reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

Leyna - ja znowu w sprawie białka. Czy podczas tej diety stosowałaś Lactovaginal i Lakcid? Pytam, poeniwaz w przyszlym roku planujemy drugie dziecko i chcialabym byc zdrowa.

Carioca wszystkie moje problemy wzięły właśnie się stąd,że nie zażywałam probiotyków, bo żaden z lekarzy nie raczył mnie uświadomić, że powinnam je łykać :-:)wściekła/y: mówili, że mam trzymać dietę i ewentualnie łykać witaminki.
teraz jestem mądrzejsza :angry:
cóż... stało się. w sumie z grzybicą walczę już z pół roku odpierwszego zapalenia potwierdzonego u gina. chyba od 3 miesięcy łykam LaciBios Femina (wcześniej inne probiotyki) i chyba coś się zaczna dziać dobrego, tzn wreszcie odbudowuje się ta dobra flora bakteryjna. jak sobie popatrzysz na skład różnych probiotyków, to więszkość zawiera inne szczepy pałeczek kwasu mlekowego. ja zdecydowałam się w końcu na ten dedykowany niby specjalnie kobietom.
niestety i LaciBios i Lactovaginal są dość drogie, bo 10 kapsułek to koszt 26-27 zł
ja znalazłam aptekę,gdzie mają specjalną cenę na LaciBios i płacę "tylko" 21 zł. na 3 opakowaniach oszczędzam 15 zł. niby niewiele, ale jak się tego łyka dużo, to się pewna sumka zgromadzi.
w sumie profilaktyka to dobra rzecz :tak: ja bym jeszcze polecała Latacyd płyn ginekologiczny do higieny intymnej, bo on ma kwaśne pH 3,5
no i starała się ograniczać cukry

Antila pisała kiedyś jakie probiotyki zażywa, chyba Probacti4 i coś jeszcze
do tego tabletki Candida Clear
 
reklama
Najeczko super wieści:tak::tak::-):-)Trzymaj tak dalej:happy:Wreszcie będziesz mogła troszkę kości rozprostować. Co do płci to ciekawskie ciotki z BB będą musiały poczekać do 15.11;-):-D
Carioca czyli Stasiu może liczyć na rodzeństwo i to całkiem niedługo:confused::-D
Anusieńko ładnie to taką partyzantkę uprawiać;-):-DPisz do nas częściej:happy:
Leyna wow ! Gratuluję super wyników.Mi się zdarzyło chyba dwa razy w życiu mieć 1
Aluś kiedy wizyta u profesora:confused:
 
Wagnies specjalnie dla Ciebie:happy::happy::happy:
Borneo029.jpg
 
Carioca- w Kanadzie i US jest takie prawo,ktorego niestety 90% spoleczenstwa nie przestrzega,ze zawartosci typu kupka nie wolno wyrzucac do smieci,tylko nalezy ja najppierw oproznic z pampersa do toalety... jesli chodzi o pieluchy materialowe to rzeczywiscie potrzebne jest conajmniej 24 a na sam poczatek to i 36,bo noworodki zmienia sie duzo czesciej niz niemowlaki... z wiekiem dziecko zuzywa coraz mniej pieluch... jesli zamierzacie miec wiecej dzieci to na pewno zakup tych pieluszek zwroci wam sie z nawiazka... jesli chcesz szyc lub masz kogos co potrafi szyc to mam mnostwo wykroi takich pieluszek,sama teraz szyje i na prawde jest to proste szycie... co do ich suszenia to niestety dluzej schna niz tetra,ale sa duzo wygodniejsze w uzyciu ....dlugosc suszenia ich zalezy rowniez od rodzaju uszycia... ja optuje za bialymi,ale w internecie mamy szyja z roznych slicznych materialow i pieluszki na prawde czasami az szkoda zakrywac :tak::-)... oj szkoda,ze nie mieszkamy blizej,bo bym chetnie wam poszyla tylko bym poprosila o kupno materialu :tak:...
Najko- te podpaski na prawde sa ciekawe... jak na poczatku nie przyjmowalam nawet do mysli,ze mozna sie tak "uwsteczniac" tak ostatnio zaczynam wiecej o nich czytac i mialabym ochote je wyprobowac... super wiesci od lekarza i tez obstawiam u ciebie dziewczynke i u Madziujki ;-):-)
Leyna- rzeczywiscie te pieluszki kosztuja duzo,ale majac wiecej niz jedno dziecko na prawde koszt sie zwraca... mysle,ze ok 24 tych w jednym rozmiarze z napami do regulowania rozmiaru by wystarczylo,a w razie gdyby nie wyschly to zawsze dobra stara tetra jak znalazl zalozona w majteczki nieprzemakalne... ale jest to zawsze bardzo duzy wydatek na poczatku,pampersow sie tak nie odczuwa... dlatego ja teraz szyje,mam czas i pieniadze :tak::-)... rowniez super wiesci od lekarza! oby tylko takie!
 
