pozdrawiam i lece prasować:baffled:
 
o to wczoraj ja konczylam, a dzis ja zaczynam?:-D

DZIEŃ DOBRY!

Majeczka już pewnie działa, czekam na wiadomości ;-)

Antilko - oba wózki fajne, ale drugi jest wypaśny i mnie tez dziala na wyobraznie. Jest troche drozszy, ale na cos trzeba pracowac :laugh2:. W spacerówce oparcie rozkłada sie do pozycji lezacej, to nie ma problemu małej gondolki, po prostu mozna dziecko w spacerowce ulozyc na lezaco i przypiac pasami. Zreszta w UK i w USA niemal nie praktykuje sie gondolek, tylko na lezaco malucha wozi sie w spacerowkach. W mojej spacerowce (z ktorej ogolnie jestem nie zadowolona Coneco V3) nie ma mozliwosci przekładania rączki, co jest praktyczne, bo kiedy bardzo swieci słonce, albo wieje wiatr, to mozna dziecko wiezc odwrotnie, nie zmieniajac kierunku jazdy. I zgadzam sie z Anusienka co do duzych kół (małe ciezko sie prowadzi na nierownym chodniku i na drogach gruntowych) i amortyzatorow.

Vinniki - tak na moj chlopski rozum to niskie przyrastanie betki jest spowodowane zblizajacym sie poronieniem, a tego przyczyna moze byc wiele czynnikow, ale miedzy innymi niski progesteron. Skoro bierzesz teraz luteine, to bedzie wszystko dobrze. Mialas plamienia w tej ciazy, czy badany poziom progesteronu, ze bierzesz luteine?
 
Witam:-)

Majeczko mam nadzieję, że juz tulisz swoje Maleństwo:tak: Trzymam za to mocno kciuki.

Antila mnie tez oba wóziory przypadły do gustu:tak:

Majeczka02 dzieki za wiadomosci od Monik. Pozdrów Ją od nas serdecznie. Cały czas o Niej myslimy i trzymamy kciuki. Najwazniejsze że Maja dobrze sie rozwija, Monik musi byc cierpliwa. Przekaż usciski dla Naszych Dzielnych Dziewczyn.:-)


U mnie po wizycie wszystko ok. Kubus jest nadal chłopcem:-D wazy 1280 g (norma na ten "wiek" to 1100 - 1300) Pan doktor troche sie zdziwił ze nadal zdarzaja mi się wymioty dlatego mam zrobic dodatkowe badania ALAT, ASPAT i diastazy w surowicy. Spotkamy się za 3 tygodnie, zobaczymy co powie. Poza tym ok. na zakupy juz sie nie wybrałam bo było za póxno:-(nastapiło "zmeczenie materiału". Ale wczoraj troche poszalałam na allegro, a na najblizsza sobotę planujemy juz konkrety (wózek, łózeczko i cała masa drobiazgów:laugh2:)

Buziaki.
 
reklama
witajcie.
Również dołączam sie do wsparcia dla MAjeczki...
A ja czekam... Niełatwe to czekanie. W środę mam się zgłosić na wizytę, myślę że robienie teraz betki niewiele da, bo gdyby wcześniej urosła a teraz spadała to tego nie wyłapię Najważniejsze będzie co lekarz zobaczy na USG, tak się boję,żeby znów nie było "nno niestety..... :(
Carioca, każda taka sytuacja jak Twoja i inne t o jest nadzieja, że sie uda, dzięki. U mnie lekarz nie powiedział, że się nie spodziewać ciąży tylko po USG nie podejrzewal,że HCG będzie jednak rosnąć. Ale jak jest teraz to już nie wiem. Czuje sie dobrze, gdybym miala mdłości to wiedziałabym że coś sie dzieje, a tak nic.
nikomu nie mowię o ciąży, także suwaczka nie wstawię na razie. Jesli uda mi się dojśc do drugiego trynastru to pewnie inaczej będę patrzeć. NA razie czekam z niepokojem na srodę.
Pozdrawiam wszystkie serdecznie
 
Do góry