Cześć dziewczynki :-)

Wczoraj upiekłam placka imbirowego, a dzisiaj rano wszystko znikło :-D Mężuś już sobie zamówił kolejnego placuszka :-D A wyszedł mi wyjątkowo dobrze i wyglądał jak na zdjęciu w książce kucharskiej ;-):-)

Najeczko bardzo dobre wieści przyniosłaś od gina:-) Super i gratuluję :tak: Ja się też przyłączam do dziewczyn z przepowiednią co do płci:-) i optuję za dziewczynką :tak: Może za półtorej tygodnia nam zdradzisz tą tajemnicę, oczywiście za pozwoleniem dzidzi:-D
Ewuś z tym moim pieskiem to dokładnie było jak piszecie. Po prostu bała się czegoś nowego. Jedyną rzecz jaką lubi to jej własny ręczniczek. Jak w deszczową pogodę wracamy ze spacerku to uwielbia jak okrywam ją jej ręczniczkiem:-)
Jak na razie to te szyte podpaski raczej Ci się nie przydadzą:tak:. I chyba słusznie się skupiasz na szyciu pieluszek ;-):-)
Ena jak na razie u mnie jeszcze cisza. Jeśli jednak dzisiaj przyjdzie @ to będzie znaczyło że cykle bardzo ładnie mi się wyregulowały i każdy będzie po 28 dni. Już zaczynam biegać do ubikacji bo wydaje mi się że już :rolleyes2: Ostatnio przyszła po południu więc jeszcze cały dzień czekania. Daj znać jak u Ciebie na froncie ;-)
Wiesz ja też miałam ten problem, dwóch lekarzy. Postanowiłam chodzić głównie do tego, który mnie operował i przyjmuje w szpitalu. Natomiast tego drugiego będę "wykorzystywać" do konsultacji. Posunę się jeszcze do tego że, pierwszego gina poinformuję o konsultacjach z tym drugim. Ale namieszałam... hi hi hi :-D:-D:-D Mam nadzieje że zrozumiesz o czym piszę ;-):-D
Najeczko zdjęcie jest dla Wagnies ale ja się na nie tak zapatrzyłam :happy: Ale bym gdzieś pojechała na mały wypoczynek.
Carioca planiki na kolejną dzidzię, już widzę całkiem serio macie. Bardzo fajnie :-) Je też myślę w miarę szybko dwójeczkę urodzić.
Leyna cytologia 1 :szok::rofl2: rewelacja!!! :-) Ja zawsze miałam II. A co do dziewicy... :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D DOBRE :-D:-D:-D:-D uśmiałam się :-)
Wagnies halo.... :happy: a gdzie Ty ?:confused: Zapracowana jesteś pewnie?
Anusieńka :-)
 
Anusieńka lekarz powiedział że jesli nie uda mi sie zajść w ciaże przez 3 miesiace to mam do niego przyjść, a ty jestes w ciązy i tez miałaś niedomogę.
Jeden i drugi pracuje w szpitalu.
 
Witajcie!
Dziś słonko świeci pieknie, a ja po południu ide na ten krótki dozwolony spacerek:biggrin2:. Co do płci to moja mama jest chyba jedyna z obstawiających chłopca:-D, zobaczymy, zobaczymy.
Ena na pewno się uda, tym bardziej, ze pod opieka takich dobrych lekarzy jesteś i dopiero początek leczenia! A co do lekarzy to jeśli dwóch jest super to każdy wybór bedzie dobry!:tak:
Leyna świetnie z ta cytologią, ja I st. miałam tylko raz:), to i candidę pokonasz!
Carioca czyli w przyszłym roku kolejne staranka, rozmawialiście kiedy dokładnie zaczynacie?
Anusieńko witaj! Miło widzieć Twojego pościka!:biggrin2:
Antilko Ewo :biggrin2::biggrin2:
Monik placek imbirowy brzmiu ciekawie! No tak, teraz nie możesz sie tej @ doczekać, może jednak dziś:tak:.
Pozdrawiam Wszystkie 30steczki!
 
Dzień Dobry:-)
Monik mój pies nie znosi mieć niczego na sobie, kiedyś zimą chciałam mu ubrać specjalne buty( sól na drogach strasznie raniła mu poduszeczki w łapach).Stanął, jak wryty i nie zrobił ani kroku.
Ewuś w Kanadzie ludzie chyba sumiennie segregują śmieci:confused:Jak tempka?
Wagnies :confused::-)
Sensi prosimy o kolejną fotkę Kubusia
Leyna dopiero wczoraj zobaczyłam zdjęcia na zamkniętym.Kolejna śliczna 30:-)
Vonko skrobnij, co u Ciebie?
Ena zacznijcie staranka przez trzy miesiące na luzie bez wspomagaczy, potem jakby nie wyszło można o czymś pomyśleć:tak:
Aluś:happy:
Miłego Dnia
 
witajcie.... tempka niestety jeszcze ladniej spada niz poszla w gore... w niedziele 37.4; wczoraj 37.1 a dzis juz 36.8.... jesli juztro nie wroci "na wyzyny" to szykuje sie na @,co do konca nie jest takie zle,bo ciagle bylaby szansa na wrzesniowe malenstwo jak sobie wymarzylam ( tak najbardziej to zawsze chcialam pazdziernikowe,ale to juz za dlugo czekania :-D- nie ma jak dogodzic kobiecie! :-D:-D); piersi nadal pobolewaja,ale nie jestem senna i mdlosci mi przeszly,wiec nadal czekamy,ale na luzie ;-):tak::-) oczywiscie jesli to mozliwe :-D:-D:-D
Antila- tutaj na pewno segreguja smieci wiecej niz w Polsce,ale zawartosci pieluch i tak wiekszosc nie wyrzuca do toalety,nawet ja teraz nie mam takiej mozliwosci,ale chyba pomysle jakby to zmienic...
Monik-wczoraj uszylam kolejne dwie + duzo wkladow ( te paski ze zdjec,je mozna albo uszyc osobno co zmniejsza czas suszenia albo wszyc w pieluche,ze ich nie widac,ale powoduje,ze pielucha schlaby na prawde dlugo), a za chwile bede se gimnastykowac nad obliczeniami materialu na kolejne,chyba wam pisalam,ze musze zamawiac w jardach... pewnie jest jakis madry wzor jak je sobie przeliczac,ale ja posluguje sie metrowo/jardowo/calowa drewniana linijka krawiecka :-D po jednej stronie ma centymetry i na nich sobie obliczam co potrzebuje,a potem odwracam na druga strone i odczytuje ile to w jardach lub calach- troche skomplikowane jak jest wiecej niz 1 jard,bo musze kombinowac,ale polska szkola do takich kombinacji mnie przygotowala na piatke! ;-):tak::-D:-D:-D
Najeczko-z niecierpliwoscia bede czekac na wiesci z USG :tak::-)... na pewno ktoras z nas ma racje :-D:-D... odpoczywaj sobie dalej i tylko krociuchny spacerek...
Ena- bedzie dobrze... pewnie ci to juz wiele osob powiedzialo i jestes chora od tego,ale wyluzuj troche i ani sie obejrzysz jak zobaczysz znowu dwie piekne kreski! kilka dziewczyn tutaj jest tego dobrym przykladem ze mna na czele :tak::-)... wprawdzie bocki juz odlecialy,ale my tu na watku mamy pod okiem kapusty w szklarniach :-D.... a czy mierzysz sobie tempke? polecam Dowiedz się więcej o swoim organizmie. Buduj i analizuj wykresy obserwując własny rytm płodności. - 28dni wiele z nas tam jest badz byla:-)
Sensi- juz po spacerku? poprosimy o fotki tego przystojniaka co ci rosnie w domku! :-)
Carioca- jak wyzej :-)
Vonko- napisz czasem co u ciebie ...
Alek,Wagnies,Novaczko-a u was?
moje drogie 30-tki sle buziaki :-)
 
reklama
Do góry